Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty)

Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty)

Staphylococcus aureus ( gronkowiec złocisty ) — najbardziej zjadliwa forma gronkowców. Patogen zmian zapalnych u ludzi.

Bakterie Staphylococcus aureus w taksonomii

Rodzaj Staphylococcus aureus należy do rodzaju Staphylococcus (Staphylococcus) . należący do rodziny  Staphylococcaceae. zamówienie Bacillales klasa Bacilli. Typ F irmicutes. Bakterie królestwo.

Staphylococcus aureus u zdrowych osób

Staphylococcus aureus kolonizuje więcej nosowych, okolicy pachowej. Przewlekłymi nosicielami typowych personelu medycznego, pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, narkomanów.

Głównym rezerwuarem S. aureus u zdrowych ludzi ma jamę nosową. Jednakże S.aureus mogą żyć w krtani, w krokowym obszarze pod pachami, na skórze głowy i w przewodzie pokarmowym.

W pierwszych 2 latach życia, tylko 20% dzieci jest nosicielami S. aureus w jamie nosowej. W 4–6 lat S.aureus Znaleziono nosem 30–50% dzieci. Staphylococcus aureus w jamie nosowej dzień 12–50% osób dorosłych nie są związane ze szpitali.

Po przewoźników hospitalizacji, głównie szpitalnych szczepów Staphylococcus aureus, staje się 20–30% pacjentów. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do pacjentów leczonych antybiotykami, cukrzycy lub chorób zakaźnych u pacjentów poddawanych hemodializie. Szpitalne szczepy Staphylococcus aureus są odpowiedzialne za wiele chorób i infekcji ropnych ran w szpitalach.

Obecność S. aureus nosa może być przyczyną zakażenia ran.

Wśród personelu medycznego przewozu Staphylococcus aureus w nosowych może osiągnąć 35%.

Wygląda na Staphylococcus aureus po menarche w 5–15% kobiet. Liczba nosicieli S. aureus zwiększa podczas miesiączki i tak wysokie, jak 30% kobiet.

Aurococcus — Przyczyną choroby u ludzi
Oporny na metycylinę Staphylococcus aureus

Niektóre szczepy S. aureus nabyły oporność na różnych antybiotyków, takich jak penicylina (dikloksacylinę, metycylinę, oksacylinę nafcyliną itp) i cefalosporyny. Szczepy te nazywane są oporne na metycylinę (lub metitsillinrezistentie) Staphylococcus aureus, stają się powszechne. W Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych wirusem opornym na metycylinę Staphylococcus aureus, wzrosła o 10% rocznie. Zakażenie MRSA jest możliwe w dowolnych miejscach publicznych.

Śmiertelność z powodu infekcji MRSA wynosi około 30%. Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych z zakażeń wywołanych przez MRSA, zabija ponad 20.000 osób.

Kału i innych materiałów biologicznych dla Staphylococcus aureus

Ilość S. aureus określone w analizie kału bakterii przerostu. Ponadto badania na Staphylococcus aureus i MRSA kału wydzielin jamy ustnej i gardła, nosa, zatok przynosowych i innego materiału biologicznego jest wykonywane dla podejrzanego gronkowcowe zakażenia lub bacteriocarrier, a także okresowych badań personelu medycznego chirurgicznych departamentów szpitalach i domach położniczych. Zwykle w analizie Staphylococcus aureus powinny być nieobecne.

Od Staphylococcus aureus jest patogennym gronkowce koagulazo-dodatnie tylko, określenie typu gronkowca ( S. aureus lub nie) w ludzkiej materiału biologicznego przeprowadza się za pomocą testu koagulazo.

Share →