Stan przedrzucawkowy (nadciśnienie) w czasie ciąży

Stan przedrzucawkowy (nadciśnienie) w czasie ciąży

Choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca rzadko występuje u kobiet w wieku rozrodczym. Jeśli w trakcie ciąży przyszła mama zwiększa ciśnienie krwi, to zwykle oznacza ewentualną obecność innych problemów – stan przedrzucawkowy (jest on także nazywany późno Zatrucie). Co to jest i jakie są jej skutki prowadzi?

• Często stan przedrzucawkowy występuje w późnym okresie ciąży i po porodzie zniknie. Przyczyny tej choroby nie jest w pełni poznany.

• Dotyczyło to objawia się obrzękiem, wysokie ciśnienie krwi i białka w moczu. Jeżeli stan przedrzucawkowy nie jest leczona, zakłócony mózg rozwija zagrażający życiu stan z utratą przytomności i drgawki.

• Wyrażone preeclampsia traktowano w szpitalu. W zależności od stanu matki, dziecka i efekt terapii, lekarze decydują o naturalnym porodzie, czy bezpieczniej wysłać kobietę do cesarskiego cięcia.

Co to jest stan przedrzucawkowy?

Główne zaburzenie, które występuje w organizmie w zatrucie ciążowe, – skurcz naczyń i słabe krążenie w różnych narządach. Wskutek zmian w wodzie soli cieczy metabolizm części krwi przechodzi do obrzęku tkanki.

Z powodu skurczu naczyń w nich jest wzrost ciśnienia, z powodu niedostatecznego dopływu krwi do filtracji nerek moczu jest zakłócony i białka wydaje się, że normalnie nie powinno być.

W tym samym czasie zmniejsza ilość moczu, która jest, toksyny nie zostały usunięte z organizmu.

Co powoduje, że stan przedrzucawkowy?

Jak to jest w przypadku wielu innych chorób (takich jak cukrzyca lub nadciśnienie) powoduje stan przedrzucawkowy nie są w pełni zrozumiałe. Może jej rozwój spowodowany przez kombinację wielu czynników, u każdego pacjenta będą się różnić.

Predyspozycje genetyczne jest w dużej mierze bez znaczenia. Stan przedrzucawkowy może się rozwijać na tle pełnego dobrobytu, bez współistniejących chorób.

Przyczyną skurczu jest naruszeniem nerwowego regulacji ich średnicy. Jest prawdopodobne, że w tym przypadku działa powszechną regułę: «wszystkie choroby nerwów»,

Jak jest stan przedrzucawkowy?

Podczas przedrzucawkowy jest podzielona na trzy etapy, które zostały opracowane przez, jeśli nie są leczone:

1) obrzęk w ciąży (obrzęk);

2) nefropatia ciąży (albuminuria, ciśnienie krwi);

3) stan przedrzucawkowy (bóle głowy na wysokie ciśnienie krwi) i stan przedrzucawkowy (drgawki śmiertelny atak).

Początek choroby może być prawie niewidoczny, dlatego kobiety w ciąży są regularnie kontrolowane, zważono i wysłane do analizy w celu określenia białka w moczu. W pierwszym etapie może pojawić się obrzęk twarzy, rąk i stóp, co oznacza, że ​​ich pilne wygląd trzeba iść do lekarza, bo przed nami – w przypadku, gdy lepiej jest być bezpieczne.

Ważne jest, aby monitorować ciśnienie krwi, jako jeden z pierwszych objawów stanu przedrzucawkowego jest właśnie jego wzrost. Jeśli przechodzi znak 140/90 mm Hg. Art. jest to okazja, aby udać się do szpitala. Choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca w ciąży rzadko występuje samodzielnie.

Ważne jest, aby pamiętać, że czasem początku stanu przedrzucawkowego może wskazywać, nawet niewielki wzrost ciśnienia – zwłaszcza dla kobiet, w zasadzie, charakteryzuje się niskim poziomem (podciśnienie).

Również przyszłe matki powinny ostrzegać zawroty głowy, nagłe bóle głowy i migotanie «muchy» na jego oczach. Musimy pamiętać, że widoczne oznaki stanu przedrzucawkowego są często nieobecni – Obrzęk może być ukryte, a ich wykrycie lekarze przepisują próbka ICE (McClure-Aldrich): roztwór soli wstrzykiwany pod skórę i pamiętać, to czas resorpcji.

Jak niebezpieczne stan przedrzucawkowy?

Stan przedrzucawkowy zagraża rozwojowi ciężkich powikłań i matki i dziecka. Może to prowadzić do niewydolności serca i niewydolności nerek, obrzęk płuc, krwotoków w nadnerczach, jelita, trzustki, śledziony.

Typowym powikłaniem stanu przedrzucawkowego – odklejenie placentae oraz niewydolność fetoplacental, co prowadzi do opóźnienia w rozwoju dziecka i hipoksji (niedotlenienia), aw ciężkich przypadkach, – i śmierci dziecka. Ciężki stan przedrzucawkowy w czasie ciąży mogą być śmiertelne dla kobiety w ciąży, jeśli czas nie rozpocząć leczenie i pomóc początek porodu lub cesarskie cięcie.

Wraz z pojawieniem się zagrożenia dla życia przyszłej matki podająca jest prowadzone na każdym etapie. Dlatego powikłanie należy traktować bardzo poważnie, a przy najmniejszym podejrzeniu o debiucie natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Leczenie stanu przedrzucawkowego

Self-zatrucie ciążowe niedopuszczalne. W łagodnych powikłań lekarz może przypisać leczenie ambulatoryjne, ale jeśli to nie działa, kobieta wysłany do szpitala.

Lekarze zazwyczaj przepisują dla kobiet w ciąży kojące i diuretyków i leków, które obniżają ciśnienie krwi i poprawiają krążenie krwi. Szczególną Program jest wybrany w każdym przypadku w sytuacji.

Błędne, że w zatruciem ciążowym trzeba pić mniej. To jest złe, ponieważ mechanizm tego powikłania z nadmiaru płynu w żaden sposób połączone.

Trzeba pić tyle, ile chcesz. Pożądane jest, aby używać czystego wodzie, kawa, herbata lub napoje.

Share →