Technologia wytwarzania mleka likieru

Technologia wytwarzania mleka likieru

Mleczne likiery są żeńskie duchy. Mają wspaniały smak, zapach, łatwe do picia i przechowywano w lodówce przez dłuższy czas. Jednak główną zaletą tych napojów – proste gotowanie w domu.

Przyjrzymy się likieru mleka przepis o nazwie „brandy Panie.” Uwzględniając wszystkie właściwe składniki, można to zrobić w zaledwie dziesięć minut.

Składniki:

  • Brandy – 0,5 litra;
  • mleko – 0,6 litra;
  • Cukier – 450 gramów;
  • cytryny – 1 połowa;
  • cukru waniliowego – 10 gramów.

W bazie alkoholu zamiast koniaku może wykorzystać dobrą wódkę lub rozcieńczony do alkoholu 40-45 stopni, smak gotowego likieru jest prawie nie dotyczy. Ale wybór mleka powinny być traktowane ostrożnie. Najlepiej świeże mleko o wysokiej zawartości tłuszczu.

Przepis likier mleczny

1. dwulitrowy słoik wlać mleko, brandy (wódka) i wypełnić z cukrem.

2. Połowa z cytryny, obrane, pokrojone na małe kawałki, wraz z nasionami umieścić go w słoiku.

3. Dodać cukier waniliowy i dobrze wymieszać.

4. Przykryć szczelnie i jar wytrzymać 11 dni w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Dwa razy dziennie (rano i wieczorem), mieszaninę należy wstrząsnąć.

5. Odcedzić likier przez sito lub gazę, aby pozbyć się osadu.

6. Wlać napoju w butelce i nadal utrzymywać przez cały dzień. Teraz nasze mleko nalewka jest gotowa, można rozpocząć degustacji to!

gotowe mleko likier

Jako przekąska, jak w przypadku likieru pomarańczowego. doskonałe słodkie wypieki i owoce. Okres przechowywania w lodówce – do sześciu miesięcy, jest możliwe, że alkohol mleka domu może zostać dłużej, mam tylko kończy się dużo wcześniej.

Share →