Stosowanie oleju Kamfora i właściwości użytkowe

Stosowanie oleju Kamfora i właściwości użytkowe

Dziś, gdy źródłem informacji można znaleźć sprzeczne dowody na temat oleju kamfora. W niektórych artykułów napisanych o tym, że nie może być stosowany w leczeniu małych dzieci, ale w tym celu zakupione w aptekach więcej niż dziesięć lat.

Zobaczmy, co on jest obdarzony oleju, i jak to wpływa na ciało.

Olej kamforowy, który jest?

Narzędzie to jest olejek eteryczny, który jest produkowany z drewna drzewa (czy raczej kamfora kamfora laur), która pochodzi z Japonii, Chinach i Indonezji. Podobnie jak w przypadku wszystkich olejków ma charakterystyczny zapach jest wystarczająco silny i zatężono.

Jest on używany nie tylko w medycynie i kosmetyce. I dla tych celów nadaje się jedynie rodzajem białego oleju kamfora, chociaż istnieje również brązowy olej.

Stosowanie oleju Kamfora dla zdrowia

Leczenie olej kamforowy sięga dziesięcioleci. Jest to drażniące, czyści i właściwości gojenia. Dlatego też jest on stosowany w zapalenie mięśni (zapalenie mięśni, nerwobóle), zapalenia stawów, a także w zapobieganiu odleżynom pacjentów obłożnie chorych.

Tutaj, w połączeniu z pakietów rycynowego można osiągnąć doskonałe wyniki.

Gdy podawany pod kamfora oleju rozwiązań skóry w stonowanych ośrodek oddechowy, pobudzają ośrodek naczynioruchowy. Kamfora ma bezpośredni wpływ na mięsień sercowy, zwiększenie procesów metabolicznych i zwiększające jego wrażliwość na wpływ nerwów współczulnych. Wpływ kamfora obwodowe zwężenie naczyń krwionośnych.

Stosowane rozwiązania kamfory w złożonej terapii ostrej i przewlekłej niewydolności serca, załamania, gdy depresji oddechowej; zapalenie płuc i inne choroby zakaźne, pigułki trucizny i narkotyki jako antidotum. Wikipedia mówi o działania kamfory (olej kamforowy) nie.

Ale chyba najczęściej używany olej kamforowy na kaszel i przeziębienia.

Lekarstwem na przeziębienie:

 • Nalewka z propolisu;
 • olej słonecznikowy;
 • Olej kamfory.

Wszystkie elementy są wykonane w równych częściach. Mieszaninę pochowany na nos (3 cap).

Rozwiązanie na bóle ucha:

Należy namoczyć wacik olej kamforowy, wklej go w ból ucha, a następnie zawiązać wełniany szalik. Warto nadmienić, że narzędzie może być używane tylko na początku choroby. Jeśli pewnego dnia ból nie ustępuje lub pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem. Innym ważnym punktem pamiętać, olej kamfory i Spirytus kamforowy – to zupełnie inna sprawa. I włożony do ucha wacikiem z alkoholem kamfory absolutnie nie może, to będzie poważny cios dla błony bębenkowej.

Ani nie może być traktowany olej kamforowy pochodzenia syntetycznego.

Kaszel:

Olej kamforowy powinna być nieco ciepłej kąpieli wodnej, a następnie ciepłe sęk w klatce piersiowej, pleców i stóp. Następnie umieścić na bawełnianej koszulce lub t-shirt i przykryty kocem. Wykonywanie procedury musi być w nocy.

Olej na zimno, kamfora jest używana jako kąpiel z dodatkiem 7-10 kropli oleju kamfory.

Pamiętaj! Olej Kamfora jest silnym i wysoce skuteczne, gdy stosowane miejscowo, przyjmowany doustnie, ale jest surowo zabronione. Olej kamforowy bardzo!

Uwaga: stężenie oleju.

Nie jest konieczne stosowanie ludzi kamfory z sercem i zespołu padaczkowego, jak środki par zwiększa obciążenie serca i pobudzają układ nerwowy.

Osobno chcę zwrócić uwagę, że należy być ostrożnym podczas korzystania kamforę dla dzieci, zwłaszcza do roku. Niewłaściwe leczenie przeziębienia może prowadzić do powikłań, do zapalenia płuc. Dlatego też, na początku choroby jest lepiej skonsultować się z lekarzem.

