Tabela Bradis dla humanistyki

Tabela Bradis dla humanistyki

Zainteresowania Władimir L. Bolshakov, inżynier z Czelabińska, różne «osoba nie jest ogólnym wyrażeniem», Fakt, że ma w sobie pasję do akumulacji i uporządkowania wiedzy. Przyzwyczajeni do usunięcia konstrukcji w architekturze, zdecydował się wprowadzić zasadę ścisłej budowy w dziedzinie historii i stworzył pierwszy na świecie synchronicznych tablica, w której na budowę i kolejność wszystkich najważniejszych wydarzeń w historii ludzkiej cywilizacji.

Na początku były… D’Artagnan Ivanhoe

Jako dziecko był bardzo Władimir Leonidowicza zwykłym chłopcem. Jak wszystko czytał powieści przygodowych o Dumas i Walter Scott. Ale w przeciwieństwie do większości swoich rówieśników przyciąga nie tyle ekscytujących przygodach głównych bohaterów, ale raczej opis realiów historycznych. Po przeczytaniu powieści chciał wiedzieć, ale co tak naprawdę zakończył panowanie Ludwika XII, były w stanie katolików w średniowiecznej Francji, aby wygrać protestantów.

Przeczytaj o tym w podręcznikach o historii było nudne, nie jest długa i zawiera szczegółowe informacje na temat reformy władców, koleje ich życia osobistego, przyczyny i konsekwencje różnych wojen. Informacje Szukaj w tle nie było bardzo długo. To wtedy narodził się pomysł stworzenia nawlekanie.

Ale w rękach młodzieży do realizacji nigdy nie osiągnął.

Pomysł opracowanie systematycznego tabelę dla wszystkich okresach historii ludzkości, Władimir Bolshakov wrócił do wieku 30 lat, i znowu interes czysto praktyczne. W połowie lat 80. postanowił napisać książkę myślenie o życiu, dobra i zła, w ogóle wszystkie kwestie od dawna nurtowało człowieka. Zajęło niekończące wyrafinowanie o charakterze historycznym. Po raz kolejny, że miała do czynienia z faktem, że nie ma księgarnie wydanie wyłącznie charakter referencyjny.

Nie tak jak przerzucanie 10 objętości «Historia świata»I w jednej książce znaleźć wszystkie niezbędne parametry.

«Szukałem katalogu, łatwy w użyciu. Nie znaleziono, zaczął być w swoim laptopie coś podobnego. Fakt, że musi to być tabela, byłem jeszcze dzieckiem.

Ale nie było wątpliwości co do konstrukcji. Szybko zorientowałem się, że aby dać nazwy kolumn w krajach po prostu nie ma sensu, ponieważ kraj bardzo, przychodzą i odchodzą, zmienił pierwotną nazwę i skład. W rezultacie, postanowiłem zrobić pięć kolumn na częściach świata»,

Na początku Bolshakov prostu nie mogę sobie wyobrazić, jak wielką pracę musi. Wierzył, że aby wypełnić tabelę będzie wydawać więcej niż przed rokiem powrotu do przerwanego pracy nad książką. Ale te nadzieje wyblakłe szybko. W sumie, w tabeli opracowanie zajęło ponad 16 lat. Z biegiem lat został odczytany ponad 200 książek, skrupulatnie odprowadzane od daty zdarzenia, o których mowa i zarejestrowanych zgodnie z, w jakiej części świata, akcja toczy się w określonej kolumnie.

Jeśli pierwszy stół był tylko dla siebie, w trakcie pracy, zdał sobie sprawę, że ten podręcznik będzie interesujące wielu miłośników historii, i zdecydowałem się opublikować książkę: «Miał to być rodzaj tabeli Bradis, ale dla humanistyki»,

Vladimir Leonidovich wie, że jest tylko amatorem, że sam pomyślany, aby połączyć wszystkie wydarzenia z historii ludzkości. «Jest to amatorskie wykonanie jednego człowieka. Jeśli takie prace miały nauczycieli akademickich z profesorem historii książki byłyby znacznie większe, być może, będzie się różnić o zestaw informacji. Moja książka jest przeznaczona dla ludzi, którzy, podobnie jak ja, po prostu interesują się historią.

Mam dużo żywych faktów, tych, które uważam za interesujące», I Vladimir Leonidovich ciekawy sposób zróżnicowany: i budowa pierwszego rosyjskiego hydroplan w 1913 i pierwszej zatrucia masowej z alkoholem metylowym (który jest pijany, a nie etylowy) w 1704 roku na wyspie Madagaskar, i ataku Chiński Xian-bi plemienia w sąsiednich północnych Hunów w 85 th, pracy nad książką, był ostrożny z pojęciem «wydarzenie», Po tym wszystkim, co jest wydarzeniem dla jego współczesnych, «tylko momenty w historii komunikacji, a pojawienie się wydarzeń zazwyczaj nie zauważają»,

Rozpoczyna autor synchronicznych tabeli z 4000 rpne Warunkowe datę urodzenia pierwszych cywilizacji, a kończy rok 2000. Można powiedzieć, że książka obejmuje cały okres świadomego ludzkiego istnienia. Ten suchy, faktyczne usystematyzowanie wszystkich zdarzeń, które wystąpiły z człowiekiem w minionym 6000, suchej pozostałości.

Autor nie daje ich interpretacji, po prostu stwierdzam fakt. Ale robi tak długo studiuje historię, pogrąża się w minionej epoki, Vladimir Leonidovich nie mógł nie zauważyć wzorce rozwoju procesu historycznego, w pełni wyjaśnia złożoność współczesnego świata.

Według niego, tempo rozwoju historycznego mogą być różne. Teraz przepływ zdarzeń jest bardzo skoncentrowany i trudne. Ludzie nie mają czasu, aby żyć w czasach, powoli uczyć się innowacje techniczne, prowadzone przez największych zmian w sferze moralnej. Z tempem współczesnego życia u ludzi po prostu nie mają czasu myśleć o swoich działaniach. «Istnieją dwa sposoby rozwoju ludzkiej cywilizacji i siły moralnej. Rozwój siły obejmuje wszystkie aspekty postępu technologicznego. Spór o sposobach trwa do dziś, ale «moc» efektownie wygrywa.

Ludzie za innowacje w maszynach moralnie, i ten stres, brak zrozumienia między pokoleniami…»- Podkreśla Włodzimierz Bolshakov. Ale ludzkość może być pomógł powrócić na ścieżkę moralnej za to i Vladimir Leonidovich pisze swoje książki.

Marzy mu się uważny czytelnik usiadł po ciężkim dniu, wziął książkę w ręce i myśli…

Ekaterina Stepanova

Share →