Temperatura ciała - wysoka

Temperatura ciała – wysoka

Wysokie temperatury — febrility — jest to znak, że ama (toksyny) były w obiegu. W przeciwieństwie do wysokiej temperatury niektórych ludzi nie zawsze jest objawem infekcji. W niektórych przypadkach nie jest naprawdę zakażenie, ale przede wszystkim ze względu na wysoką temperaturę rasy poisoning dhatu (dhatus krwi) (patrz, rozdz. 3).

Jeżeli ASU usunięte, ciepła ustępuje.

Szybko. Stare powiedzenie mówi: «RSS zimno i głód, gorączka zarazy», Pierwsze narzędzie, które jest zalecane w Ayurvedą w podwyższonej temperaturze — to głód. W ostrej gorączki, jeśli ktoś ma wystarczająco dużo mocy, pożądane jest, aby zakończyć głód.

W przypadku znacznego osłabienia lub zmęczenia lepiej jest pić wodę, sok owocowy lub jedną z poniższych opcji, herbat ziołowych, takich jak bazylia (Tulsi) lub trawy cytrynowej. Nie pić mleka, zwiększa ciepło i powoduje biegunkę.

Wraz z postu mogą pomóc następujące środki.

Kiedy do lekarza

Gorączka — to znak, że organizm walczy z toksyn i / lub zakażenia. Zazwyczaj warunek ten jest samoistnie — to znaczy, że biegnie od siebie, gdy zostanie osiągnięta wymagana stanów. Jednak w niektórych przypadkach, na pewno wymaga uwagi gorączka lekarz medycyny:

, Jakiekolwiek zwiększenie temperatury dziecka w wieku poniżej 4 miesięcy

Temperatura powyżej 40 stopni w dorosłych

Temperatura powyżej 39 stopni u ludzi powyżej 60 lat

gorączka trwa dłużej niż 3 dni

gorączka, towarzyszy silne bóle i sztywności (napięcie) szyjki

, jakiekolwiek zwiększenie temperatury na ludziach cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego lub cukrzycy.

W tych przypadkach należy wezwać lekarza lub na ostry dyżur.

Najprostsze środki wysokiej temperaturze — Sok z kolendry. Umieść garść liści kolendry w blenderze, dodać l / 3 szklanki wody i dokładnie zmielić. Odcedzić i wziąć 2 łyżeczki z uzyskanych ciekłych trzy razy dziennie.

• Możesz dokonać skutecznej przeciwgorączkowe herbaty z tych ziół:

trawa cytrynowa1 część

Brew łyżeczkę mieszanki w szklance wrzącej wody na 10 minut, odcedzić i pić. Jest doskonała napotne, zmniejszając temperaturę.

• Innym sposobem obniżenia temperatury:

kolendra2 części

Strome mieszaninę łyżeczka w filiżance gorącej wody przez 10 minut i pić. Ta herbata może być pijany, co kilka godzin, aż temperatura spadnie.

• Innym prostym herbata z trzech znanych i powszechnie stosowany w kuchni zioła: Wymieszać w równych proporcjach, kminek nasiona, kolendra i koper. Łyżeczka piwny mieszaniny w filiżanką wrzącej wody na 10 minut, odcedzić i pić.

Przy silnym ogniu

Jeśli temperatura jest bardzo wysoka, gotować miskę zimnej wody, dodać łyżkę soli. Weź dwa kawałki czystą ściereczką (np dwie chusteczki), namoczyć w wodzie i umieścić jeden na czole, a drugą na pępku. Jak ogrzewania je powtórzyć tę procedurę.

Pozwoli to obniżyć temperaturę szybko.

Jeśli nie uda się uzyskać w proszku mahasudarshan, następnie to znaczy 1/2 łyżeczki dwa razy dziennie z ciepłą wodą. Jest skuteczny dla każdego gorączkowe.

U osób z pitta konstytucji wobec wysokich temperaturach istnieje ryzyko gorączki wygląd napady padaczkowe. Aby w tym przypadku przy użyciu tej samej procedury, jak powyżej, ale z dodatkiem: żarówkę sodu i rozłożone równomiernie mazi cebulę w dwóch wilgotnych chusteczek. Zastosuj jeden na czole, a drugą do pępka, jak wspomniano powyżej.

Żołądek — jest miejsce, w którym Pitt i cebuli wchłonąć nadwyżkę. W oczach łzy, drgawki zawieszeniu, gorączka ustępuje. Jeśli nie można doprowadzić temperaturę w dół, skonsultować się z lekarzem.

Sok winogronowy z ziołami. Winogrona zapewnia efekt chłodzenia. Dodać szklankę świeżego soku winogronowego 1/2 łyżeczki kminku, kopru włoskiego i drzewa sandałowego.

Picie tego soku pomoże odprowadzenie ciepła.

Nie pić zimne napoje. W wysokiej temperaturze, to lepiej nie pić nic zimnego. Pij herbatę wykonane z trawy cytrynowej, Tulsi i kopru lub innych proponowanych przepisów.

Wszelkie gorąca herbata pomoże ożywić ciało metabolicznego (Agni) ogień i spalić ASU (toksyn). Jak już wspomniano, ciepło — s jest znakiem wprowadzeniu do krwiobiegu. Gdy ama spalić, temperatura ciała wraca do normy.

Zostań w domu. Nie jest dobry pomysł — do wykonywania i wyjść, gdy masz gorączkę. Jeśli temperatura wzrosła w drodze lub na wakacjach, wykonaj dowolną z powyższych zaleceń, w zależności od tego, co jest dostępne.

Jeśli znajdziesz, wziąć proszek mahasudarshan (1/2 łyżeczki z niewielką ilością gorącej wody).

W przewlekłej gorączki. Przygotuj herbatę z bazylia (Tulsi) (łyżeczka na szklankę wody). Dodaj 1/4 łyżeczki pieprzu i łyżeczkę miodu.

Pijecie herbatę dwa — trzy razy dziennie.

• Kolejny świetny przepis na zwalczanie przewlekłego gorączkę — • ten proszek mahasudarshan (1/2 łyżeczki) zmieszany z łyżeczką tikta grys (Gorki w). Weź trzy razy dziennie na pusty żołądek.

Share →