Technika używania w fizkultminutok klasie

Technika używania w fizkultminutok klasie

Lekcja – Podstawową formą pracy naukowej studentów. Naturalnie, psychiczny i fizyczny stan studenta zależy od tego jak te lekcje są przeznaczone.

Specyficzna sekwencja chwil reżimu lekcja obejmuje dynamiki zmian stanu funkcjonalnego organizmu i jego wyników uczniów:

I okres (vrabatyvaniya) zbiega się z aspektami organizacyjnymi i charakteryzuje się odrobiną zmiany funkcjonalne, które poprzedziły początek pracy (5-7 min), brak koordynacji, rozproszenia (działania nauczyciele powinni przyczynić się do udanego dostosowania uczniów do przyszłych działań szkoleniowych);

Okres II (optymalna wydajność) obejmuje najtrudniejszych części lekcji (czas trwania aktywnego zainteresowania uczniów i wydajności w l-4-x klas z nie więcej niż 15 minut przed rozpoczęciem lekcji);

Okres III (obniżona wydajność – etap kompensowane zmęczenie) zbiega się z konsolidacji nabytej wiedzy (po 25 min lekcji u dzieci, regularny spadek wydajności spada tempo i jakość pracy, zmieniając aktywność ruchową, stracił zainteresowanie, przekierowania studentów są coraz bardziej widoczne).

Moment pojawienia się i czas trwania każdego okresu mają wpływ różne czynniki:

a) wiek uczniów, ich ogólnego stanu emocjonalnego;

b) pora dnia i liczba lekcji w harmonogramie zajęć szkolnych;

c) rodzaj i czas trwania pracy, na przemian różnych rodzajów działalności edukacyjnej;

d) poziom trudności materiałów edukacyjnych;

d) ctaticheskie i dynamiczne elementy lekcji.

Wszystkie klasy szkół średnich powinien zawierać ćwiczenia fizyczne «minuta» (1-2 minut) i fitness czasu (3-4 minut), aby zwiększyć czujność, umysłowe rabotospo­absencja i ton emocjonalny. Ponadto przyczyniają się do zmniejszenia obciążenia statycznego na kręgosłup i zapobiec nieprawidłowej postawy.

Held te formy treningu fitness w klasie podczas zmęczenia dzieci w klasie, z wyjątkiem testów i niektórych ćwiczeń praktycznych. Określony przez czas nauczyciela prowadzącego lekcję. Konieczne jest, aby otworzyć okno, rozluźnić ubranie powstrzymujących (pas, przyciski): ćwiczenia są wykonywane siedzi przy biurku albo stojący obok niego.

Powiększenie­Lex składa się z 4-6 ćwiczeń, powtarzane 4-6 razy.

Wszystkie ćwiczenia powinny być proste, biorąc pod uwagę charakter pracy zostało poprzedzone. Tak więc praca wymaga pisemnych ćwiczeń dla mięśni dłoni (zginającorozciągających palców u rąk i nóg opozycji, kliknij palce i obracające się szczotki, pędzle drżenie), a przedłużona siedzi – ćwiczenia na mięśnie pleców (rozciąganie, zginanie, spacery) w połączeniu z oddychaniem.

W trakcie zajęć edukacyjnych dla uczniów, dla jednego i kilku lekcjach trudnych stale utrzymywać aktywne konto. Wynika to z ich naturalnej wzrost pobudzenia kory mózgowej aktywnych uszkodzeń hamowania niestabilne układu nerwowego. Takie zachowanie jest fizjologicznie uzasadniona, ponieważ różne ruchy rąk, ale gamma, tułów, głowa zapobiec nadmiernemu napięcie mięśni.

Nadmierna ruchliwość może to apatia, bierność zmienić, a co najważniejsze – obojętność wobec procesu edukacyjnego.

Dla młodszych uczniów w celu uniknięcia zmęczenia nieprawidłową postawę i wizji jest zalecane przerwy sprawności fizycznej i ćwiczeń dla oczu. Jest to bardzo istotne z uwagi na fakt, że w chwili obecnej nie istnieje wielka brak aktywności fizycznej. Zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym.

Wersje kompleksy fizkultminutok inaczej: siedząc, stojąc, w okręgu lub w rzędach, jeśli przestrzeń pozwala klasę.

Wskazane jest, aby zmieniać różne formy fizkultminutok (kompleksy ogólnych zadania rozwojowe gry ćwiczenia, proste gry niskiej intensywności ćwiczenia z muzyki dance i tak dalej. D).

Momenty kompleksów sportowych są wybierane w zależności od rodzaju zawartości lekcji. Ćwiczenia powinny być zróżnicowane, tak jak zmniejszyć monotonię ich zainteresowania, a zatem ich skuteczności.

Każda lekcja powinna być dwa fizkultminutki o 10 i 20 minut lekcji. Tempo jest powolne i średnich. Uczniowie Strona główna powtarza znajome kompleksy fizkultminutok nich podczas prac domowych w klasie na komputerze, czytając książkę lub oglądając telewizję.

Minut w sporcie zwykle zawarte co najmniej trzech ćwiczeń.

Pierwszy – typ «pandiculation» – wpływa na kręgosłup i żebra klatki (prostownika), drugi – i trzecia noga – dla tułowia. Ćwiczenia ręczne nie są prowadzone oddzielnie, powinny być połączone z innymi ćwiczeniami. W przypadkach, gdy fizkultminutka prowadzonych na lekcjach nauki powinno być łączone z innymi ćwiczenia wykonywane ćwiczenia dla palców.

Dzieci muszą zrozumieć fizkultminutok priorytet i świadomie wykonywać ćwiczenia zawarte w nich. Nauczyciel spędza z uczniami krótką rozmowę, wyjaśnia sens i porządek fizkultminutok ćwiczeń.

Jeśli wszystkie ćwiczenia i oftalmotrenazh musi wykonać kolejny warunek: obserwować tryb wentylacji. Jeśli czas letni, ćwiczenia mogą być wykonywane przy otwartych oknach. Jeśli zimą, pokój jest wentylowany przed i po ćwiczeniach.

Share →