Szczupak pieczony w piecu z ziemniakami (foto-recepta)

Szczupak pieczony w piecu z ziemniakami (foto-recepta)

Wielu kucharzy nie podoba szczupaka, biorąc pod uwagę jej drugiego stopnia ryby. Jednakże, jest to zupełnie bezużyteczne, ponieważ najprawdopodobniej, po prostu nie wiem, jak gotować prawidłowo ryby rzeki. Po tym wszystkim, nie za nic, że Brytyjczycy szczupak pyszne i drogie ryby i dania z jej przysmak.

Oczywiście, kapryśny sandacz ryby i wymaga większej uwagi przed gotowaniem, ale warto. Wynik jest pachnące, delikatne danie rybne z doskonały smak, a poza tym bardziej użyteczne i niskokaloryczne.

Oferujemy Państwu przepis na szczupak pieczony w piecu z ziemniakami, cebulą i marchewką. W tym samym czasie można spędzić w kuchni nie tak wiele czasu i wysiłku na doskonałe ryby na obiad lub kolację.

Aby przygotować szczupaka trzeba te składniki:

  • Świeży szczupak 1,5 kg;
  • ziemniaki 5-6 szt.;
  • marchew 2 szt.;
  • cebula 1-2 szt.;
  • 0,5 szklanki sosu sojowego;
  • sok z cytryny 4 łyżki. L.;
  • oleju roślinnego 3 łyżki. L.;
  • sól, pieprz, przyprawy do smaku.

W pierwszym miejscem, w ryby. Od szczupak ma specyficzny zapach śluzu, to najlepiej, aby przygotować się do wyboru średniej wielkości ryb. Aby pozbyć się tego, dla wielu nieprzyjemnym zapachem, szczupak trzeba marynować przez 30-40 minut. Aby to zrobić, wypatroszone ryby pozbyć głowy, ogona i płetw, a następnie pokroić na małe kawałki a la carte.

Następnie przetrzeć każdy plasterek z przypraw solą i pieprzem, włożyć do głębokiego naczynia, wlać sos sojowy i sok z cytryny. Od czasu do czasu należy włączyć ryby kilka razy, tak aby wszystkie kawałki równomiernie nasączone marynaty.

Podczas marynowane szczupaka, pozwól nam warzywa. Cebule pokroić w pół może pierścienie, marchew i ruszt.

Obrane ziemniaki można wyciąć cienkie plasterki, że mogła propechsya od szczupaków gotowane bardzo szybko. Aby ziemniaki kupił chrupiące, lekko posypać oleju roślinnego. I nie zapomnij do smaku solą i pieprzem i innymi przyprawami.

Share →