Temperatura dziecka

Temperatura dziecka

Tylko gorączka dziecka – Rodzice natychmiast dać mu przeciwgorączkowe. Tak było i tak jest w ciągu ostatnich 100 lat. Ale pewnego dnia lekarze, że: zawsze należy zmniejszyć temperaturę?

Aspiryna syntetyzowane wieku temu iw tym czasie uratował życie wielu chorych na reumatyzm. Ale także zniszczył życie wielu. Ten popularny febrifuge.

W Moskwie, dał 95% dzieci z SARS, a w temperaturze stan podgorączkowy – poniżej 38,0 stopni – dać mu 92% dzieci. I aspiryna, w międzyczasie, może powodować zespół Reye’a dziecko – ciężkie uszkodzenie wątroby i mózgu. Śmiertelne, w tym choroby występuje więcej niż połowie przypadków.

Biorąc pod uwagę, aby dzieci w wieku poniżej 15 lat aspiryny z SARS i innych ostrych infekcji na całym świecie przestały na zalecenie WHO 30 lat temu. Zastrzeżenie aspiryny dozwolone USA nie traci rocznie 600 dzieci z zespołu Reye’a, jak to było wcześniej. A my w Rosji o szkodliwości aspiryny do rodziców dzieci w większości przypadków, nie wiem. Mimo, że kilka lat temu, Ministerstwo Zdrowia przyjęła określić w instrukcji stosowania tych leków, aspiryna jest przeciwwskazany u dzieci z ostrymi infekcjami wirusowymi. Tylko wielu rodziców przeczytać instrukcje do leków?

Ponadto takie znane jak aspiryna?

Co zatem obniżyć temperaturę trochę pacjenta, można zapytać?

I zawsze należy zmniejszyć? – postawmy pytanie w ten sposób.

Podwyższona temperatura – Naturalną reakcją na zakażenia lub zapalenia przeniknął sama w sobie nie zaszkodzić organizmowi, ale tylko mówi o kłopotach w nim.

Od ciepła nawet dobre! Przede wszystkim «bóle w całym ciele»Które towarzyszą, sprawia, że ​​dziecko do zmniejszenia aktywności, nie jeździć, i iść do łóżka w celu zwalczania choroby.

Z drugiej strony, większość drobnoustrojów i wirusów przestają rosnąć w temperaturze powyżej 37 °; niektóre nawet wcześniej infekcji leczonych sztucznego, powodując wzrost temperatury. Wysoka temperatura umożliwia opracowanie pełnej odpowiedzi immunologicznej: szereg substancji ochronnych (interferon, na przykład) jest przydzielane tylko w temperaturze powyżej 38,0 ° C. Zgadzam się, że warto dzień lub cierpi na gorączkę, tak że ciało stworzyła silną odporność zaimponować Ci patogenu.

Po trzecie, temperatura – cenny «świadek», Jest ważnym objawem choroby. W większości «przeziębienia» – Infekcje wirusowe – Gorączka trwa tylko 2–3 dni, natomiast bakterii (np zapalenia płuc lub zapalenia ucha,) – 3, 4 lub więcej dni. Jeśli dziecko wzrosła temperaturę dłużej niż trzy dni, należy skontaktować się z lekarzem, możliwe jest, że zimna zamienił się komplikacji, a dziecko wyznaczy kuracji antybiotykowej.

A potem, przeciwgorączkowe tylko zwiększyć transfer ciepła, ułatwienia stan, przyczynę choroby mają żadnego wpływu, więc spodziewamy się, że leczyć nie jest konieczne.

Ale czasami konieczne jest obniżenie temperatury niezbędnej.

Jeśli dziecko «Światła»Ale zimna w dotyku, niebieskawy kolor skóry blady z marmuru plamienie spowodowane skurczem naczyń skórnych. Wtedy trzeba dać przeciwgorączkowe i należy trzeć ręcznikiem dziecka – mokro lub na sucho – do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zaczerwienienie, wpływ nadmiaru ciepła. Na szczęście ta sytuacja rzadko u dzieci.

Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla dzieci, pierwsze dwa miesiące i dla dzieci, które wcześniej miały drgawki, – muszą obniżać temperaturę w zakresie od 38,0-38,5 ° C. Jeśli temperatura starsze dzieci towarzyszą bóle mięśni, jest to również okazja, by dać febrifuge.

Zmniejsz temperaturę pozostałych kosztów dopiero po 39,0 stopni.

Czy aspiryna, jak już się zgodził. Czy analginum nie baralgin – Leki te mogą powodować reakcje udarowe u niemowląt, w którym temperatura spadnie do 33–34 ° i utrzymuje się na tym poziomie w ciągu kilku dni. Który również nie zaleca stosowania swoich dzieci.

Analginum baralgin usunięte z półek aptek w ponad 100 krajach na całym świecie.

Dzieci są najlepsze napotne herbaty ziołowe z dżemem malinowym lub kolorze limonki, opłat piersi, które są sprzedawane w aptekach.

Czasami wystarczy się rozebrać (ujawnienia) dziecko w pomieszczeniu, temperatura spadła. Lub wytrzeć letnią wodą.

Ale jeśli jesteś zagorzałym zwolennikiem leków, dać trochę chory, paracetamol lub ibuprofen (marek tych leków może być bardzo różne, że poprosi w aptece). Przeciwgorączkowe wytwarzane w postaci tabletek, syropy, krople, czopki… W zależności od wieku dzieci, można wybrać dogodną postać.

Po otrzymaniu paracetamol w życie po 30–60 minut trwa 3–05:00. Gdy podaje się w blasku świec efekt występuje później – o 3:00, ale trwa dłużej.

Dawka przypominająca na nowych wzrostem temperatury mogą być podane nie wcześniej niż 4–06:00. Dzieci z chorobami nerek wydłużyć odstępy między dawkami o 8:00.

Share →