System "Fly Lady": sprzątanie domu

System "Fly Lady": Sprzątanie domu

Gdy Marla Scilly, zmęczeni niekończącą się bałaganu w domu, pomyślałem: dlaczego nie opracować harmonogram dla kobiety, aby uczynić go w tym samym czasie pozostała kobietą, i nie lathered zmywarki za pomocą odkurzacza i miotły zamiast rąk. Tak narodził się systemu "Fly Lady": Sprzątanie domu, zabiera minimum czasu i przynosi najlepsze rezultaty.

System «Fly Lady» (Sprzątanie domu z przyjemnością i bez większego wysiłku), istnieje kilka głównych postulatów, które autorkę rozwinęła – Marla Scilly. Chciała pomóc jego biedną dziewczynę i wszystkie panie, które są zmęczeni niekończącą się i wszystko zużywa czyszczenia.

Sama autorka – Kobieta jest bardzo zwinny i pełen energii, była bardzo smutna, że ​​niektóre kurzu i brudu, sprawia, że ​​każdy zamieni się piękne księżniczki Kopciuszka, których nie wynik, nie książę nie świecą w ogóle. Więc postanowiła pozbawić paniom Marla to fatalny los.

Zaczął rozprzestrzeniać systemu «Fly Lady» w niezbyt odległej 1999 roku, kiedy Marla dosłownie zaatakowany maile dziewczyny ich list opisujący system. Wiele gospodyń domowych, trąc zmęczone z kukurydzy, usiadł, aby przeczytać wiadomość, a… i wreszcie zapomnieć o czyszczeniu: jest dostępna w sposób opisany Marla sposobem, aby pozbyć się ciężaru gospodarki, pozostawiając czas na ulubione.

To Marla i ukuł termin Fly Lady, która jest obecnie tłumaczone trochę nie tak, jak «Latający Lady», W zasadzie nazwa pasuje, ale najpierw latać tylko skrót frazy «wreszcie kochać siebie» (Co oznacza, «Kochaj siebie w końcu!»). Taka jest krzyk gospodyń duszy.

Teraz system jest sprzątanie domu z małym kosztem i wysiłkiem – W czasie całego tego hostess, nieskończenie wdzięczny Marley, ponieważ będzie ich życie lepszym i dowiedzieć się, jak prawidłowo utylizować czasie. Ale to teraz. A potem, w 1999 roku, cały ruch był tak mały i dyskretny, że wydawało, że jest mało prawdopodobne, aby przetrwać i rozwijać się.

Ale zanim dowiedzieć się więcej o systemie «Fly Lady», Przekonajmy się: co terminologii używa tego nowoczesnego i szczęśliwe gospodyni. W rzeczywistości «wąski» oraz szczególne warunki wszystkich trzech: ścieżki audytu (witaj w szkole?), rutyny i strefy.

Zacznijmy od końca dekodowania. Strefa – to jest częścią twojego mieszkania lub domu, coś, co jest zawsze w potrzebie czyszczenia. Oznacza to, że jest to łazienka, sypialnia, przedpokój, pokój dzienny, kuchnia – w ogóle, wszystko, co jest stworzone przez architektów jako oddzielnych pokoi.

Fly Lady zwykle przypisuje każdej strefy czasowej może być przez tydzień – tak, aby nie stracić. Powiedzmy, że w tym tygodniu płacisz tylko pracę w sypialni, i wszystkie inne obszary, niech czekać na swoją kolej.

Procedury – to nie jest trudne do odgadnięcia – to jest to, co robimy na co dzień, znudzony i obowiązki nudne dziewczyna. Zgodnie z systemem «Latać» każda gospodyni powinna rutynowe przypadki stały się radosne i przyjemne, że chcę, aby ponownie i ponownie wykonać. System dzieli wszystkie te procedury w dwie formy: wieczorem i rano. Rano zwykle mycia zębów, pić kawę i piękne – tutaj jest rutyna. I wieczorem – rozłożone łóżko przed pójściem spać, otwórz swoją ulubioną książkę, a jednocześnie w czytaniu.

Przestań! Nie powinno być teraz jeszcze jeden punkt: lista rzeczy do zrobienia na dzień nadejdzie. Jesteś teraz – aktywny i szybko gospodyni partii nie będzie w stanie pamiętać jednocześnie – muszą być napisane.

Ale książka dla wszystkich tych przydatnych i niezbędnych zapisów – jest to ta sama ścieżka audytu. Muszą być podzielone na kilka części. Po pierwsze, część powinna być na tydzień, a dokładniej – za każdy dzień, w którym należy określić gospodynią główny zawód, który będzie jej poświęcić swój wolny czas.

Na przykład, w poniedziałek będzie latać pani odkurzanie, a we wtorek – zakupy. Wielki wynalazek! Oprócz tych globalnych wyzwań w dzienniku kontroli powinny być rejestrowane i wszelkiego rodzaju rzeczy, które mogą latać z mojej głowy.

