Trochę polipów pęcherzyka żółciowego.

Trochę polipów pęcherzyka żółciowego.

Dlaczego postanowiłem porozmawiać o polipów pęcherzyka żółciowego? Ponieważ są one często w połączeniu z kamicą żółciową. To często zdarza się, że jedna i ta sama osoba, mają kamienie żółciowe, i polipów. Albo raczej – 50% ludzi, którzy mają polipy, są kamienie.

No to jedziemy.

Co to jest polip? Ten łagodne lub guza wywodząca się z błoną śluzową organizmu. Śluzówka – jest taka tkanka organizmie, że linie wszystkich jego wnęki. Dlatego też polipy nie tylko w pęcherzyku żółciowym, w każdym narządzie, który ma wgłębienie, a zatem mucosa. Przykładowo, jama żołądka, jelita, pęcherza, przełyku, etc. ale nie występuje w wątrobie, trzustki, tarczycy, et al.

Dlatego też polipy mogą być utworzone w żołądka, jelita, pęcherza, przełyku. Ale nie w wątrobie, trzustce, tarczycy, z tego prostego powodu, że organy te nie mają żadnych ubytków i śluzówkę. Błona śluzowa jamy podszewki i jamy nosowej, a także tutaj, może być utworzone polipy.

Co to jest polip pęcherzyka żółciowego? To małe łagodne wydany w prześwicie pęcherza. Można powiedzieć, że jest to nowotwór łagodny, jeśli nie jeden "ale", Faktem jest, że przy podstawie badania rentgenowskiego, ultrasonografii wykazała niewielki stopień, wyróżniający się w jamie pęcherzyka żółciowego, nikt nie nie może ustalić, co komórki jest tym wyższego.

Można to zrobić tylko poprzez kawałek tkanki i zbadaniu go pod mikroskopem. W związku z tym określenie "polipy pęcherzyka żółciowego" połączenie kilku rodzajów nowotworów, a nawet coś, co nazywa pseudotumor. To nie jest prawda guza.

W pseudotumor, który daje obraz polipa, obejmują:

– rozprzestrzenianie zapalną tkanki śluzowej;

– odkładania cholesterolu w błonie śluzowej.

Dla prawdziwego łagodnych nowotworów należą:

– brodawczaka;

– gruczolak.

Przyczyny tych łagodnych nowotworach nie jest obecnie zrozumiane.

Objawiają się polipów pęcherzyka żółciowego? W większości przypadków, nie ma mowy. Są one, co do zasady, nie przeszkadza ludzi i są często całkiem przypadkowo w badaniu.

Bardzo rzadko można je czuł tępy ból w prawym górnym kwadrancie brzucha, zwłaszcza po jedzeniu. Dzieje się tak, gdy polip jest usytuowany w szyjce pęcherzyka i "zapobiega" odpływ żółci. Jeszcze rzadziej polip może prowadzić do kamieni żółciowych kolka. Dzieje się tak w przypadku, gdy indywidualny guz cząstek mieści się w przewodach żółciowych. Ale głównym niebezpieczeństwo, że mogą się odrodzić. Oznacza to, że przejście od łagodnego do złośliwego guza.

Jednakże, podobnie jak wielu innych nowotworów łagodnych.

A teraz trochę statystyki. Polipy pęcherzyka żółciowego znajdują się w 4-6% populacji, z których 80% – kobiety po trzydziestu latach. Złogi cholesterolu w kolejce 60-80% wszystkich łagodnych nowotworów pęcherzyka żółciowego.

Zwyrodnienie same, według niektórych autorów, obserwuje się w 10-30% przypadków.

Jak rozpoznać polipy? Najprostszym sposobem – badanie ultrasonograficzne. Można je wykryć za pomocą zdjęć rentgenowskich przy użyciu środek kontrastowy.

Jak leczyć polipy? W tym momencie, ich leczenie samym zabiegu. To jest po prostu usuwany wraz z pęcherzyka żółciowego.

Samo jak w przypadku kamieni żółciowych cholecystektomii. Ale trzeba powiedzieć, że nie wszystkie polipy powinny być usunięte. Usunięcie jest:

– polipy, w połączeniu z kamieni żółciowych;

– polipów o wielkości większej niż 1 cm;

– polipy, biorąc pod uwagę nasilenie objawów klinicznych, czyli tych, które są polipy nurtujące osobę naruszającą jego normalnego życia, obniżenie jakości życia;

– Połączenie polipów pęcherzyka z rodzinną polipowatością okrężnicy (chorobie przenoszonej przez dziedziczenie)

– polipy, które są szybko rosnące rozmiary.

Tutaj konieczne jest wyjaśnienie, że środki "szybki wzrost wielkości", Oznacza to, że polip zwiększa się z roku na więcej niż 2 mm.

Należy zauważyć polipy, które nie mają być usunięte. Aby to zrobić, człowiek musi przejść badanie ultrasonograficzne regularnie. Po detekcji polip powtórzone badanie ultrasonograficzne powinno być przeprowadzone w ciągu miesiąca, a następnie sześć miesięcy później, a w przyszłości – 1 raz w roku do końca życia.

W przypadku stwierdzenia polipa należy usunąć, ale osoba, z jakiegokolwiek powodu odmawia operacji, badanie ultrasonograficzne, musi przejść przez miesiąc, a następnie co sześć miesięcy w sposób ciągły.

To jest to, co chciałem ci powiedzieć, moi drodzy czytelnicy, dla polipów pęcherzyka żółciowego. Mam nadzieję, że zrobiliśmy dla ciebie jasne w tej sprawie.

Wszystko co najlepsze, zawsze jestem miło cię widzieć na tej stronie zdrowej i szczęśliwej!

Share →