Swędzenie pochwy

Swędzenie pochwy

Przyczyny swędzenia pochwy

Przyczyny swędzenie w pochwie może być czynnikiem prowadzącym do wystąpienia swędzenie całego ciała lub chorób skóry (np, łuszczyca, liszaj płaski). Przyczyną może być również lokalne: zakażenie i upławy (np grzybicze sromu i pochwy); związane z plagą (np świerzb, wszy łonowe, owsiki); lub zwyrodnienie pochwy (stwardniające porostów, leukoplakia, rak). Objawy mogą być psychogenne. Symptomatologia jest zwiększona w otyłości i moczu.

Gdy postmenstrual swędzenie nie zanik.

Stwardniające półpaśca

Rozwija się u osób starszych w wyniku degeneracji sprężystego kolagen tkanki. Sromu staje się białe, płaskie, błyszczące. Wokół sromu i odbytu może tworzyć plamy przypominające okulary zegarki. Są one silnie swędzącą występuje ból pochwy. Edukacja nie maligniziruyutsya.

Objawy mogą być zredukowane dzięki zastosowaniu kilku kremu zawierającego 3% testosteronu. Może pomóc kremu zawierającego 0,1% betametazynę valerianata; wyeliminować swędzenie może być konieczne wycięcie sromu.

Leukoplakia

Charakterystyczne białe swędzące plamy na powierzchni sromu oraz wokół na skutek zagęszczania i przerost sromu. Biopsja jest to konieczne, ponieważ te formacje może się odrodzić. Leczenie: kortykosteroidy (problemowe: zmniejszenie grubości błony śluzowej, absorpcyjne).

Raka sromu

Sromu w 95% przypadków jest płaskonabłonkowego. Rzadko, głównie w podeszłym wieku.

W przypadku raka sromu jest etap przedinwazyjnego intraepithelial nowotwory sromu (VIN), która może powodować swędzenie. O 5% rak postępuje VIN. VIN jest związany z infekcją wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Nie może być żadnych widocznych brodawek, ale sromu smarowania 5% kwas octowy wybielanie obserwowanych pasm. Jeśli biopsja są VIN, kontrola szyjki macicy i raka piersi (o ponad 10% przypadków jest częstym nowotwór, najczęściej w szyjce macicy). Leczenie – na zwalczanie objawów, usuwanie uszkodzonych odcinków chemioterapią (krem, zawierający 5-fluoro-uracylu), za pomocą lasera lub chirurgii.

Proste Wulwektomia zbyt długie interwencji.

Intradural wrzody wewnątrz krawędzi zakładają raka. Zwykle pozostaje niezauważone, o ile nie przyłączyć się ból i krwawienie z gejów, więc diagnoza jest często późno (w 50% przypadków uderzył węzłów chłonnych pachwinowych). Leczenie – Radical Wulwektomia (sromu szerokie wycięcie i usunięcie węzłów chłonnych pachwinowych). W okresie pooperacyjnym leczenia może potrzebować przeszczepów skóry.

Pięcioletnia przeżywalność pacjentów z uszkodzeniami mniej niż 2 cm wynosi 75%, jeżeli węzłów chłonnych pachwinowych nie są zaangażowane; w pozostałych przypadkach mniej niż 50%.

Ankieta o swędzenie pochwy

Powodem świąd w pochwie można znaleźć w opracowaniu historii. Zbadanie pacjenta do ogólnego stanu zdrowia i kondycji skóry. Sprawdź sromu i inne obszary narządów płciowych, jeśli to możliwe, aby zwiększyć, i wziąć rozmaz szyjki macicy. Weź również wymaz z pochwy i przetrzyj sromu, jak również wykonać glukozurii testową.

W razie wątpliwości co do diagnozy, należy wykonać biopsję.

W wyniku drapania i samo wizualny obraz może się zmienić.

Leczenie świądu pochwy

Leczenie świądu pochwy jest często niezadowalająca. Jeśli to możliwe, w leczeniu przyczyny leżące u podstaw. Ważne jest, aby przekonać pacjenta, że ​​nie cierpią na poważną chorobę. Doradzamy ją oddać bieliznę nylon, chemikalia i mydło (ciekły żel pod prysznic), ale zamiast użyć ręczniki suszarka do włosów.

Swędzenie pochwy można zmniejszyć stosując krótki cykl leczenia miejscowego steroidów, takich jak betametazon valerianata jak 0,1% śmietany. Wyeliminować wszystkie leki do stosowania miejscowego, które mogą podrażniać skórę, w razie potrzeby, przypisać doustne leki przeciwświądowe, takich jak prometazyny w dawce 25-50 mg co 24 godzin.

Share →