Środki ludowe leczenia chorobą zwyrodnieniową dysku

Środki ludowe leczenia chorobą zwyrodnieniową dysku

Jeśli masz objawy choroby, nie należy zapominać, aby poruszać się codziennie robić ćwiczenia fizyczne wzmocnienie kręgosłupa. Zaleca się spać na twardym materacu, jak miękkie krążki międzykręgowe ułatwiają przejście. Ponadto muszą w pełni zasilane i uniknięcia statycznej ustawienie kręgosłupa.

Kiedy objawy bólu, można użyć zwykłej wałek do ciasta – łatwe do dotknij ją po ramieniu, łopatek i kręgosłupa, stopniowo zwiększając presję. Umieścić wałek do ciasta na podłodze i spróbuj kilka razy „jazdę” na plecach. Ćwiczenia te powinny być regularne.

Na leczenie chorobą zwyrodnieniową dysku mogą przygotować własne środki zewnętrzne – maści, nalewki, mieszanki do szlifowania. Na fundamentach są dobre olejki eteryczne z mięty pieprzowej, eukaliptusa, cynamon, jodła. Cóż pomoże otarcia na podstawie olejów miód, nafta, wódki, roślinnych. Składniki te mają działanie przeciwzapalne, uśmierzające ból właściwości relaksujące i.

Ponadto, takie tarcie pomoże poprawić elastyczność więzadeł, pobudzają krążenie krwi i ma pozytywny wpływ na metabolizm.

Zalecany do stosowania na zewnątrz w osteochondroza poprawki pieprzu, mięty pieprzowej alkoholu. W leczeniu ludowych osteochondrosis lędźwiowego środków odpowiednich do szlifowania korzenie chrzanu. Aby przygotować rozdrobnione chrzanu miesza się w równych proporcjach z wódki i przetarł wspaniałe miejsce, a następnie izolowane.

Inne przepisy rastirok i maści:

  1. równe ilości pączków brzozy, owoc kolendry, mięty trawy, korzeń mniszka – kotlet. Trzy łyżeczki otrzymanego proszku wlać 100 ml gorącej wody, gotowano przez 5 minut. Powstały infuzji mieszane z 75 g tłuszczu wieprzowego (topiony) lub wewnętrznym masła i 75 g oleju roślinnego. Przechowywać w lodówce.
  2. Równie kwiatów nagietka, zioła, mięta, kwiat wiązówki, szyszki chmielu, liście, eukaliptusa – kotlet Chelidonii. Sposób przygotowania podobnie jak w pierwszym przypadku.
  3. korzenia prawoślazu, równie ziela krwawnika, ziela lawendy, korzeń mniszka, ziele skrzypu kotlet. Sposób przygotowania podobnie jak w pierwszym przypadku.
  4.  Korzeń łopianu równo, kwiaty rumianku, mięty zioła, pączki sosny, liści babki lancetowatej, ziela Viola tricolor.

    Sposób przygotowania podobnie jak w pierwszym przypadku.

Maść należy stosować na obszarze zagrożonym, przetrzeć przez 3-5 minut, a następnie umieścić dobrze zapakowane. Powtórzyć procedurę 3-4 razy dziennie.

Zaleca się również do leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku i spręża. Używane maści stosowane na skórę, góry pokryte polietylenu, zamknięta ciepłą wełnianą szmatką.

Narzędzia do użytku wewnętrznego

Tradycyjna medycyna w leczeniu choroby zwyrodnieniowej dysku zawiera również napary i do konsumpcji krajowej. Są one przygotowane na podstawie kwiatów bzu, ziele dziurawca, korzeń łopianu, jałowca, seler. Na przygotowanie infuzji czterech gramów seler trzeba szlifować i wypełnić go z litra gorącej wody, zaparzać osiem-10: 00 i zmęczenie. Zrobione trzy razy dziennie na jedną łyżeczkę.

Również użyteczne i świeże seler sok. Jego podjąć jedną łyżeczkę przed posiłkami przez miesiąc.

Do tej pory, wzrost popularności tego sposobu traktowania, ukąszenia pszczoły. Jad pszczeli jest znany ze swoich właściwości leczniczych, pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej dysku. To popularna metoda jest znana jako apiterapii.

Share →