Symptomy cukrzycy u kobiet

Symptomy cukrzycy u kobiet

Symptomy cukrzycy u kobiet połączone z cechami strukturalnymi ciała kobiety. Specjalny układ hormonalny i obecność żeńskich hormonów płciowych są często zamazane obraz choroby i nie jest tak wyraźnie widać, jak u mężczyzn. Objawy cukrzycy wciąż u kobiet bezpośrednio sygnalizować obecność choroby występują.

Powinny być w stanie ich odróżnić i natychmiast zasięgnąć porady lekarza endokrynologa.

Główne objawy cukrzycy u kobiet przejawia się w:

  • szybki przyrost masy ciała, lub odwrotnie, w utracie wagi;
  • zwiększone ilości płynów w ciągu dnia, i obrzęk rano nie wynika;
  • zaburzenia miesiączkowania;
  • pogorszenie lub zwiększenie apetytu;
  • pigmentowe plamy na skórze kończyn górnych i twarzy; swędzenie; łamliwe włosy i paznokcie;
  • zawroty głowy i osłabienie;
  • Zapach acetonu oddechu.

Nadmiar glukozy we krwi powoduje pobudzenie funkcji wzrokowych, powodując efekt niesprecyzowanej zamglonego wzroku.

Podwyższone wybór drożdży, grzybica, trwały wpływ na żeńskie organy płciowe i trudne do leczenia, jest okazją do dodatkowych analiz, w tym cukrzycy.

Etap rozwoju cukrzycy

Z pomocą objawów cukrzycy może być terminowe zidentyfikowania tej choroby u kobiet we wczesnym stadium i podjąć odpowiednie środki w celu zmniejszenia ryzyka powikłań.

Zwykle cukrzyca nie pojawia się natychmiast, ale zaczyna się upośledzoną tolerancją glukozy. Później zwiększa niedobór insuliny i jest rozwijany na cukrzycę.

Jednak wydaje się, jawne objawy cukrzycy u kobiet często w przebraniu objawów innych chorób. Wiedząc to jest bardzo ważne, aby przeprowadzać regularne badania lekarskie obowiązkowe badania krwi glukozy.

W każdym razie, czując na głównych objawów cukrzycy, należy skonsultować się z lekarzem, który nada kierunek przetestować poziom cukru we krwi, a nawet przypisać analizę biochemiczną krwi, gdzie określa się kilka wskaźników.

Nieco powyżej wskaźnika cukru we krwi nie rozpoznać cukrzycy i stan graniczny jest alarmująca naruszenie tolerancji organizmu na glukozę. Tutaj ryzyko rozwoju cukrzycy jest wystarczająco wysoka, to stan odwracalny. Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami specjalistów cukrzycy medycznej zawsze można uniknąć.

Przyczyną cukrzycy u kobiet

Jedną z głównych przyczyn cukrzycy żeńskiej jest otyłość. Hormonalna szczególności ciało kobiety prowokują nadwagę, a mianowicie, że często prowadzi do cukrzycy.

Niektórzy uważają, że genetycy skłonność do cukrzycy jest transmitowany przez linii żeńskiej. Tak więc kobiety w porównaniu do mężczyzn, a często są ofiarami cukrzycę ciążową, który występuje tylko w czasie ciąży.

Share →