Torbiel Bakera

Torbiel Bakera

Torbiel Bakera – choroby, w których powstawanie torbieli podkolanowej dołu, to znaczy w obszarze stawu kolanowego w jej tylnej powierzchni. Zależy od wykształcenia, ma elastyczną konsystencję. Najlepszy może być wykrywane w stanie, kiedy kolana niewygiętego jak zagięcie w stanie prawie całkowicie zniknęły.

Przyczyny torbieli Bakera

Cyst piekarski stawu kolanowego Prawie zawsze wynik czynnika urazowego. Inne przyczyny to – obecność przewlekłego stanu zapalnego w błonie maziowej (zapalenie błony maziowej), artropatia (uszkodzenie stawów w reumatoidalnym zapaleniu stawów). Zazwyczaj torbiel tworzy żadnych zmian patologicznych w stawie kolanowym, więc jest to formacja wtórna. Fundusze są także grupy przyczyn idiopatyczne, gdy niemożliwe jest ustalenie jasnego przyczyny choroby.

Objawy torbieli Bakera

Pacjenci często skarżą się na wygląd ograniczonej ruchomości kolana do blokady kolana. Bóle w dole podkolanowym i dyskomfortu.

Nie mogą być powikłania i torbiele piekarskich. Przede wszystkim jest to powikłanie w szczelinie, która występuje w związku z wysokim ciśnieniem. Przy większych torbieli Bakera może być wyciskanie zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych, które prowadzą do powstania bólu i obrzęk nóg.

Najbardziej prawdopodobne, zaburzeń związanych z kompresją nerwów piszczelowej. Innym poważnym powikłaniem jest możliwość zakrzepicy i rozwoju zakrzepowe zapalenie żył, w szczególności żył głębokich cielęcą.

Leczenie torbieli Bakera

W Leczenie torbieli Bakera dopuszczalna jako konserwatywnych i operacyjnych taktyki. Konserwatywna strategia zakłada, igły do ​​nakłuwania torbiel. Gdy zawartość ta jest zdmuchiwane i wstrzykuje bezpośrednio do jamy leków z grupy środków przeciwzapalnych. Ale nie zawsze, ta taktyka jest skuteczna.

Często nie jest ponowne powstawanie torbieli.

Obowiązkowe jest przeprowadzenie kursu leczenia w przypadku wystąpienia powikłań infekcyjnych. Dopuszczalne stosowanie leków, nie tylko w postaci tabletki, ale również w postaci miejscowych formach, takich jak maści. Ma pozytywny wpływ fizjoterapii.

Zabieg chirurgiczny przeprowadza się w przypadku zwiększania wielkości torbieli Baker, o wyglądzie ograniczeń w stawie, zjawisko ściskania zakończeń nerwów i naczyń krwionośnych, jak również w przypadkach konserwatywnych kursu leczenia, które były nieskuteczne. Zabieg usunięcia torbieli, to bita. Na czas trwania operacji trwa około dwudziestu minut i jest wykonywane bez znieczulenia ogólnego, w lokalnym. Wyciąg pacjent może na dzień operacji.

W okresie po operacji musi zostać zużyta lub ciasnym bandażem lub plastrem. Spacer w pełni przywrócony do siódmego dnia. Aby przystąpić do pracy w ciągu dziesięciu dni.

Share →