Toksyczne rośliny doniczkowe

Toksyczne rośliny doniczkowe

Opis 10 najczęstszych trujących roślin doniczkowych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Objawy zatrucia. Świeże kwiaty są najlepszym dekoracji domów i mieszkań, za zgodą większości z nas. Rośliny doniczkowe są w stanie ożywić wnętrze, nadając mu niepowtarzalny, opiekę nad nimi, uspokaja nerwy, a niektóre rodzaje kwiatów są korzystne do oczyszczania powietrza.

Ale mało kto wie, że wiele roślin w pomieszczeniach są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzi i zwierząt.

Najpopularniejsze i wspólne roślin, które zdobią nasze domy, a jednocześnie stanowić zagrożenie ze względu na zawartość substancji toksycznych obejmują, w szczególności, cyklamen, bluszczu oraz dieffenbachia.

1. Difenbachia jest roślin tropikalnych Ameryki Południowej. W naszym klimacie nadaje się do uprawy w doniczkach. Sok z łodygi zawierają tzw Rafidah ostre kryształy szczawianu wapnia. To kryształy te powodują silne pieczenie w ustach i gardle, w uzupełnieniu do bólu oparzenia przewodu pokarmowego.

Dieffenbachia może także powodować chwilowy paraliż strun głosowych, aby zapobiec takim skutkom, należy utrzymać kwiat w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt.

2. perski Cyklamen rosnące na dziko w górach Europy, Azji Zachodniej i Afryki Północnej. Ze względu na długi czas kwitnienia w doniczkach jest bardzo popularna jako roślina ozdobna. Spożycie cyklamen nie powoduje śmierci, jednak może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Zawarte w liściach i kwiatach roślin substancji toksycznych może powodować nudności, ból głowy i biegunkę.

3. Ivy. Wszystkie części rośliny, w tym owoce są niebezpieczne dla zdrowia. Powodem tego jest występowanie saponiny, który podrażnia skóry i błon śluzowych oczy, po wykonaniu roślin wewnątrz prawdopodobieństwa biegunki.

Istnieją również przypadki zatrzymania oddechu, halucynacje, alergie.

4. Lily (Longiflorum) jest często używany do bukietów. Jednakże należy zauważyć, że praca z tego kwiatu powinny być wykonane ze szczególną ostrożnością. Instalacja ta składa się z dużej ilości toksycznych alkaloidów. Jednak wdychanie lilia zapach nie jest zagrożeniem. Jednak musimy chronić kwiaty od zwierząt, na które roślina mogą być śmiertelne.

Lily powoduje zatrucie człowieka ból brzucha i zawroty głowy.

5. Euphorbia cudowne (lub piękny poinsecja), znany jako Gwiazda Betlejemska.

7. anturium. Sok zawiera szkodliwe kryształy szczawianu wapnia. Po kontakcie ze skórą powodują podrażnień. Po wstrzyknięciu do ujścia toksycznej substancji powoduje obrzęk warg, języka i gardła. Spożycie może wywołać arytmię, a kontakt z okiem może powodować zapalenie spojówek.

Aby uniknąć kłopotów, dbanie o rośliny, nie dotykać oczu, nosa i ust, a po zakończeniu procedur niezbędnych do umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.

8. Clivia miniata Afryki roślina, zawiera dużą ilość szkodliwych alkaloidów, które są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Objawy zatrucia są silne ślinotok, kaszel i wymioty. Zużycie w dużych ilościach powoduje natychmiastową śmierć.

9. Oleander wykorzystywane w celu przyciągnięcia piękne kwiaty i bardzo słodki zapach. Jednakże, jeśli rodzina ma małe dzieci, należy wyrzucić do uprawy tego krzewu. Spożycie nawet niewielkiej karcie mogą być śmiertelne, ponieważ toksyczność oleander jest bardzo silny.

Zatrucie pokarmowe powoduje utratę czucia w jamie ustnej, wymioty, rozszerzenie źrenic i zaburzeniami czynności serca.

10. Datura, którzy dzięki swoim kwiatów często uprawiana jako roślina ozdobna, nie może dostać się do listy trujących kwiatów. Substancje zasadowe odpowiednio do jego toksyczność, to L i L-hioscyjaminy, skopolamina. Jedną z konsekwencji fragmentów roślin może być ciężkie halucynacje i drgawki.

Ponadto, narkotyczne zatrucia może powodować porażenie ośrodka oddechowego, co naturalnie prowadzi do śmierci.

Share →