Trzustka

Trzustka

Trzustka (Trzustka) jest duża (16-22 cm długości i wadze 60-80 g) wydłużoną gruczołów trawiennych się za żołądka w XI-XII dolnej klatki piersiowej i I-II z kręgów lędźwiowych. Trzustki znajduje się w pobliżu osi podłużnej krzyżowej, tak że duża część położona po lewej stronie grzbietu. Składa się z trzech części ułożone są od prawej do lewej: szef (Caput pancreatis) , ciało (Corpus pancreatis) i ogon (Cauda pancreatis) . Głowica gruczołu otoczony dwunastnicy, a ogon w górnej lewej nerki i śledziony chodzi o bramy. Za gruczołu leżą żyły głównej dolnej i aorty brzusznej Wiedeń, znajduje się przed nią bramy wiedeńskiej i tętnicy krezkowej górnej.

Pojedyncze przednie i tylne powierzchnie raka w organizmie i – dolna powierzchnia i przednia (Margo przednia). top (Margo przełożonego) i dolnej krawędzi (Margo gorsze) . Powierzchnie przednia i dolne są objęte otrzewnej.

Żelazo jest rurowy korpus-pęcherzykowe składa się z cząstek, które wypływają na kanały przechodząc wzdłuż niego wydalniczy kanał trzustki (Ductus pancreaticus). podłączone do wspólnego przewodu żółciowego, wątroby i trzustki formowania ampułka (Ampulla hepatopancreatica). i otwiera się do dwunastnicy przy prawej krawędzi gruczołów głowy.

Sok trzustkowy wykonane podstawowe komórki gruczołowe zrazików (trzustki). W miąższu trzustki znajdują się tak zwane wysepki trzustkowe lub wysepki Langerhansa, jest zbiorem komórek, które wytwarzają krew w tajniki glukagonu, insuliny i innych. Te wyspy nie mają kanałów i stanowią część narządu dokrewnego.

Share →