Olej kamforowy stosowany w kosmetykach

Nie wszystkie kobiety wiedzą, że olej miejsce kamfora można znaleźć nie tylko w apteczce, ale również w tabeli perfumeryjnej. Olej ten można stosować w zastosowaniach kosmetycznych. Jak olej rycynowy i twarzy, że jest skuteczna, ale nie bardzo popularne.

Jak olej kamforowy na skórze?

Kosmetolodzy uważają, że ze względu na swój skład, olej ten ma następujące skutki na skórze:

 • czyści i dezynfekuje;
 • dezodorant;
 • zmniejsza zawartość tłuszczu;
 • wybielające;
 • poprawia elastyczność.

I wszystkie te właściwości znaleźć kamfory pokazy ropy w maski, mleczka i kremy do pielęgnacji skóry. Oto kilka przepisów, które można przygotować samemu.

Cleansing Lotion:

 • olej roślinny (w tym celu odpowiedni olej z pestek winogron lub kiełków pszenicy), 1 łyżka. łyżka;
 • Olejek z czarnuszki (1 łyżeczka.);
 • olejek kamforowy (3 krople).

Ta kompozycja pozwala zwiększyć problemy ze skórą. Że zaciska porów usuwa zapalenia i zapobiega powstawaniu trądziku. Mieszanka musi przetrzeć twarz dwa razy dziennie.

Środki dla dojrzałej i starzejącej się skóry:

 • olej z ostu lub z pestek winogron (1 łyżka łyżka.);
 • olejek kamforowy (3 krople).

W ten sposób można używać w nocy.

Whitening Mask:

Kompozycja ta może być używana jako krem ​​nocną lub kilka razy dziennie, aby umieścić na ciemnych plam (piegi).

Jako olej kamforowy wpływa na włosy?

Podczas jego drażniącego kamfora Olej jest szeroko stosowany w celu poprawy stanu włosów. Wysycha także i dezynfekuje skórę. Maski i szampony, które składa się z kamfora, odpowiednie dla delikatnych, tłuste włosy, a także ich utraty.

Rozwiązanie dla włosów przetłuszczających się:

 • jedno żółtko rozcieńczyć 2 łyżkami wody i dodać pół łyżeczki oleju kamfora. Tę mieszaninę zastosowano w ciągu 2-3 minut, płucze wodą.

Rozwiązanie do włosów suchych:

 • żółtko zmieszane z 1 łyżka olej migdałowy, olej kamforowy (5 cap) i olejek z drzewa herbacianego (3 cap). Mieszaninę nakłada się na mokre włosy w ciągu 5 minut, następnie przemyto ciepłą wodą.

Warto zauważyć, że takie środki nie są pożądane do regularnego i ciągłego użycia. Zaleca się tylko wtedy, gdy skóra głowy jest podrażniona. Wystarczający do prowadzenia 5-7 procedur.

Olejek kamforowy do włosów stosuje się w kompozycji z maski:

Maska na wypadanie włosów:

 • sok z 1 cytryny;
 • olej kamforowy (1 łyżeczka).

Mieszaninę wcierać w skórę głowy przez około 20 minut, a następnie na głowę plastikową torbę pokrywa 30-40 minut. W celu uzyskania pozytywnego wyniku tego narzędzia mogą być wykorzystywane do dwóch tygodni w rzędzie na dzień.

Maska do wzrostu włosów:

 • 1 żółtko jaj;
 • olej sezamowy (1 łyżka łyżka.);
 • olej kamforowy (1/2 łyżeczki.);
 • Nalewka z papryki (1 łyżeczka.).

Msza jest wcierać w korzenie włosów, owinąć plastikową torbę na głowę, przez 30 minut, a następnie zmyć szamponem. Czynność należy powtarzać co 3-4 dni (w sumie 10-12 razy).

Mieszanina oleju rycynowego z kamforą – doskonałe narzędzie dla cienkich i łamliwych rzęs. Przecież oni też mają włosy. To narzędzie jest stosowane czystą szczotką od osnowy w nocy.

I na końcu innej interesującej cechy oleju kamfory (może ktoś jest przydatny). Fakt, że pary kamfory odstraszają owady, takie jak komary, molami. Jeśli w domu lub w domku (lub domków w lesie) nie repilentov, dostać butelkę kamfory z apteczki.

Share →