Świerzb - jak tego uniknąć i jak leczyć?

Świerzb – jak tego uniknąć i jak leczyć?

Choroba nie jest nieszkodliwy i malorasprostraneno, jak się powszechnie uważa

To nie jest tylko o fizyczne uderzenie skórę, ale również zmienia fizjologiczny skład krwi. A to prowadzi do zakłócenia w normalnym stanie fizjologicznym całego ciała. Jesteśmy ubezpieczeni na bieżąco z tym «starożytny» choroba?

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, – nie.

W zatłoczonych miejscach: w metrze, w sklepach, pociągów itp, odnoszące się do różnych przedmiotów strony, czasami w pośpiechu i nie pamiętam, że w pewnym momencie podrapał część jego ciała. I nawet, jeśli masz dobrą podróż po rękach prania wolnych «nagroda» szansa, aby uzyskać w zwykłym uściskiem dłoni. Więc zaczynamy w porządku.

Tło historyczne

Pierwsza wzmianka o świerzb się 2500 lat temu. Choroba ta jest opisana w Starym Testamencie i pism Arystotelesa. W starożytnej Grecji, mange odnosi się do grupy chorób skóry, w połączeniu termin «Psora», W starożytnym Rzymie, nazywany świerzb «świerzb», To nazwa pozostała do dnia dzisiejszego.

W średniowiecznych traktatach przypuszczał pasożytniczy charakter świerzb, ale wiarygodne dowody pojawiły się dopiero po stworzeniu mikroskopem optycznym.

Czynnik

Jeśli zapytać kogokolwiek, nawet daleko od człowieka, medycyny, nie wahał się powiedzieć, że czynnikiem sprawczym tej choroby jest kleszcz. To wszystko, co wiedzą o naturze choroby do końca, ale są też tacy, którzy nie wiedzą, że albo.

Świerzb – pasożytnicza choroba skóry charakteryzuje się intensywnym świądem w nocy, zadrapania i powstawanie ruchów swędzenie skóry. Jej przyczyny roztoczy Sarcoptes scabiei, popularnie zwane świerzb roztoczy. Dwukrotnie większa od jego płci żeńskiej i męskiej kleszczy osiągnąć 0,3-0,5mm.Sparivanie występuje na powierzchni skóry. Bezpośrednio potem matryca wypukła. Zapłodnione samice formy w warstwie rogowej skóry, swędzenie kursu, który stanowi, za dobę, na 2-4 jaj, które wylęgają się larwy.

Formacja kleszcza dorosłych występuje w ciągu 10-14 dni. O szczególnych enzymów proteolitycznych zawartych w ślinie kleszcza, keratyna skóry rozpuszcza uformowany lizatu (to trochę grubsze chłonnych), te lizaty i karmi kleszcza. W ciągu dnia, roztocza nie są bardzo aktywne.

Kobiety zazwyczaj rozpoczynają kopanie udaru (2-3 mm) w godzinach wieczornych, a w tym czasie jest wzmacniany swędzenie.

Tryby transmisji

Infekcja następuje przez bezpośredni kontakt z ciałem pacjenta – drżenie rąk, zanieczyszczoną odzież, pościel i tak ogółem. e., a także poprzez kontakt z zarażonych zwierząt – koty, psy, zwierzęta hodowlane. Nie wykluczone, zakażenia i przez różne przedmioty, które miały kontakt z chorym lub zwierzęcia. Tutaj należy zauważyć, że roztocza jest bardzo odporny na warunki klimatyczne panujące w otoczeniu zewnętrznym na świeżym powietrzu może kontynuować od lat i w kontakcie z zanieczyszczonych przedmiotów, coraz ręce na, od stanu letargu idzie do aktywnej formy życia.

Pierwsze objawy pojawiają się już w 7-14 dni.

Objawy choroby i miejsce uszkodzenia

Głównym objawem tej choroby – swędzenie skóry. Jest wzmacniany w nocy, kiedy ogrzewa się w łóżku. Przejawem świerzbu zarysowania, które na powierzchni skóry, to odtwarza zachowanie nor. Trzeci film – ulubione miejsce, zazwyczaj bardziej delikatne obszary, ale nie wyłącznie.

Miejsce zmiany zależy od typu roztoczy – parch zwykły, czy harioptoz. Pierwszy uderzający, zwykle tylko przedsionkiem serca i inne – tylko ciało.

Czasami na miejscu realizacja kleszcza widać początek świerzb postępu w postaci pęcherzyków o jasno zawartości lub pęcherza moczowego. Jeśli przyjrzeć się dokładnie ze szkłem powiększającym i mocnych punktów w trakcie swędzenia, które zwykle nie przekracza kilku milimetrów, można zauważyć, że jeden koniec otwarty, a drugi zamknięty.

Większość świerzb i liniowe fragmenty zadrapania umieszczone w przestrzeniach między palcami na fałdach stawów (nadgarstki i łokcie) na stronie klatki piersiowej i brzucha, wewnętrznej powierzchni brzucha, wewnętrznej stronie uda, obwód prącia na kobiety. Udojowych Rzadziej dotyczy Pinna, jak tych objawów klinicznych tylko wtedy, gdy pacjent dotknięte roztoczy ucha.

