Stulejka u dzieci (chłopcy), leczenie blizn i stulejki fizjologicznej

Stulejka u dzieci (chłopcy), leczenie blizn i stulejki fizjologicznej

Termin stulejki (zwężenie otworów tworzą napletek) w języku greckim oznacza Kufa (pysk, pysk, wylotowe). Jest to choroba, w której nie jest możliwe otwarcie głowicy.

Według statystyk, 90% chłopców w wieku do lat trzech nie widać głowę penisa całkowicie, a 43% jest trudne do zauważenia nawet część głowy, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Ale to nie znaczy, że wszystkie z nich wymagają pilnego leczenia operacyjnego. Ten stan jest nazywany „fizjologicznej”, a jeśli nie występują powikłania, brak (nie-zachowawczych) metod chirurgicznych.

Rodzaje stulejki u dzieci

We współczesnej medycynie, są trzy rodzaje stulejki u dzieci

  • fizjologiczne;
  • przerostową lub trąba napletka;
  • bliznowate stulejki (klasyczny).

„Fizjologiczne” stulejki

W zależności od rodzaju stulejki może wystąpić u chłopców, w wieku od noworodków przez dojrzewania.

„Fizjologiczne” stulejki jest: liście napletek (fałd), bez blizn, miękkie, łatwo rozciągnięta. Dopiero przy próbie szybko wystąpić mikropęknięcia otwarte głowy.

Działania te mogą poważnie uszkodzić skórę, co prowadzi do krwawienia, obrzęk napletka, trudności mocheispuchkaniya. Zmiany te wyleczyć, a na ich miejscu są poważne blizny.

Ważne! Ani lekarz, ani pacjent, ani jego rodzice nie powinni próbować uwolnić głowę penisa jednocześnie. Procedura ta nie ma żadnych dowodów, poza tym bardzo bolesne i szkodliwe.

Głównym powikłaniem może być naruszenie głowę w zwężonym otworu napletka (Załupek).

Główną metodą leczenia fizjologicznego stulejki konserwatywne. Jej istotą jest to, jak następuje:

  1. powolne rozciąganie części szyjnej napletka. Co najważniejsze, nie można spieszyć tej procedury. Udaj otwarte 12-15 lat. Po swobodnego otwierania głowicy jest jedynie, aby upewnić się, że akt seksualny był bezbolesny.
  2. rozciąganie nie powinno towarzyszyć urazów części gardła napletka. Procedura ta jest wykonywana 2 razy w tygodniu.

    15-20 minut przed zabiegiem przeprowadzane higieniczną kąpiel w wywarze z kwiatów rumianku, liści, glistnika, rzędu. Pozwala to na skórę rozciągać się łatwiejsze. Dopasuj otwory na rozciąganie wynik jest 1-2 mm, ale nie więcej.

Bezpośrednio po zabiegu, traktowane napletka dziecka lub solkoserilom kremu.

Stulejka przerostowa

Ten rodzaj stulejki jest bardziej powszechne u chłopców z wysokiej masy ciała. Napletka, w tym przypadku przypomina ssawkę. Podczas próby otwarcia głowy pojawiają się mikropęknięcia i wskazać krwawienia.

Jednak blizny napletka z stulejki mają ten formularz. Leczenie stulejki przerostową oraz w fizjologicznej stulejki konserwatystę. Średni czas leczenia 3-5 miesięcy.

Jeśli, po leczeniu, napletka nie jest w pełni otwarta, konieczne jest odwołanie się do operacji.

Ważne! Operacja powinna być w pełni wycięciu tkanki przerostową. Jeśli usuniesz mniej niż potrzeba, chłopak będzie musiał zrobić drugą operację.

Jeśli usunie się zbyt wiele, w stanie spoczynku penisa ukrywa się w otaczających tkankach.

Bliznowate stulejki

Ten rodzaj stulejki u chłopców występuje na tle dobrego samopoczucia. Chociaż w niektórych wydaje się po próbując przywieźć własną głowę przez zwężony otwór napletka. Po gwałtownej próbie na szefa uszkodzoną skórę i tworzenie się blizn.

W zależności od stopnia zwężenia dwa typy blizn stulejki:

  • bez komplikacji – widać otwór cewki moczowej, występują trudności w oddawaniu moczu;
  • powikłaniem – dziura zdecydowanie zmniejszyła się, oddawanie moczu jest prawie niemożliwe. Mocz pozostawia cienki strumień, podczas gdy chłopiec przeżywa silny ból.

Wszyscy chłopcy z stulejki Rubtsov pokazuje działanie. Terminy nie są surowe, to jest operacja może być odroczone na czas.

Ważne! W przypadku powikłań stulejki (głową w sprawie naruszenia przepisów, utrudnione oddawanie moczu) pilną potrzebę iść do szpitala na badania.

Załupek – szczypanie skóry napletka i żołędzi penisa z przymusowego wysiedlenia napletka. Jest to często ma miejsce w chorobie jatrogenne lub fizycznej cewnikowania. Jeśli przesunięcie napletka napięta, to działa on jako opaski, powodując obrzęk skóry napletka i głowicy i zapobiega powrotowi napletka do jego normalnego położenia i zwiększa kompresji. Załupek należy traktować jako ratownictwa medycznego, ponieważ ściskanie szybko prowadzi do zaburzenia przepływu krwi, zwiększenie obrzęku, w ciężkich przypadkach – pierścienie uschemlyayuschegsho i martwicy skóry napletka. Długotrwały skurcz okrągłej głowicy ręką może zmniejszyć stopień pęcznienia niezbędne do powrotu napletka do normalnej pozycji. Jeśli jest to nieskuteczne, grzbietowych nacięcie napletka w znieczuleniu miejscowym tymczasowo łagodzi.

Obrzezanie jest wykonywana po ustąpieniu obrzęku.

Share →