Sypialnie kolorów. Jaki kolor wybrać do sypialni

Sypialnie kolorów. Jaki kolor wybrać do sypialni

W dawnych czasach ludzie są bardziej świadomi tego, jak kolor wpływa na zdrowie i samopoczucie osoby – wiadomo, że terapia kolorami jako kierunku terapeutycznego, aktywnie używane w starożytnym Egipcie. Mezopotamii, a następnie do Grecji i Rzymu. Współcześni naukowcy są również zainteresowani wpływem koloru na osobę, i starają się odkryć sekrety: w tej chwili wytłumaczyć fakt, że kolor – jest to energia, takie jak promieniowanie elektromagnetyczne, a różne długości fal mają różny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dlatego w tak ciekawy i zmieniającej się dziedzinie, takich jak projektowanie, pan jest bardzo ważne, aby wiedzieć, a prawo do korzystania z kombinacji kolorów, w tym regeneracji wnętrza naszych domów.

Umieść mieszkanie lub dom, odpowiednio łącząc kolory – to sztuka, i jest szczególnie ważne dla dopasowania kolorów dekoracji sypialni – ze względu na to, jak śpimy, zależy od naszego nastroju, samopoczucia i zdrowia.

Jaki kolor wybrać do sypialni

Zanim wybierzesz kolor dla Twojego wnętrza sypialni, powinny zdecydować – co dokładnie chcesz uzyskać?

Jeśli chcesz się zrelaksować i odpocząć, dźwięk powinien być ciepły, ale nie jasne, jeśli masz problemy ze snem, po wstaniu z łóżka, wybrać kolory są ciepłe i bardzo lekkie – na przykład, cytrynowo-żółty – to wspaniale obudzić się rano pomaga.

Od upodobań i percepcji kolorów, jak również charakterystyki rodzaju nerwowego zależy w dużym stopniu.

Tak więc, ludzie, którzy chcą pokoju i stabilności, może być w kolorze sypialnia, ale korzystać z tego samego koloru i odcieni – wszystkie jej od światła do bardzo ciemnego. Na przykład, jeśli głównym kolorem jest niebieski, możesz połączyć je z jasny niebieski, ciemny niebieski, jasny niebieski, jasny niebieski, jasnoniebieski, i innych. I aby dodać trochę zabawy do wnętrza, można użyć plamy, ale nie za dużo kontrastu z głównego koloru – doskonale nadaje się do niebieskiego beżu lub bieli.

Wiele osób chce połączyć kilka kolorów – można to zrobić w sypialni, ale musimy wiedzieć, właściwą kombinację. Poczucie różnorodności, ale kontrast można osiągnąć za pomocą tych kolorów: oprócz czerwonego – fioletowy, różowy, żółty lub pomarańczowy głęboko; na pomarańczowo – żółty, różowy i czerwony; na zielono – niebieski, seledyn, zielony lub wapna zielony; na niebieski niż zielony i turkusowy – fioletowy i liliowy, itp

Ludzie, którzy wolą jasność i dynamiki, można wybrać kontrastujące kombinacji, ale ostrożnie. . Zielona można łączyć z czerwonym, granatowym niebieski – pomarańczowy, niebieski – z bogatymi żółty, różowy – z jasnozielony i innych Kontrastowe kolory są bardziej odpowiednie dla młodego wieku, ale tutaj wszystko jest bardzo indywidualne: Najważniejsze – wiedzieć środka.

Korzystne i niekorzystne kolory sypialni

Do rejestracji sypialni, jak i do dekoracji wnętrz w ogóle, to jest konieczne, aby wybrać najbardziej korzystne kolory – nie każdy wie, jak to zrobić. Działania kolory to czarny, szary i niebieski, ale także – i to jest często używane; niechciane fioletowy i czerwony, i brązowy w ogóle powinny być stosowane w bardzo małych ilościach – wiele chromotherapist uwierzyć, że to przyspiesza proces starzenia się.

Eksperyment nie jest konieczne – można spowodować siebie lub członków rodziny, depresja, ale jeśli nadal chcesz używać tych kolorów, a następnie ich nie wybrać jako główny. Na przykład, małe jasne klocki – czerwony lub fioletowy, można umieścić na łóżku lub wybrać zasłony i narzuty z czarnym wzorem – mały szczegół, że będzie działać całkiem dobrze, i nie powoduje niechcianych „skutków ubocznych”.

Korzystne dla sypialni projektowych są następujące kolory: żółty i odcienie – na zielony lub beżowy, granatowy, niebieski i turkusowy, żółty i pomarańczowy, białe plamy z terakoty, czerwony lub czarny. Jasnoszary kolor w sypialni może być używany – w połączeniu z innymi kolorami 1: 1, jak również dodawanie różnych jasnych i kontrastowych plam.

