Trzeci trymestr

Trzeci trymestr

Przyszłość dla dzieci

Waga dziecka 1160 g, długość od głowy do zadu – około 36-37 cm.

Kid robi się dość tłoczno w macicy, więc teraz nie tylko czuć drżenie, ale wybrzuszenia pjatochek i łokcie w różnych częściach jamy brzusznej.

Kid gromadzą tłuszcz i mają mniej lub bardziej może kontrolować temperaturę ciała. Nerki są aktywne – w płynie owodniowym wokół dziecka przeznacza pół litra moczu dziennie. Uruchamia system odpornościowy.

Jak widać, w każdym z dzieckiem przygotowania do porodu.

Mama

Szybko rosnąca macica wywiera presję na wszystkich narządów wewnętrznych, powoduje dyskomfort w postaci zgagi, odpoczynek, częste wizyty w toalecie.

Jeśli spojrzeć na ich analizę, znajdziesz więc bardzo wysoki poziom cholesterolu. Ale nie martw się, nie mówiąc już starają się zmniejszyć. Cholesterol jest potrzebny do produkcji progesteronu.

Twoje piersi są pełne gotowe do podania, można nawet wyróżniać z sutka przezroczyste lepkie cieczy – siary. To oni będą karmić dziecko w pierwszych dniach jego życia, dopóki nie jest mleko.

Więcej spacer na świeżym powietrzu i jeść wyważone. Pamiętaj, że dzieci rodzą się z niebieskawym odcieniem skóry z powodu braku tlenu. Zadbaj o to teraz.

Niestety, zdarza się, że Labor-może rozpocząć się już w tym okresie. Co zrobić, jeśli podejrzewasz, że zaczniesz porodu przedwczesnego? Pierwszą rzeczą do zrobienia – ścisłego leżenia w łóżku.

Rzucić wszystko i udać się do strony. Opisz, co czujesz się z lekarzem, on powie Ci, co zrobić w tej sytuacji. Bardzo często po prostu nie stać na łóżku, aby przerwać walkę i nie pochodzą przedwczesność.

Tak, trzeba będzie zostawić wszystkie prace domowe i pracę, ale nie warto urodzić dziecko w odpowiednim czasie?

Share →