Trawa Nostrzyk żółty (yellow), aplikacji Zdjęcia, opis.

Trawa Nostrzyk żółty (yellow), aplikacji Zdjęcia, opis.

Nostrzyk żółty (Nostrzyk żółty).

Żółty nostrzyka, nostrzyka, dziki gryczana, koniczyna kobiet, boisko trawa.

Opis. Roślina dwuletnia z rodziny motylkowatych (bobowatych). Macierzystych wyprostowany, rozgałęzione w górnej części lekko owłosione, cm 30100.

Liście są trójlistkowy, alternatywna, na długich szypułkach. Ulotki lancetowate, drobno ząbkowane na brzegu. Na dolnych liści odwrotnie jajowatych liści w górnej – prodolgovatolantsetnie.

Przylistkami lancetowate.

Kwiaty są małe, żółte, na krótkich szypułkach, zebrane w zatokach wielu-pędzla. Kwitnie od czerwca do września. Dojrzewanie od lipca do późnej jesieni. Owoce – jajowate, nasionami fasoli.

Nasiona zielono-żółte, owalne, gładkie lub tuberculate.

Rośnie na skraju lasu, w wąwozach, przy drogach, na łąkach górskich, jako chwast na polach i ogrodach. Zakład nie jest powszechna w krajach WNP. Propagowane przez nasiona.

Zbieranie i przygotowania surowców. Do celów leczniczych zbioru i zastosowania ziół Nostrzyk żółty. Formę wstępną przeprowadza się w okresie kwitnienia roślin, odcinając góry i z boku trafia do 30 cm bez coarse łodygi. Trawa jest koszona w suchej pogody, gdy rosa przyjść. Surowiec jest suszone w cieniu na zewnątrz.

W suszarce można suszyć w temperaturze nie przekraczającej 40 ° C. Okres trwałości surowców na 2 lata.

Skład roślin. Trawa Nostrzyk żółty zawiera kumaryny, flawonoidy, saponiny, garbniki, białka, olejki eteryczne, śluzu.

Właściwości, koniczyna aplikacji, leczenie.

Nostrzyk żółty leki mają wykrztuśne, uspokajające, przeciwbólowe, wiatropędne właściwości.

Zawarte w kumaryny roślin zwiększa pojemność minutową serca, zwiększenie liczby leukocytów we krwi, mózgu, poprawia przepływ krwi obwodowej oraz cyrkulację w jamie brzusznej. Poprawa krążenia pomaga zmniejszyć obrzęk, wyeliminować stan zapalny.

W medycynie ludowej stosowany do koniczyny leczenie bezsenność, migrena, kaszel, nadciśnienie, do leczenia choroby jajników, zaburzenia menopauzy, i w lactogenic środków. Nawet leki przyjmowane doustnie clover w leczeniu opryszczki, czyraki. szczeliny odbytu.

Przy podawaniu miejscowym, aby kataplazmy, okłady, do zasysania uszczelki w celu przyspieszenia dojrzewania wrze i carbuncles, do leczenia gerpisa i szczeliny odbytu.

Preparaty i dawkowanie.

Napar z trawy koniczyny leczniczych. 2 łyżki (10 gramów) surowego zalać szklanką (200 ml) przegotowanej wody, 45 minut w zamkniętym pojemniku. W dniu 2-3 razy w 1/3 – 1/2 filiżanki przyjąć jako środek wykrztuśny i środek przeciwzapalny.

Napar z trawy koniczyny leczniczych do leczenia czyraków, gerpisa, szczeliny odbytu. 1 łyżka. Łyżka surowe zalać 300 ml wrzącej wody i nalegać około 2 godzin. 3 razy dziennie do podjęcia w 1/2 szklanki ciepłej rodzaju.

Wywar z ziół Nostrzyk żółty. 10 g surowca do szkła – 200 ml wrzącej wody, gotować 30 minut na małym ogniu, po filtr chłodzenia. Trzy razy dziennie, weź 1 łyżka (dla wszystkich tych chorób).

Napar z kwiatów Nostrzyk żółty rafinowanego oleju słonecznikowego 01:10 jest stosowany jako zewnętrzny element przyspieszenie dojrzewania wrze i carbuncles.

Nie możesz używać narkotyków koniczyny o ograniczonej krwawienia w czasie ciąży, krwawienie wewnętrzne.

Share →