SZEŚĆ alergie

SZEŚĆ alergie

Każdy poszczególny alergen może powodować wiele objawów. Na przykład, alergenów pyłków brzozy u pacjentów z pyłkowicą może powodować nie tylko spojówek, ale wywołać skurcz oskrzeli, pokrzywka, a nawet powodować migreny. Wszystko zależy od tego, jak przyczyna alergii dostanie się do organizmu, a także wrażliwość tkanek (stopień uczulenia) narządu.

Co więcej, można zaobserwować rzadkich pacjentów uczulonych na jeden alergen. Większość osób cierpiących na alergie napisania odpowiedzi na cały szereg alergenów, takich jak pyłki, alergeny naskórka domowych i jednocześnie. Zjawisko to nazywane jest polisensibilizatsii.

Aby zachować to proste i nie dostać się do "slums" Alergia, wybierz (relatywnie) występujących rodzajów alergii:

Układu oddechowego (respiratory) alergie.

Alergia jest to spowodowane przez bardzo małe alergeny obecne w powietrzu (pyłek cząstki wełna i sierść zwierząt, zarodników, fragmenty roztocza i karaluchów i inne alergeny). Alergeny te zwykle wpływa na układ oddechowy, powodując kichanie, wyciek z nosa, świszczący oddech i astmy w płucach.

Alergeny wziewne mogą spowodować alergicznego zapalenia spojówek, swędzenie i łzawienie oczu. Katar sienny (katar sienny), całoroczny alergiczny nieżyt nosa i astma – główne objawy alergii oddechowych.

Skóra Alergie – alergiczne zapalenie skóry.

Substancje o niskiej masie cząsteczkowej, na przykład, metali, lateks alergenu, produktów leczniczych i kosmetycznych, artykułów gospodarstwa domowego, żywności i innych alergenów na skórę bezpośrednio wpływają lub wprowadzić do organizmu przez innych (np, przez błonę śluzową przewodu pokarmowego). Mogą one spowodować chorobę skóry zwaną allergodermatoses: atopowe zapalenie skóry (wysiękowe skazy); pokrzywka; kontaktowe zapalenie skóry.

Typowe objawy alergicznego zapalenia skóry – swędzenie i zaczerwienienie skóry, wysypka skórna, pokrzywka (obrzęk, pęcherze, uderzenia gorąca) lub wyprysk (skalowanie, zwiększona suchość, zmiany w strukturze skóry). Alergiczny najczęściej u dzieci, ale cierpią i osoby dorosłe.

Alergia na żywność – alergie pokarmowe.

Wiele osób wystąpić reakcja alergiczna, kiedy korzystać z niektórych rodzajów żywności w kontakcie z nimi, albo na przykład w trakcie gotowania. Alergie pokarmowe objawiające się na różne sposoby. To może być wyprysk, nudności i ból brzucha, obrzęk naczynioruchowy i pokrzywka, migreny, aw skrajnych przypadkach – wstrząs anafilaktyczny.

Do najbardziej znanych i częste rodzaje alergii pokarmowych – uczulone na mleko krowie, białka jaja, kurczak, skorupiaków i ryb.

Uczulenie na owady – alergeny owadów.

Następuje przez kontakt z owadów (osy, pszczoły, karaluchy, mole, komary, itp), przez wdychanie cząstek ciał lub produktów odpadowych, ukąszenia i poparzeni.

Uczulenie na pieczenie błonkówek (osy, pszczoły, szerszeni) może objawiać się jako ciężkie miejscowe reakcje skórne (obrzęk) oraz dużą liczbę ogólnych reakcji, takich jak osłabienie, zawroty głowy, obniżone ciśnienie, astmę i pokrzywkę. W najgorszym przypadku rozwija się wstrząs anafilaktyczny – stan pogarsza, jest osłabienie, wymioty, skurcze brzucha, obrzęk gardła; na osobę, traci przytomność, może śmiertelny. Osy, pszczoły i szerszenie wchodzą prawie wszystkie reakcje alergiczne na ukąszenia.

Przez wdychanie cząstek ciał i produktów odpadowych owadów (karaluchy) może rozwinąć się objawy astmy.

Uczulenia na leki.

Reakcje alergiczne są najczęściej rozwijają się na antybiotyki, zwłaszcza penicyliny, niesteroidowe leki przeciwzapalne (leki przeciwbólowe, salicylany), sulfonamidy, hormonów (insuliny), leki z osocza – albumin i gamma globulin, preparaty enzymatyczne, substancje nieprzepuszczalny dla promieni RTG, witaminy (z grupy B, lub multiwitaminowe ), leki znieczulające miejscowo znieczulające, zwłaszcza (prokainą).

Manifestacje alergią na leki mogą być bardzo zróżnicowane – od łagodnych swędzenie i astmy ataków do poważnych uszkodzeń skóry, narządów wewnętrznych (nerki, serca, wątroby) i wstrząs anafilaktyczny.

Zakaźna alergii.

Właściwości alergenne bakterii badano w najwcześniejszych dzieł alergii. Należy podkreślić zwiększoną reaktywność wobec niepatogennymi lub patogenów oportunistycznych. Na przykład, większość ludzi w oskrzelach "żyć" Rodzina mikroorganizmy Neisseriaceae (Néicer perflava Flavius, subflava), które u zdrowej osoby nie powoduje choroby. Ale jeśli nie rozwinęła się alergia na którykolwiek z tych mikrobów, może spowodować, na przykład zakaźne alergiczne astma oskrzelowa.

Ponadto, zakażenie wirusem alergii są ściśle związane dysbioza śluzową.

Mechanizmy alergii na niepatogennymi i patogenów oportunistycznych nie są do końca jasne.

Share →