Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS

W 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosił dzień 01 grudnia Światowy Dzień AIDS. Jest to spowodowane tym, że zespół nabytego niedoboru odporności (AIDS) jest objęta rozmiary pandemii. Obecnie ponad 41 mln osób żyje, że są zakażone HIV / AIDS.

Większość z rozprzestrzenianiem się tej niebezpiecznej choroby w Unii Europejskiej i krajach sąsiednich wpływ na młodzież.

Na całym świecie ten dzień mówić o AIDS, o jakie zagrożenie dla istnienia ludzkości jest globalna epidemia. Można zapamiętać i opłakiwać tych, którzy zginęli lub nieuleczalnie chorych, możemy mówić o skali tragedii, oraz fakt, że tylko plaga dwudziestego, a teraz XXI wiek zagraża istnieniu ludzkości …

Światowy Dzień AIDS po raz pierwszy obchodzony 1 grudnia 1988 roku, po spotkaniu ministrów zdrowia wszystkich krajów wezwali do tolerancji społecznej i wymiany informacji na temat HIV / AIDS. Upamiętnione każdego roku w dniu 1 grudnia, Światowy Dzień służy do wzmocnienia zorganizowane wysiłki w celu zwalczania pandemii HIV i AIDS rozprzestrzenia się we wszystkich regionach świata. Zorganizowane działania mające na celu wzmocnienie wsparcia publicznego dla programów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu VICHSPID, organizację szkoleń i udzielania informacji na temat wszystkich aspektów HIV / AIDS.

Zdając sobie sprawę z rosnących trudności związanych z pandemią HIV / AIDS, ONZ powstała w 1996 roku, zjednoczenie sześciu globalnych organizacji. Powołani Wspólny Program Narodów Zjednoczonych na temat HIV / AIDS (UNAIDS), program łączy się sponsorów tego wspólnego projektu z dzieci Funduszu Narodów Zjednoczonych, United Nations Development Programme, Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Ludności; Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy. UNAIDS wspiera długoterminowe globalne projekty dotyczące HIV i AIDS; pomaga w walce o prawa wszystkich osób, niezależnie od ich statusu HIV, zapewnia pomoc dla krajów na całym świecie poprzez edukację prewencyjnej, wspieranie badań nad HIV / AIDS i pracy z programami do zwiększenia międzynarodowej front przeciwko HIV / AIDS.

Światowy Dzień AIDS stał się corocznym wydarzeniem w większości krajów. Mimo, że 01 grudnia jest zdefiniowany jako dzień na dzień, w wielu społecznościach zorganizował szereg imprez organizowanych w tygodniach i dniach przed i po oficjalnej uroczystości.

Symbol walki z AIDS jest czerwona wstążka, brak działań w tej dziedzinie nie może się obejść bez niego teraz. Ta wstążka jako symbol świadomości AIDS został stworzony na wiosnę 1991. Jej pomysł należy do artysty Frank Moore. Mieszkał w małym miasteczku w stanie Nowy Jork, gdzie sąsiadujące rodziny nosili żółte wstążki, mając nadzieję na bezpieczny powrót córki, żołnierza z Zatoki Perskiej.

NAGRODY: 1 lutego

Share →