Kolejny odcinek magazynu – to wszystkie kontakty z rodziną i przyjaciółmi i wszystkich niezbędnych usług społecznych.

I wreszcie ostatni rozdział swojej ścieżki audytu staje się osobista strona. Będzie nagrywać wszystkie interesujące pomysły, sztuczki i triki, które zwierzęta domowe, Twoim zdaniem, należy się przydać w przyszłości. Często słyszymy od programu radiowego lub telewizyjnego o różnego rodzaju ciekawych i istotnych punktów – ale wkrótce wylecieć z mojej głowy.

Najważniejsze z tego arsenału Fly Lady

Pierwszą rzeczą byłoby, być może, zegar, ze względu na jego znaczenie w Fly Bożej – Klucz. Definiowanie: zatrudnienie w rodzinie i pracy wydaje się być nudne i najbardziej nudne, wziąć te procedury zaledwie 15 minut dziennie – takie jak zakończona i nie ma czasu na nudę. Tylko to nie znaczy, że praca, którą trzeba wykonać coś tak straszne.

Nie bardzo, spróbuj uruchomić w chwale – a zobaczysz, że 15 minut na czyszczenie – to nie jest tak mało!

Powłoka – zawsze musi błyszczeć i blask. Dlaczego? Czy uważasz, że to nie ma znaczenia – Wygląda na to, zlew kuchenny żadnej gospodyni?

Może i tak, ale to szorowanie meble kuchenne na co dzień, dostosowanie go do porządku, można nauczyć się odpowiednio nosić samą procedurę, najbardziej męczący jesteś. Oni po prostu udać się w nawyk, robisz je szybko, jasno i dobrze. Nie, oczywiście, że może spędzać ten czas na rzeczy bardziej przyjemne, ale równie wielkie, gdy rano w kuchni wita z czystości, a nie góra brudnych naczyń.

Wygląd – zaczyna się od butów zamiast typowych i miękkimi kapciami. Ponownie, może powstać pytanie: dlaczego torturować nogi chodzenie na wysokich obcasach, nawet w domu? Odpowiedź prost6 nie pozwoli Ci się zrelaksować.

Ze względu na kapcie zwykle następuje kolejny leniwy: leniwy, aby kształtować brwi, zbyt leniwy, aby zrobić jej włosy, zbyt leniwy, by umyć koszulki startowej. A kto będzie się wtedy? Nieprzyjemny widok – to prawda! Ale buty koniecznie oznaczać odpowiedni wygląd – będziesz zawsze przygotowany na to, że w domu jest nagle zejść gości – i przed nimi nie trzeba się wstydzić fartuch roi tłuszczu i nie wyprasowane spodnie.

Główne zasady Fly Lady

1. Zawsze upewnij się, że w domu nie gromadzi niepotrzebne śmieci. Po tym wszystkim, co jest to, aby dać Ci tylko pozytywne emocje i powoduje smutek i żal za pamięć mnie. Lepiej dać bluzkę i spódnicę, która nadal nie nosić tych, którzy ich potrzebują.

Albo po prostu wyrzucić!

2. Oglądaj gdzie w domu często zbierane kurz, brud, i stale monitorować ich, nie pozwól mieszkanie staje się prawdziwym stodoła.

3. Główny – nie spiesz się do systemu, jak w basenie z głową. Spróbuj zrozumieć, czy będzie to zaoszczędzić od rutyny? Start małe – Zawartość nieskazitelnie czysty zlew, ale zobaczymy.

Fly Lady coraz bardziej popularny

  1. Interaktywność. Tak szybko, jak młoda dama, która zdecydowała się na drogę Fly Bożej, podjęte w celu dokładnego badania kwestii, natychmiast rozumie: «Nie jestem sam!», We wszystkich forach i stronach internetowych poświęconych systemowi, odczyta, że ​​miliony kobiet po prostu ją lubię, dość rutyny i szukasz sposobu, aby go uniknąć – i, co najważniejsze, znaleźć go w pani latać!
  2. Prostota.

    Rzeczywiście, system jest bardzo prosty pani mucha, to sprawia, że ​​sprzątanie domu szybko i dobrze, pozostawiając państwu dużo wolnego czasu, który każda gospodyni chętnie spędzają na siebie.

  3. Ten system uczy! Tak, to uczy.

    Uczy się kochać domowe przestrzeń wokół siebie, gdzie mieszkasz. Ale, widzisz, nie kocham go wszelkiego rodzaju czyszczenia zamieni się w ciężkiej i wyczerpującej pracy. Podczas gdy twoja ulubiona przestrzeń życia w czystości i porządku zawsze chcą.

  4. Każdy, kto może z łatwością poradzić sobie z obowiązków domowych – mogą łatwiej zarządzać ich życie osobiste – i to jest fakt. Być może dlatego mucha pani System stale się rozwija, jest teraz próbują uczyć wszystkie gospodynie właściwie zarządzać swoim czasem.

Jak widać, pani systemu fly to bardzo wygodne i praktyczne: pozwala sprzątać w domu i nie zapomnij o celu w życiu i duszy!

Share →