W tym samym czasie, mieszanina czerwony i niebieski, niektórzy badacze uważają optymalne. Wiele źródeł wspomina się amerykański profesor, który bada wpływ kolorów na zdrowie: okazało się, że ta kombinacja pomaga uczynić romantyczny związek, i spać – zdrowy i spokojny. Odcienie niebieskiego inspirować, koją i tonu lojalności wobec swojego partnera, a kolor niebieski jest korzystne reguły – w „niebieskim” sypialni jest wypełnione bardzo szybko i łatwo.

W wnętrza sypialni są inne subtelności. Na przykład, jeśli podstawowe kolory – miękkie pastelowe, dobrze jest dodać jasne akcesoria: abażury, zasłony, jasny dywan na podłodze, objętych w kontrastującym kolorze, itp W jasnej sypialni, wręcz przeciwnie, należy dodać miękkie i ciepłe, neutralne kolory – kolor do wyboru nie moda, ale na doznaniach.

Poniższe wskazówki pomogą małżonkom pragnących zharmonizowanie ich relacji – to jest o wiele ważniejsze niż wybór kolorów w całym systemie wnętrza mieszkania.

Kolor wapno pomaga w podwyższonej pobudzenia – wystarczająco dużo, nawet dla 2-3 akcesoria w tym kolorze.

Ci, którzy mają fantazje seksualne zbyt lekkie, jasne szmaragdowy kolor pomoże, zwłaszcza jeśli jest to kolor bielizny: to daje odwagę, wyobraźnię i budzą.

Jeśli intymność seksualna zaczęła tracić kolor i smak, i stał się zwyczajny i nudny zjawisko, można spróbować użyć w odcieniach sypialni fioletu – może pomóc, ale tylko do „magii kolorów” nie należy liczyć – lepiej jest spróbować urozmaicić swoje życie małżeńskie w ogóle. Muszę powiedzieć, że opinie ekspertów o wielu kolorach różnią: na przykład, w przypadku purpurowy jeden wierzyć, że to daje stosunek duchowości, podczas gdy inni twierdzą, że to drażni obu partnerów, i doprowadzić do nienawiści w ich życiu uczuciowym – jako wynik może rozpocząć barwienia, a nawet skandali.

Ciemne odcienie pomóc małżonkom złote przywrócić utraconą równowagę emocjonalną intymność i ciemny żółty i niebieski i ciemny pozwoli uniknąć zbyt partnerzy często emocjonalne kłótnie. W tym ostatnim przypadku, jasnożółty, jasny czerwony i pomarańczowy w projektowaniu sypialni lepiej go nie używać.

Jeśli nie możesz dostać się do budowania relacji, dobrze zorganizować sypialni w kolorze białym, oraz akcesoria do zielonego salonu i dodać kolor.

Dla tych, którzy są małżeństwem, nie tak dawno temu, to jest całkiem odpowiednie kolorowe dekoracji sypialni, ale tych, którzy żyli razem przez wiele lat, powinna koncentrować się na dwóch lub – w najlepszym przypadku – trzy podstawowe kolory.

Nieco więcej na temat wpływu kolorów na nasze samopoczucie i zdrowie.

Biały kolor poprawia pokój i tworzy poczucie wolności, i żółte orzeźwia i stać optymistyczne postrzeganie świata – łącznie, te kolory tworzą radosną i relaksującą atmosferę.

Jeśli dodać pomarańczę, uczucie radości, spokoju i ciepła wzrośnie, ale niebieski, wręcz przeciwnie, na relaks i odpoczynek.

Pobudliwe ludzie, z cholerycznym temperamentem, ma uspokajający wpływ zielony – jest to kolor harmonii; fioletowy kolor, poza tym, że mówi się o nim może powodować trudności w postrzeganiu, a nie łączy kolory czerwony odnosi się do ciepłych kolorach i niebieski – do ostygnięcia.

Red jest uważane za doskonałe działanie pobudzające, ale w sypialni w dużych ilościach, to wciąż nieodpowiednia. Nie należy angażować się w czerwonych ludzi z melancholii temperamentu – jeśli czerwony dużo, może to mieć wpływu na załamanie psychiki.

Co do czerni, pokoje nie wygląda tak źle, a nawet spektakularne, ale wygląda na to – budzi się w sypialni nie jest bardzo wygodne. Teraz istnieje wiele projektantów udekorować pokój w czerni i brązu – uważa się modne, ale to moda na pewno nie jest ślepo: wielu czarny przyczyny depresji i depresji, więc najlepiej, aby używać go jako kontrast, podkreśla i pasemka inne kolory wnętrza.

Jak dobrze odpocząć w nocy naprawdę zależy na nasze codzienne życie: relacje w pracy iw domu, nastrój, zdrowie, wygląd i zdrowie, i nie należy udawać, że aranżacja sypialni nie jest tak ważne. Oczywiście wybór kolorów – nie wszystkie, lecz przynajmniej zaczynać się od tego, życie zacznie się powoli zmieniać na lepsze.

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawach pokrewnych. Jeśli używasz i przedruk materiału aktywny link do strony jest obowiązkowy dla kobiet!

Share →