Trzy tajemnice klasyczne pizzy: ciasta, pomidory i bogata historia

Trzy tajemnice klasyczne pizzy: ciasta, pomidory i bogata historia

Dla wszystkich jego prostota zaskoczył niesamowitą różnorodność pizzy

Skład testu, który jest podstawą prawie nigdy się nie zmienia, ale sos jest niezliczona. Jednakże, sosy i dodatki pomógł dania kuchni włoskiej, bardzo prosty w swej istocie, zawsze zdobyć serca smakoszy na całym świecie.

Rodzinnego domu baz pizzy można uznać za starożytnym Egipcie, gdzie około 6000 lat temu odkryto zasadę zaczynem ciasta i piec wymyślił. Jak receptura rozprzestrzeniła się po całym świecie, to trudno powiedzieć, ale szybko zauważyłem, że ludzie czasem gotowane ciasto uderza tajemniczą chorobę, która powoduje mu spuścić powietrze i ostatecznie ulec pogorszeniu. Gdzie jest ciasto wyrzucić i gdzieś próbował wykorzystać to zjawisko do celów kulinarnych. Wszystko zależało od poglądów religijnych, jakie panowały w tym czy innym czasie w społeczeństwie. Żydzi, na przykład, w ich obrzędach dozwolone tylko Przaśników, w katolickiej Mszy służy do chleba komunii, gotowane dokładnie nekvasnogo test.

W innych krajach, w przeciwieństwie, ma najcenniejsze części «wzrostu» testy, ta moc nadawać.

Dalsze przekształcenia przyszłego pizzerii na całym świecie. W starożytnym Egipcie faraona urodziny przygotowanie płaski chleb, przyprawione aromatycznymi ziołami. Herodot – starożytny «Ojciec Historii» – mówił o przepisach na chleb babilońskich, bardzo podobnych do ciasta do pizzy i poety archilochus wojownika w VII wieku pne. e. nazywany jest podstawą diety żołnierza.

Wszystkie cywilizacje rozwinęły się szybko na wybrzeżu Morza Śródziemnego (starożytnego Egiptu, starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu), zostały wykonane płaski chleb, który w swoim składzie i pieczenia są również bardzo podobne do współczesnego ciasta pizzy.

Słowo «pizza» został po raz pierwszy użyty w książce włoskiego gotowania w roku 997 pne. e. Ale dobrze znane dania, byliśmy jeszcze bardzo daleko. Pojawiać mozzarella, najpierw musiał spaść Imperium Rzymskiego.

Pozwoliło to plemiona germańskie dotrzeć Sycylię i przynieść te same krowy, potomstwo, którzy teraz szczęśliwie jęki, dawać mleko dla tego sera na łąkach pomiędzy Lazio i kampanii. Jeszcze odkryć Amerykę, z którego w XVI wieku został przywieziony do Europy pierwsze pomidora. Ten pomidor miała toczyć się do Neapolu, gdzie ostatecznie przyjęty pizzy słowo.

W XVII wieku nie było pizzaiolo termin («pizzaiolo»). Tak zwane szefowie kuchni specjalizujący się w kuchni pizzę, która była wąska i szybko rośnie biznes pieczenia przemysłu. We Włoszech, pizza pojawiła się w XIX wieku.

Pierwszy prawdziwy pizzeria, wyposażona w piekarnik wykonane z wulkanicznej skale z Wezuwiusza, został otwarty w 1830 roku w Neapolu.

Najpierw jako prywatna instytucja szybko stał się miejscem bohemy kafejek. Większość jego klientów byli artyści, studenci i poeci – ludzi skromnych środków. Przepisy serwowane pizzę były bardzo proste, w zasadzie to został przygotowany z czosnkiem i masłem. Właściciel niech pizzę na kredyt z odroczonej płatności za tydzień.

Ta pizzeria otwarta jest do dnia dzisiejszego, to się nazywa Antica Pizzeia Port’Alba i znajduje się w samym sercu Neapolu, przy via port’Alba, 18.

Ciasto do pizzy

Tak więc, jest podstawą do pizzy. I smakuje lepiej niż lepszej pizzy. W związku z tym składniki powinny być wybrane do testu o najwyższej jakości. Mąka potrzebują chleb z pszenicy durum, drożdże muszą być świeże, o przyjemnym zapachu, mrożone, suche lub jeszcze bardziej spóźniona.

We Włoszech sama ciasta przepisy różnią się znacznie w zależności od regionu. W Rosji, na domowej pizzy, stosując różne typy testu: od puff z piaszczysta – jest to wariacja na temat.

Sosy do pizzy

Sos na pizzę – To wszystko! Dlatego będą one zwracamy szczególną uwagę. Nie ma uniwersalnej recepty na dokładne sosem być ściśle przestrzegane.

Można jedynie określić trzy podstawowe sos – czerwony, biały i zielony, podobnie jak kolory włoskiej flagi.

Share →