Stan odżywienia dzieci i młodzieży - dobra dieta

Stan odżywienia dzieci i młodzieży – dobra dieta

Jaka jest rola odżywiania u dzieci i młodzieży? Dobra dieta dla młodzieży jest bardzo ważne, ponieważ spędzają więcej składników odżywczych i energii z szybkiego wzrostu. Jest to również ważne dla zdrowia obecnie co doprowadza dziecko w wieku dojrzewania.

Porozmawiajmy o podstawowych zasadach podaży i młodzieży, które zalecanych młodzieży i dzieci.

Zdrowia i odpowiednie nastolatek odżywianie we wczesnych etapach zmniejsza procent występowania wielu chorób. Na przykład, osteoporoza, cukrzyca, udar, choroby układu sercowo-naczyniowego, pewne rodzaje raka.

Zrównoważony i prawidłowe odżywianie

Dla stanu odżywienia dzieci i młodzieży dietetycy zalecają różnorodnej i zbilansowanej żywności. Każdego dnia należy jeść jajka, ryby, mięso, tak aby organizm otrzymał odpowiednią ilość białka. Każdy wie, że Coraz wystarczy białko do budowy i naprawy tkanek.

Konieczne jest również jeść nabiału tłuszczu, ponieważ zawierają dużo wapnia i witaminy D. nastolatek musi przyjmować codziennie owoce, różne warzywa, pieczywo pełnoziarniste i.

Śniadanie jest bardzo ważne!

Jest to bardzo ważne w czasie dojrzewania rozpocząć dzień od pożywnego śniadania. Następnie ciało na dzień będą dostarczane z energii, tak niezbędnej nastolatek w szkole. Nie jest konieczne stosowanie tłustych i słodkich potraw rano, a także frytki, słodycze, ciastka. Produkty te zawierają dużo tłuszczu nasyconego i cukru, które powodują uzależnienie i uzależnienie. Jeśli często używasz może zwiększyć ryzyko otyłości i chorób serca. Ważne jest, aby przestrzegać podstawowych zasad dostaw – między posiłkami trzeba używać takich produktów, co jest mało kalorii.

Na przykład, może to być ser, jogurt lub owoce.

O napojów

Lepiej zakaz nastolatek dużo i często korzystają bezalkoholowe napoje gazowane, ponieważ są one bardzo szkodliwe, ponieważ zawierają sztucznych barwników, kofeina, duże ilości cukru. Kofeina przyczynia się do utraty wapnia w ciele nastolatka i zwiększa prawdopodobieństwo przyszłego wystąpienia osteoporozy. Ponad kofeiny znaleźć w czekolady, napojów energetycznych, mrożonej herbaty, i oczywiście kawa. Wolno dziennie do 100 ml kofeiny, ale nie jest to pożądane.

Należy jednak pamiętać, że młodzież trzeba pić dużo płynów. aby uniknąć odwodnienia. Jednakże, należy wybrać tylko zdrowe napoje. Może to być soki, mleko, woda mineralna lub zwykły.

Nie fast food!

Badania pokazują, że nastolatki często korzystają z fast foodów. Nie jest tajemnicą, że podstawowe zasady fast foodów – to pożywne i dość smaczne. Smak zazwyczaj dzięki sztucznych wzmacniaczy. Fast Food, nastolatki cieszyć, zawiera dużo soli, cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Zdaniem ekspertów, Lunch jest ważne, aby jeść żywności, która zawiera wszystkie składniki odżywcze.

Na przykład, kurczaka, gotowany ryż, jogurt, banany, i wody mineralnej.

Nie zapomnij o znaczenie mikroelementów dla nastolatków

W tym wieku, nastolatki wystarczy wapnia. Konieczne jest wzmocnienie zębów i kości. Jeśli wzrost organizmu w latach było niewystarczające ilościowo, w przyszłości może prowadzić do osteoporozy. W jogurt, mleko i sery o niskiej zawartości tłuszczu zawiera dużo wapnia.

Cóż, jedzenie nastolatek podejmuje także dużo ryb i warzyw zielonych.

Żelazo nie jest mniej ważne mineralny do ciała nastolatek. i dziewczynek jest szczególnie ważne. Brak żelaza w diecie młodzieży może prowadzić do uczucia zmęczenia, utrata apetytu, osłabienie układu odpornościowego, niedokrwistość występuje. Żywności, takich jak mięso, fasola, suche płatki śniadaniowe są bogate w żelazo.

Tabela zasilania

Na co i jak należy przyjmować codziennie nastolatek mówi stół dostawa Jestem nastolatką :

Share →