Tachykardia. Leczenie częstoskurczu.

Tachykardia. Leczenie częstoskurczu.

To przychodzi niespodziewanie. Nawet nie czuję jego serce. i nagle — Boom! To zaczyna wściekle wali — 72 uderzeń na minutę, skręcić w prawo na 120 sekund.

180. 200 uderzeń! Można też złapać oddech i paniki rosnącej fali mdłości.

Możesz nawet zacząć się pocić.

Lekarz mówi, że musisz tachykardię, a dokładniej — napadowy częstoskurcz przedsionkowy. Za pierwszym razem, kiedy to się stało, należy starannie badane. Razem z lekarzem wykluczyć częstoskurcz komorowy (szybkie bicie serca, typu zagrażające życiu) i wszystkie formy organicznej choroby serca, choroby tarczycy, czynność płuc, i tak dalej.

Zakładając, że wszystko jest w porządku. Jednak dość często Twój atrium — w komorze serca, które otrzymują krew z żyły i przesuwania go w komorach — trochę spod kontroli. Przedsionki utrzymać stały rytm, ale, że rytm może być 3 razy szybciej niż normalnie. (Nawiasem mówiąc, tachykardia, kołatanie serca jest jakaś większa niż 100 uderzeń na minutę).

Istnieje kilka sposobów, aby nosić dany łańcuch na swoim tachykardii. Poniżej znajdują się techniki, które pomogą Ci poradzić sobie z atakami oraz porady w stylu życia, które pomogą im zapobiegać.

Zmniejszyć prędkość. Pomyśl o szybkie bicie serca, jako czerwony sygnał, który ostrzega: "Zatrzymaj ich działalności! Cool!

Zrelaksuj się!" Właściwie na wakacje — To jest najlepszy mechanizm, aby powstrzymać atak, — mówi dr Dennis S.Miura, dyrektor arytmii klinicznej i nauki elektrofizjologicznym w Alberta Einsteina College of Medicine na Uniwersytecie jesziwy.

Spróbuj nerwu błędnego manewru. Tętno i siła skurczu serca regulują współczulnych i przywspółczulnego (nerwu błędnego) nerwów. Gdy twoje serce bije, to zdominowane przez układ współczulny (jest to system, który powoduje, że organizm do dodawania prędkości). Wszystko, co musisz zrobić, — jest to regulacja: trwałego, bardziej miękkie sieci przywspółczulnego.

Jeśli stymulowania nerwu błędnego, dasz rozpoczęciem procesu chemicznego, który działa na serce w taki sam sposób, jak kliknięcie na hamulce wpływa samochód.

Jednym ze sposobów, aby włączyć tę sieć — jest, aby wziąć głęboki oddech i przesunąć go w dół, jeśli tuzhites, mówi dr John O.Lau der, lekarz rodzinny w Torrance w Kalifornii.

Dostać się do prawej tętnicy szyjnej. Delikatny masaż prawej tętnicy szyjnej — jest kolejnym nerwu błędnego manewru. Lekarz powinien pokazać właściwą ilość ciśnienia i właściwy punkt.

Trzeba masować tętnicy w miejscu, gdzie łączy się z szyją, i tak niskie, jak to możliwe pod szczęką, powiedział dr James Frakelton z Cleveland.

Oparcie się na odruchu nurkowania. Gdy ssaki morskie są zanurzone w najzimniejszych warstwach wody, tętno zwalnia je automatycznie. To ich naturalny sposób utrzymać mózg i serce.

Możesz zadzwonić własną nurkowania odruch przez napełnienie niecki wodą z lodem i nurkowania w twarz przez sekundę lub dwie. "Czasem przerywa częstoskurcz", — mówi dr Miura.

Rzuć kawy zwyczaj. Dotyczy to cola, herbata, czekolada, tabletki odchudzające i używek w jakiejkolwiek formie. Nadużywanie używek może prowadzić do zagrożenia napadowym częstoskurczu, mówi dr Miura.

Odpręż się z podwzgórza. Pracy serca zależy od tego, co się dzieje w twojej głowie, szczególnie w śródmózgowiu, mówi dr Frakelton. Dlatego konieczne jest udzielenie wsparcia do podwzgórza, kiedy tego potrzebuje, — za pomocą odpowiedniej diety. ćwiczenia, pozytywne nastawienie, — utrzymanie stabilności i sterowania autonomicznego układu nerwowego.

Autonomiczny układ nerwowy składa się z dwóch podsystemów: sympatyczny, które zasadniczo przyspiesza wszystko w ciele innego niż system trawienia i przywspółczulnego.

Stres, nieodpowiednia dieta i zanieczyszczenia mogą spowodować, że podwzgórze straci kontrolę autonomicznego układu nerwowego i pozwolić mu wypaść tryb wysoki, lub z definicji dr Frakelton na słodkie przeciążenia.

