Stulejka (zwężenie napletka)

Stulejka (zwężenie napletka)

Stulejka – zwężenie otworu napletka (skóra na penisa), które nie jest w pełni odsłonięcia żołędzi prącia.

Przyczyny stulejki

W prawie wszystkich zdrowych chłopców do trzech lat nastąpił stulejka fizjologicznej, która nie jest chorobą. Przyczyną takiego stanu jest tak zwany wewnętrzny klejenie powierzchni nabłonka napletka żołędzi. Do około 3-6 lat w normalnych wąski otwór napletka odcinkach dzieci i stwarza możliwości otwarcia żołędzi prącia, czyli stulejka fizjologiczna znika.

Fizjologiczne stulejki

Patologiczny stulejki powodu anatomicznej zwężenie napletka, który dzieli się na wrodzone i preobreteniya.

Napletek wrodzona stulejka przejmuje formę "smoczek", W którym przed spontanicznym otwór napletkowy wnęka dziecko cierpi balanoposthitis (na przykład, ze względu na nagromadzenie Smegma w nim), zapalenie powoduje bliznowacenie napletka, stają się mniej rozciąganie i pojawia patologicznych stulejka.

Wrodzona stulejki u dziecka

Nabyte stulejka występuje jako skutek chorób penisa i mogą być tymczasowe (obrzęk, głowy infiltracji prącia lub napletka podczas zapalenia lub uszkodzenia) lub trwałe (w rozwoju tkanki bliznowatej, na przykład, przewlekłe balanoposthitis).

Objawy stulejki

W zależności od wielkości otworu restrykcyjne napletka stulejki wyizolowany stopień:

W pierwszym, najbardziej łagodna szef penisa w stanie spoczynku jest narażona łatwo, ale podczas budowy trzeba trochę wysiłku.

Na żołędzi penisa 2 stopni w spoczynku otwiera trudną lub żadnego wysiłku, a podczas montażu nie jest w pełni otwarty.

Na 3 stopnia głowy stulejki nie w pełni otworzyć lub otworzyć tylko w stanie spoczynku penisa i znacznego wysiłku, żadnych problemów z oddawaniem moczu.

Stulejka 4 stopni prowadzi do trudności w oddawaniu moczu, nie jest możliwe, aby odsłonić żołędzi prącia, otwór w punkcie napletka. Podczas oddawania moczu napletka pęcznieje ulicy, sączyć lub wydalane w moczu kroplami. Możliwe ostre zatrzymanie moczu lub edukacji napletka kamienie (smegmolitov).

Patologiczny stulejki 4 stopnie

Zazwyczaj stulejki godnego uwagi pacjenta, gdy ten powoduje problemy z oddawaniem moczu lub powikłane zapalenie (balanitis, balanoposthitis), powstawania nowotworów. Gdy higieny stulejki prącia jest trudne, Smegma gromadzi jamy napletkowej, i dlatego, że jest to dobry grunt dla mikroorganizmów, a więc stan zapalny. To jest powszechne w dzieci w wieku przedszkolnym, kiedy napletkowy sac jeszcze nie otwarte, a Smegma już zaczęła tworzyć, nie jest jej stagnacji, penis wygląda spuchnięta, że ​​niepokojących rodziców.

Poza stulejki może powodować ból w trakcie budowy niezdolności do odsłonięcia żołędzi prącia.

Powikłania stulejki

Gdy stulejki utrudnione środki higieny, jest stagnacja smegma, na tej podstawie może rozwijać zapalenie (balanoposthitis), skupiska dużych ilości Smegma prowokuje powstawanie kamieni napletka (smegmolitov). Zapalenie się trudne do leczenia stulejka, więc nie ma blizn napletka i stulejki wzrasta, przechodzi do następnego etapu.

Zatrudenii oddawanie moczu może spowodować nieprawidłowe opróżnianie pęcherza i górnych dróg moczowych ze zmniejszeniem ich tonu, wyglądu zalegania moczu, co sprzyja rozwojowi infekcji dróg moczowych.

U dzieci w połączeniu z stulejki może powodować mimowolnego moczenia nocnego (balanoposthitis), a także powoduje spontaniczne erekcji i powoduje urazów dziecka.

W 3, 4 stopień stulejki może nastąpić częściowe lub całkowite przyrost napletka do żołędzi penisa śluzówki. W tym przypadku, próbuje otworzyć ból głowy przyczyny i krwawienie. W tym przypadku, uciekania się do chirurgii.

Długoterminowe stulejka może być skomplikowane nowotwory prącia z powodu ciągłych rakotwórczych skutków Smegma.

Samostoyatelnie próbuje otworzyć głowę stulejki może powodować Załupek – naruszenie napletka i żołędzi penisa opóźnione opieki medycznej – do martwicy żołędzi prącia. Szef nie może zamknąć napletka, pęcznieje, zmienia kolor na niebieski. Pierwsza pomoc w tym przypadku – aby połączyć się z lekarzem, aby zimne, 5 minut, aby spróbować wyprostować głowę.

W przypadku błędu, to jest niezbędne, narusza preparowania pierścień.

Diagnoza stulejki

Diagnoza jest zazwyczaj trudny i odbywa się po zewnętrznej badania prącia. Określić przyczynę zapalenia (jeśli w ogóle) ma wymazów do analizy.

Leczenie stulejki

Jeśli 3-4 letni chłopiec uratował stulejka fizjologiczne, zwykle uciekają się do ręcznego podziału napletka i żołędzi prącia. Od dzieciństwa napletka jest bardzo elastyczny, dzięki czemu ciągnąc go w kierunku bliższym, odsłaniając głowę, z zauważalną głowicy linii spayanny z wewnętrzną powierzchnią napletka. Jeśli jest to niemożliwe, aby ręcznie przypisać ośrodek dla metalowej wybrzuszony sondy, która oddziela powoli ruchem okrężnym z głowy napletka. Po zabiegu, głowa traktowane z oleju parafinowego i napletka ulicy jest zamknięty zapobiegania Załupek.

Po interwencji medycznej rodzice mają co najmniej 1 raz w ciągu 2-3 dni do ujawnienia wnękę napletkowej dziecka przez lekarza, a do mycia jej mały różowy roztwór nadmanganianu potasu lub wody i mydła, aby usunąć smegma.

Jeśli stulejka jest słaba, nie powoduje obaw, umożliwia wykonywanie zabiegów higienicznych – usunięcie napletka Smegma z wnęki (i to konieczne jest, niezależnie od obecności lub braku stulejki oraz z stulejki – bardzo ostrożnie), leczenie nie jest wymagany.

We wszystkich innych przypadkach, w których narażenie głowy przez bezkrwawe higieny jamy napletka nie jest możliwe, jest tylko operacja – okrągła obrzezanie (okrągłe wycięcie lub tsirkumizatsiya).

W połączeniu z ostrym stulejki balanoposthitis i niezdolność do przemycia worka napletkowej, należy podłużne nacięcie napletka do leczenia stanu zapalnego. Po wyeliminowaniu postępowania balanoposthitis obrzezania.

Zapobieganie stulejki

Nie ma szczególnych zapobieganie stulejki. Prewencja wtórna jest ostrożny higiena penisa i terminowego wizyty u lekarza przy pierwszych oznakach patologicznej stulejki, zapalenia lub urazu.

Leczenie lekarz Naumenko OM

Share →