Skutki infekcji

Podczas drapania skóry, pacjenci często wprowadzenia infekcji w uszkodzonym obszarze, w wyniku dużego, głębokiego zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, czyraki. W zaawansowanych przypadkach, w miejscu uszkodzenia widać grudkowa i pęcherzykowe grudki elementy pokryte korkami ropnych i skale. Zakłócony oddychanie skóry naturalne, metabolizm w niej stan zapalny skóry zwiększa liczbę krwinek białych, które w jakiś sposób prowadzi do głodu tlenowego komórki, powodując diagnosable nawet w postaci blado niedoborem niedokrwistość hemoglobiny.

Podrażnienie skóry receptorów prowadzi z kolei do podrażnienia układu nerwowego – człowiek staje się zapalna traci normalną pracę. Aby przywrócić ich zdrowiu, leczona.

Ostrzeżenie! Jeśli leczenie nie zmienia się zgodnie z zaleceniami lekarza, bielizna łóżko, skarpetki, a nawet odzieży, leczenie nie może być skuteczne, ponieważ możliwe jest reinfekcja przez rzeczy, pościel i artykuły gospodarstwa domowego. Często jest to własnych pacjentów zaniedbań obwiniać nieskuteczności leków.

Środki oficjalnej medycynie

Wszystkie gospodarstwa domowe powinny udać się do lekarza, jeśli jeden z nich zaczął świerzb. Obróbka ta jest wysyłana, tak jak w przypadku komplikacji może wymagać antybiotyków. Często lekarze powinni ograniczyć spożycie słodkich, ponieważ wysoki poziom cukru we krwi sprzyja roztoczy.

Nie zaleca się pić alkoholu w czasie leczenia.

Głównym sposobem leczenia świerzbu jest siarkowego maści. Preparat wciera się w skórę pod wszystkie, oprócz głowicy, raz dziennie przez 5 kolejnych dni. W tym okresie, bieliznę i pościel nie można zmienić. Dwadzieścia cztery godziny po ostatnim tarcie należy umyć mydłem i zmiany bielizny i pościeli.

Wadą maść siarki jest nieprzyjemny zapach, czasami może powodować podrażnienia skóry.

Stosowany także benzoesan benzylu – Lek przeciwko świerzb i wszy drugiej ektoparazitozah (). Przed zastosowaniem należy starannie przemyć, aby usunąć osad i skorupy, osuszyć i stosuje się maści, cienkiej równomiernej warstwy na powierzchnię ciała od szyjki stopy, delikatne pocieranie na skórze. Na twarzy i błon śluzowych, nie mogą być stosowane! Myć ręce nie przez 3 godziny po zabiegu. Jeżeli w ciągu maści godzin wyschnie, należy zaktualizować rzeczy i umieścić na czyste ubrania, zmienić łóżko. 24-48 godzin należy wziąć dobry prysznic z mydłem, ponownie zmienić pościel i łóżko.

Zazwyczaj wystarczająco skuteczny wpływ jednorazowego użytku, ale procedura może być powtarzana do niezawodności. W ciężkich przypadkach leczenie może być 7-10 dni.

W leczeniu świerzbu u dzieci w wieku 5 lat przed nałożeniem maści należy rozcieńczyć ciepłej przegotowanej wody w stosunku 1: 1 i miesza aż do uzyskania gładkiej emulsji. Leczenie odbywa się bez kąpieli dwukrotnie przez 12.00. Istnieje również bardzo skuteczny spregal natryskowego.

W leczeniu jakichkolwiek metod bielizny i złoża należy doprowadzić do wrzenia i usunięte z obu stron. Po pełnym leczenia świądu może utrzymywać się przez kilka tygodni, co potwierdza jego alergiczną natury.

Kolejny z najbardziej skutecznych metod zwalczania świerzbu jest metoda Dem’yanovich. Weź pierwszą część – 60% roztwór tiosiarczyn sodu, a następnie druga – 6% roztwór kwasu solnego. Po pierwsze, przetarł, pierwsze rozwiązanie, 5-7 minut – Drugi.

Pod warunkiem, czysta pościel, umyć tylko trzy dni później.

Tradycyjna medycyna zaleca

W wioskach, aby pozbyć się świerzbu są od dawna stosowane smoły z drzew liściastych. Zabieg ten jest znany od tysiącleci. Zaleca się również stosowanie kosze rumianku, glistnik liści, trawy rue małe – z tych roślin przez pocieranie ich tłuczka w porcelanowym naczyniu, przygotowane maści malosolёnom masło, smalec (tłuszcz, łój topiony) lub wazeliny.

Spotkanie zajmują ważną pozycję wśród skutecznych środków ludowej.

Herbata ziołowa w wiejskich

Składniki: Ziele piołunu – 10 g jagód jałowca – 15 g, korzeń omanowy – 20 gramów, pączki sosny – 20 g pączków brzozy – 15 gramów.

Metoda: wszystko należy mieszać i sproszkowanej. Trzy łyżki zalać 500 ml wrzącej wody, gotować przez 5 minut, 1 godzina, drenażu. Umyć obszarach dotkniętych 2-3 razy dziennie przez 7-10 dni.

W celu wzmocnienia i przyspieszenia efektu należy przetrzeć zabrudzoną skórę ciemiernik wodę 2-3 razy dziennie w tym samym czasie.

Życzę zdrowia i pamiętaj, że lepiej dmuchać na zimne.

Share →