Starszy naziemne i użyteczne właściwości lecznicze

Starszy naziemne i użyteczne właściwości lecznicze

Apteke.net » » Zdrowy styl życia » Starszy naziemne i użyteczne właściwości lecznicze

Parter Starszy (Aegopodium podagraria L.), ona jest goutweed, dedёlnik, szczypiorek, Snytko to wieloletnia roślina zielna z długim płazem kłącza. To jest powszechne i występuje prawie wszędzie, wielu ogrodników okaże się, że to tylko chwastów.

Na przykład, często rośnie w goutweed domów i hodowli bydła, sadów i ogrodów, parków, gdzie tworzy rozległe zarośla.

Goutweed dotyczy roślin leczniczych. ale to jest piękne i to, co jest zakład do podjęcia w żywności. Oznacza to, że podejmie wszelkie właściwości lecznicze goutweed, wzbogacić gamę ciała składników odżywczych, witamin i pierwiastków obecnych w tego zioła ślad może być konwencjonalna wprowadzeniem go do swojej diety.

Z goutweed może wiosną i latem do przygotowania sałatki. pierwsze i drugie dania i konserwy suszone liście goutweed może dostarczyć witaminy cały rok. Stosując goutweed cały rok być w dobrym stanie, jak również w celu zapobiegania niektórym chorobom niebezpiecznych.

Ziemia Elder kompozycja obejmuje białka i węglowodany, takie jak fruktoza, glukoza i umbelliferoza flawonoidów kwercetyna i kemferol, naturalne antybiotyki lotnych, potasu, magnezu, żelaza, manganu, boru, miedzi i tytanu, olejki eteryczne. Bogaty w witaminy C i naturalnych pestycydów goutweed i kumaryny. Pestycydy naturalne (falkarinol) wyrazili właściwości anty-grzybicze.

Wielu ekspertów uważa, że ​​falkarinol zapobiega rozwojowi nowotworu, nawet raka.

Kumaryny mają wpływ rozkurczowe i kapillyaroukreplyayuschim. Stymulują one na ośrodkowy układ nerwowy, obniżają poziom cholesterolu we krwi, przeciwdziała rozwojowi zakrzepów i przyczynia się do ich rozpuszczenia. Niektóre Kumaryny hamują podział komórkowy i ma właściwości przeciwnowotworowe.

Właściwości lecznicze Starszego uziemienia

W celach terapeutycznych, użyj liście i pędy goutweed, ale trzeba mieć czas, aby zebrać je przed pierwszymi pąkami. Sezon zaczyna się w zbiorów pod koniec kwietnia lub na początku maja, w regularnych roślin koszenia, plony mogą być zbierane przez całe lato. Więcej przydatnych ziół rośnie w zacienionych miejscach, a rośnie w słońcu nie jest tak smaczne i uzdrowienie.

Zbioru Zima goutweed wykonywane na rosnącym Księżycu.

Goutweed stosowany w dnie moczanowej, a także jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, moczopędny, środek zmiękczający skórę i gojenia ran.

Goutweed stosowane w chorobach nerek, pęcherza moczowego i przewodu pokarmowego. linia. Duża ilość włókien w goutweed by można było walki z żużlem zakumulowanego w ciele.

Napar z Starszego uziemienia 

Do infuzji ziemi goutweed wierzchołka rośliny, weź dwie łyżki, zalać szklanką gorącej wody, a następnie gotowane w szczelnie zamkniętym pojemniku w kwartale łaźni wodnej przez godzinę, trzy kwadranse nalegać, filtrowane przez gaze warstwowej wyciągu i rozcieńczyć przegotowaną wodą do objętości. Podzielić na kilka etapów, aby spożywać dziennie. Pomaga w chorobach nerek i pęcherza moczowego, choroby reumatyczne, dna, a ponadto, grzybice skóry.

Wideo na temat korzyści i sposobów korzystania z Starszego ziemi jak narkotyk

Świeże liście goutweed -Dobra znieczulający. W postaci proszku, że są stosowane do ból miejscu jak środki przeciwbólowe paczek na reumatyzm, dna i procesy zapalne.

Od korzeni goutweed się wykąpać. zapalenia mięśni i pomóc zapalenie wielostawowe. Czterdzieści gramów pokruszonego korzeni goutweed zagotować litr wrzącej wody, a następnie gotowano przez dziesięć minut, nalegają na pół godziny, szczep się i wlewa do kąpieli wodnej o temperaturze 36-37 ° C w łaźni te są dobrze mieć na noc.

Jak zachować młodość i piękno na długie lata? Subskrybuj.

Share →