Trądzik różowaty

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty – Ta przewlekła patologii gruczołów łojowych w patogenezie które zajmują ważne miejsce angiopatii, różne patologie neuroendokrynnych i chorób przewlekłych przewodu pokarmowego. Kobiet, które okazały się do dermatologa i dermotokosmetologu. w grupie wiekowej od 30 do 50 lat, około 5% przypadków diagnozowanych trądziku różowatego różne formy i stopień nasilenia.

Patogeneza różowatego

W patogenezie znaczenie różowaty typu skóry i rasę. Tak więc osoba, pochodzenia celtyckiego, irlandzcy przedstawiciele północne ludy najbardziej dotknięte. Według oficjalnych danych częstość występowania trądziku różowatego wśród tej populacji sięga 40% całej populacji.

Podczas gdy czarni i Azjaci nie cierpi trądzik różowaty, pomimo nadmiernej ekspozycji na słońce. Blondynka o czułości typu I i II, są prawie zawsze cierpią na jakąś formę trądziku różowatego.

Czynniki pogarszające

Rozwój różowaty powoduje nadmiernego przegrzania i nadmiernemu skóry, ekspozycji na słońce, w tym wpływem promieniowania ultrafioletowego w solarium. stres, długotrwałe miejscowe stosowanie leków glikokortykosteroidów. Źle twarzy przy użyciu ostrych zarośla i żrących substancji chemicznych, takich jak peelingi chemiczne w domu, co prowadzi do ekspansji rack sieci naczyń krwionośnych, która sama w sobie jest problem kosmetyczny w przyszłości prawie zawsze kończy się z trądzikiem różowatym.

Nadużywaniem alkoholu, gorące napoje, gorące i ostre jedzenie, palenie papierosów i picia napojów gazowanych wywołują trądzik różowaty, a przy diagnostyce komplikować przebieg choroby. Historia reakcji alergicznych objawów nadwrażliwości (alergiczne kontaktowe zapalenie skóry) jest zajmowanych w patogenezie trądziku różowatego nie jest ostatnie miejsce.

Obecność w mieszkach roztocza Demodex typu objawy trądziku różowatego intensyfikacji, ale Nużeniec nie jest ich przyczyną, jak sądzono wcześniej, w wyniku niewłaściwego traktowania oznacza, że ​​tylko komplikuje choroba.

Głównymi przyczynami trądzik różowaty i wyraźnie wyrażone w patogenezie rozwoju nie, ale kombinacją kilku czynników, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia.

W patogenezie różowatego mikroflorą patogenną jest czynnik strącający, chociaż czasami choroba komplikuje Gram piodermii.

Kliniczne objawy trądziku różowatego

Prodromalny Okres choroby charakteryzuje ostre i kolory do powierzchni z uczuciem ciepła. Tides wystąpić w odpowiedzi na bodźce drobne do głównego nurtu; niewielkie ilości alkoholu powodują trwałe rozszerzenie sieci naczyniowej w twarz. W tym przypadku, rumieniec na początkowym etapie różowatym często jasny i ma wyraźną granicę z zdrowej skóry, czasami przypominające blask płomieni lub płatki róż.

W pierwszym etapie, trwałe zaczerwienienie twarzy, które zachodzi bez czynników wyzwalających i teleangiektazji. zwiększone oleistość skóry i przez wykorzystanie agresywnych środków kosmetycznych do zmniejszenia zawartości tłuszczu, połamane gidroobmen łączy łojotoku. i, na tle odwodniona, łuszcząca się skóra jest oznaczony nadmiar sebum dział.

W drugim etapie różowatym oprócz utrzymującego się zaczerwienienia i grudki są przestrzegane teleangiektazji i krosty małe.

W trzecim etapie różowatego klinicznie objawia się w postaci nasyconego wyraźnym rumieniem, teleangiektazje gęstej sieci, zwłaszcza w obszarze skrzydła nosa i podbródka, grudki i krosty. W zależności od rodzaju skóry może stanowić duże i zwarte węzłów infiltruje w centralnej części powierzchni.

Falisty przebieg choroby, są okresy remisji i okresów zaostrzenia, ale z czasem, czas trwania remisji jest zmniejszona, a nasilenie trądziku różowatego są coraz częstsze, a każdy koszty jego obrazu klinicznego przewyższa poprzednie. A jak wynika z umorzenia nie jest przestrzegane, dołącza chorobotwórczą mikroflorę lub pochodzi naciekową stadium trądziku różowatego, gdy cała skóra twarzy, opuchnięte i pogrubioną stan zapalny.

Rozpoznanie trądzik różowaty

Leczenie trądzika różowatego

Pierwszy etap różowatego pozostać niezauważone, ponieważ defekty kosmetyczne łatwo maskowany przez dekoracyjnych kosmetyków, ale na tym etapie przetwarzania jest najbardziej skuteczne. Lekarze przepisujący lek, który wzmacnia ściany naczyń, uspokajające terapia ziołowa może zmniejszyć pobudliwość pacjentów nerwowego i zmniejszyć wydzielanie adrenaliny do krwi, przez co siatka naczyń nie poszerzyć i objawy trądziku różowatego ustępuje. Przyjmowanie witaminy z grupy B, A, C, podskórne wstrzyknięcie kwasu nikotynowego i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i stabilizuje autonomicznego układu nerwowego.

Mycie ekstrakt z rumianku i kasztanowca dają dobre lokalne działanie uspokajające w różowy trądziku.

Obecność roztoczy Demodex w tych etapach różowatym jest wskazaniem do leczenia demodectic skórnego przeciwnie takiego leczenia pogarsza stan pacjentów. Trądzik odbywa się po pęcherzyków rozpocznie pracę w trybie naturalnym i odpływ spadki sebum.

Drugi i trzeci etap trądziku różowatego żele wymagają antybiotyk i metronidazol, mają działanie przeciwzapalne i schłodzić zabrudzoną skórę różowaty. Jeśli trądzik różowaty nie doszło ze względu na długotrwałe stosowanie glikokortykosteroidu maści, krótkotrwała terapia lokalne, takie jak maści sinaflana, szybko usunąć objawy zapalne i naciekający z trądzikiem różowatym.

Po zapaleniu zadokowany, konieczne jest, aby wyeliminować przyczynę trądziku różowatego – rozbudowa i rozległej sieci naczyniowej. Elektrokoagulacji. fotokoagulacja laserowa fotokoagulacja i rozwiązać ten problem, dodatkowe zbiorniki thrombosing i stopniowo zanikać.

Wyleczenie różowatego nie może zostać osiągnięty, ale w odpowiednim czasie terapii złożonej prawie wszystkich pacjentów można osiągnąć przedłużone remisji. Ponadto, jeśli terapię rozpocznie się w pierwszym etapie choroby, zmiany na skórze pozostaje; skomplikowane, jak trądzik różowaty może zostawić małe blizny.

Zapobieganie trądzik różowaty

Share →