Temperatura u niemowląt

Temperatura u niemowląt

Dlaczego gorączka u noworodka?

Gdy dziecko rodzi się właśnie, pierwsze kilka dni po narodzinach jego temperatura może być zwiększona (z 37 do 37,4). Stopniowo temperaturę u niemowląt mieści się w 36,2-37. Dowiedzieć się, jaka temperatura jest normalna dla dziecka, jest to niezbędne do pomiaru temperatury, kiedy jest spokojne i również pożądane jest, przez kilka dni, w tym samym czasie. Zmierzyć temperaturę rano, po południu i wieczorem. Zapisz wyniki.

Gdy dziecko jest chore, powinny być w stanie określić, czy temperatura wzrosła u noworodka. Temperatura dziecka może być mierzona w dole pachowym, doodbytniczo (odbytnicy) i przetłoczenie pachwiny. Może być mierzona doustnie (w jamie ustnej), stosując termometr smoczek.

  •   Temperaturę w odbycie o 1 stopień wyższa od pachy, do 0,5 stopnia powyżej ustnej (usta).
  •  Nieco podwyższone temperatury u niemowląt niekoniecznie objawem choroby może być cechą charakterystyczną dziecka.
  •  Temperatura niemowlęcia może wzrosnąć na skutek przegrzania, jeśli dziecko jest podekscytowany, lub, aby przejść wiele.
  •  Temperatura Rano, zazwyczaj poniżej kilka setnych wieczornych stopni.

 Jeśli dziecko jest chore?

Jeśli dziecko jest chore, to jest konieczne, aby zmierzyć jej temperaturę 3 razy dziennie (rano, po południu i wieczorem) oraz, w razie potrzeby, częściej.

Korpus na początku dowolnej choroby reaguje ze wzrostem temperatury. Również temperatura niemowlę może być podniesiona pod wpływem jakichkolwiek czynników: przegrzania ząbkowania odpowiedź na szczepienie, etc. Jeśli zauważysz, katar u niemowląt, lub inne objawy choroby, należy skontaktować się z lekarzem.

Temperatura 37-38 ° należy traktować normalną reakcją ochronną organizmu. Ten rezygnacji temperatury przeciwgorączkowe nie jest zalecane (o ile, oczywiście, posiada jej dziecko jest normalne).

Jaka jest temperatura dziecko jest uważane za niebezpieczne?

Temperatura u niemowląt powyżej 39 stopni może powodować drgawki. Taka temperatura jest konieczna do zmniejszenia skuteczności leków przeciwgorączkowych.

Obserwować dziecko, czy są jakieś inne objawy choroby, ogólny stan dziecka, tak długo utrzymuje temperaturę reaguje na recepcji przeciwgorączkowe? Wszystkie te informacje są ważne dla lekarza w celu ustalenia przyczyny wzrostu.

Jakie działania są podejmowane?

Jeśli temperatura niemowląt nie wzrosła powyżej poziomu 38,5 °, niższe nie jest konieczny, pod warunkiem, że dziecko zwykle odpowiada tej temperaturze.

Jeśli temperatura wzrasta powyżej tego zakresu, dla niemowląt powinien mieć na bazie paracetamolu przeciwgorączkowy. Jeśli temperatura spadnie, dają bardziej lek nie jest konieczne. Musi być podana w przypadku, gdy temperatura znów wzrasta dziecka.

  • Pozwól dziecku pić dużo wody i napojów owocowych. Nie jest to konieczne do podawania go, jeżeli dziecko nie chce.

  • Często wietrzyć pomieszczenie.
  • Umieść na czoło wilgotną szmatką

Który termometr wybrać?

Termometr rtęciowy

Pożądane jest, aby kilka rodzajów termometrów. Na przykład w pachowych lepiej mierzona termometrem rtęciowym. Pre wstrząsnąć, do poziomu 36,0 stopni.

Przechowywać powinno być 5-10 minut. Jednak anal termometr do pomiaru nie jest konieczne, dziecko może pociągnąć, a termometr jest łatwy do złamania. Weź dziecko na ręce, trzymać termometr pod pachą, przytulić i trzymać do końca pomiaru.

Termometr elektroniczny

Anal miarą lepiej nadaje elektroniczny termometr. To jest bardziej bezpieczny, a zobaczysz rezultaty w ciągu 1 minuty. Termometr sam poinformuje Cię, gdy temperatura mierzona przez sygnał ostrzegawczy. Pod pachą nie daje dokładnych wyników, ponieważ wymaga bardzo bliski kontakt z ciałem.

Pomiar Anal pasuje idealnie.

Listwa Temperatura na czole

Są również paski temperatury na czole. Są wygodne, jeśli jesteś z dala od domu. Jednak minusem jest to, że nie powie, ile dziecko ma gorączkę, to zgłosić tylko fakt podwyżki.

Dummy Termometr

Obojętne termometr jest odpowiednia tylko do badania jamy ustnej. Jest to bardzo wygodne do przenoszenia dzieci, które mierzą temperaturę i problematyczne przywiązane do smoczka.

Share →