Możesz pomóc podwzgórze zachować kontrolę.

Regularnie jeść zdrowe posiłki i nie nadużywać słodyczy. Jeśli zauważysz posiłek, a następnie żołądka nadziewane czekoladą lub sody, trzustkę wzmocni wysiłki, aby zadbać o wzrost dochodów cukru, mówi dr Frakelton. Następnie, ze względu na nadmiar zawartość insuliny cukru we krwi jest zbyt niski. W tym przypadku, nadnercza przeznaczyć adrenaliny mobilizacji zapasów glikogenu w wątrobie.

Adrenalina pobudza dramatyczny wzrost częstości akcji serca i uczucie paniki.

Dostosuj dietę do metabolizmu. Ludzie z szybkim metabolizmem powinny jeść więcej pokarmów białkowych, mówi dr Lauder. Do trawienia białka żywności wymaga więcej czasu, a to przyczynia się do zapobiegania zbyt niski spadek poziomu cukru we krwi.

Kiedy spada poziom glukozy we krwi, to zawiera proces opisany powyżej.

Proszę się odprężyć. Dr Lauder mówi zauważył związek napadową osób częstoskurczu przedsionkowego z takich funkcji, jak skłonnością do pedanterii, pragnienie promowania orientacji ku górze zewnętrznego sukcesu. "Zasadniczo jest to ci sami ludzie, którzy cierpią z powodu migreny, — mówi. — Dla ludzi tego typu zaburzeń mechanizmów przewodzenia są nienaturalnie rozszerzone. Jest to spowodowane przewlekłym nadmiernej adrenaliny.

Kiedy ludzie są poważne obciążenie, wywala autonomicznej stawki straty przewodzenia serca",

Sposób kompensacji? Zrozum postępowy program relaksacyjny, ćwiczyć biofeedback, lub dowiedzieć się, jak zaprezentować się w wyobraźni "beztroski, relaksu, spokoju i pokoju"Mówi dr Lauder.

Weź magnez minerał śladowy. Magnez — jest obrońcą komórek, powiedział dr Frakelton. W komórkach mięśnia sercowego magnezu pozwala regulować działanie wapnia. Gdy wapń wchodzi do komórki stymuluje skurcze mięśni w komórce. Magnez jest ważnym enzymem w komórce, co jej wysunięcia wapnia. Stwarza to rytmiczny skurcz i rozkurcz sprawia, że ​​serce bardziej odporne na pobudzenie, mówi dr Frakelton.

Magnez znajduje się w żywności, takich jak soja, orzechy, ziarna i otręby.

Utrzymać stężenie potasu. Potas — jest inny mikroelement, który pomaga spowolnić serce i pobudliwości włókien mięśniowych, mówi dr Lauder. Ten mikroelement znajduje się w warzywach i owocach, więc dostać się wystarczająco trudne.

Ale można wyczerpać swoje rezerwy, jeśli twoja dieta zawiera dużo sodu, lub jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne (leki moczopędne), nadużywanie środków przeczyszczających lub.

Ćwiczenia. "Można wiele osiągnąć, jeśli angażują się w aktywności fizycznej, — mówi dr Frakelton. — Podczas ćwiczeń, z których zwiększa częstość akcji serca, tętno to ma tendencję do powrotu do niższego poziomu. Ludzie, którzy nie angażują się w aktywności fizycznej, tętno jest zwykle około 80. Kiedy zaczną trochę pobiegać, tętno wzrosły do ​​160, 170.

Potem, po jakimś kurs szkolenia serca w spoczynku może osiągnąć 60—65.

Ćwiczenia zwiększają również odporność na uwolnienie nadmiaru adrenaliny, — mówi. — Pozwoli to zmniejszyć drażliwość",

Alarm

Ciężkie zaburzenia rytmu serca

Słuchaj, nie chcę cię straszyć w następujący sposób. Ale jeśli wahadło stracił poczucie czasu, udać się do lekarza — szybko. Tylko lekarz może rozróżnić napadowym bije z bardziej poważnych form zaburzeń rytmu serca, powiedział dr Artur Seltser, profesor medycyny klinicznej w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Przykładem bardziej poważnego rodzaju arytmii – częstoskurcz komorowy. To jest, gdy jedna komora zacznie szybko pokonać w nieco nieregularnym rytmie. (Komory serca jest komora, która pompuje krew z powrotem do tętnicy.) Ilość krwi. powraca do serca do tętnic, można znacznie zmniejszyć, czujesz osłabienie, pocenie się, a może nawet stracić przytomność.

Migotanie komór, które jest czasem powikłaniem częstoskurczu komorowego jest zwykle śmiertelne. Dlatego nie możemy podkreślić znaczenie natychmiastowej wizyty u lekarza za każdym nieprawidłowym rytmem serca.

Share →