Układanie kostki brukowej z rękami

Układanie kostki brukowej z rękami

Jeśli chcesz udoskonalić lub zorganizować tor stoczni w ogrodzie, spójrz na Płyty chodnikowe. Materiał ten okazał się bardzo dobrze, to jest mocne, trwałe, piękne. Teraz istnieje wiele rodzajów nawierzchni i każdy może znaleźć odpowiedni pod przed domem lub po prostu ochotę na niego. Układanie kostki brukowej z ich rąk może wydawać się bardzo skomplikowane i kłopotliwe zadanie, ale to jest rzeczywiście bardzo prosty.

Ścieżki w ogrodzie, można brukowania zniszczonych nawierzchni na weekend oraz na pokrycie duży dziedziniec potrzebują około dwóch tygodni i pracownika.

Przed przystąpieniem do instalacji, musisz zrozumieć podstawowe rodzaje płyt chodnikowych. Główne rodzaje płyt chodnikowych – tłoczone wibroodlewane. Twój wybór jest lepszy, aby zatrzymać się na wibracyjnym odlewania płyt chodnikowych, który jest trochę bardziej wartość ponad płaci za dobry wygląd i trwałość.

Grubość płyt chodnikowych może się zmieniać. Typowo, grubość płyt chodnikowych wynosi od 20-60 mm. 20-mm płyty chodnikowe na ścieżkach w ogrodzie lub na obszarach, dla których nie jest gwarantowane do prowadzenia samochodów.

Na podwórku często zawierania kostki grubość płyty o 40-45 mm. 60 millimetirovaya płytka pasuje, gdzie będą jeździć ciężarówki wielu ton.

Wzór płytki może być wszystko, ale nie jest to zalecane dla początkujących do podjęcia rodzaju płytek „diament”, „cegły” i „bruku”. Ten płytki układa trudniej kreatora do pracy z nią prosząc o więcej.

Kolor płytek może być niemal wszystko, ale warto zastanowić się, że kolor szary płytka jest droższe.

W tym artykule opisano technologię torując r ręce.

Materiały i narzędzia do układania kostki chodnikowej

 • Piasek.

  Piasek będzie musiał sporo (kilka ton), wysokość zależy od obszaru stoczni, a także cechy krajobrazu.

 • Płyty chodnikowe (liczba jest obliczana przez kwadratury z producentem).

 • Trwała nici elastyczne
 • Metalowych palików
 • Młot
 • Gumowy młotek

 • Łopata
 • Długie rządy
 • Dwie rury stalowe o średnicy około cal
 • Ubijak
 • Taczki
 • Poziom
 • Kielnia
 • Wiadra
 • Miotła
 • Bułgarski z tarczy diamentowej do cięcia betonu

 • Nakolanniki

Układanie kostki brukowej z rękami

Zdecyduj się na powierzchni skarpy. Nachylenie kilka stopni musi być obecny, w przeciwnym razie po woda deszczowa będzie stał na podwórku. Stok jest lepiej zrobić na ulicy.

Jeśli zdecydujesz się na tej opinii, poziom ulicy pochodzi zero.

Wzdłuż linii zero (linia, do której jest przechylony platformy) napęd w ziemi dwa słupy metalowe i pociągnąć nitkę między nimi. Sprawdź poziomy z poziomu. Poziom lepiej skóry umieścić dno.

Do jednego z kołków krawat innego wątku i wyciągnij ją prostopadle do pierwszego. Wolny koniec wątku zawiązać nowy kołek i wbijać go w ziemię tak, że drugi koniec był nieco powyżej linii zero. Może to być monitorowane poziomem (kąt nachylenia powinny być o kilka stopni).

Do niedawna młotkiem kołek związać inną nić na tym samym poziomie, jak poprzednio i wyciągnąć go równolegle do linii zerowej, kontrolować pozycję poziomą poziomie. Tie luźny koniec czwartego kołku.

Podłącz pierwszy wątek i ostatnie kołki. W rezultacie otrzymasz prostokąt zaznaczony wątek i leży w płaszczyźnie przyszłych płyt witryna więzień kostki.

Teraz musimy się podzielić powierzchnię na paski. Szerokość pasma wybrany w oparciu o długość zasad (pasmo powinno być kilkadziesiąt centymetrów dłuższe zasad). Oprócz stroju odległości zerowej linii i młot na kołku ziemi.

I zrobić to samo po przeciwnej stronie. Podłącz kołki wątek, jego wysokość zrównali z boków prostokąta prostopadle do linii zerowej. W ten sam sposób należy podzielić na paski całą powierzchnię.

Teraz trzeba wyrównać platformę znaczników. W przypadku, gdy wątek jest bardzo blisko ziemi, gleby muszą być usunięte, i gdzie zbyt duże doły, wlać. Różnica między podłożem a wątków powinno być około dwa grubość płytki.

Wszystko to odbywa się na oko jest wymagane stosowanie specjalnego dokładność.

Gleby, zwłaszcza tam, gdzie leje, należy dokładnie zagęścić. W tym celu, zagęszczarki. W naszym przypadku, ubijanie powstał niezależnie od nóg żurawia z przyspawanym uchwytem.

Gdy strona jest wyrównane, można rozpocząć układanie płyty brukowe.

Przygotowanie mieszaniny piasku i cementu. Aby to zrobić prawo na ziemi, wlać kilka piasku, stopniowo mieszając w tam cementu w stosunku 6 do 1. Pożądane jest, że piasek był mokry, więc r zniszczonych nawierzchni najlepiej wykonać wiosną lub jesienią, kiedy nie jest bardzo gorąco i dość wilgotne.

Przygotowana mieszanina równomiernie na jednym z pasm.

Ostrożnie ubić.

W gwincie, co wskazuje granicę taśmy, to rur stalowych. Szczelina pomiędzy rurą i gwintem powinna wynosić około cala mniejszej niż grubość płytki. Rury powinny być ściśle równoległe nici i na tej samej wysokości.

Załóż buty i spodnie, które nie przeszkadza psuje, nie zapomnij o kolana. Uklęknij między wątków, przechodzą pod nimi i zazwyczaj spędzają na powierzchni rury. Zobaczysz, gdzie trzeba dodać mieszankę cementu i piasku.

Wlać odpowiednią ilość mieszanki cementowo-piaskowej. Zacząć tupać ręce trzymając regułę. Będziesz mieć płaski pas, gotowe do montażu.

Możesz uzyskać mieszankę cementu i piasku i posypać na wierzchu obszaru wyrównanym.

Przygotować i sprawdzić terakota, miejsce to stosy przygotowaliśmy witrynę. Dachówka w zasadzie wszystkie mieszkania, ale zdarza się i wady. Niektóre płytki może być wypukła (żółw), wklęsłe (danie) i zakrzywione (śmigła).

Ta płytka jest najlepiej nie używać i odstawić na wypadek sytuacji awaryjnych.

Umieść jedną płytkę, starannie zrównali znakowania jego oś.

Prostuchite płytek gumowym młotkiem, zatapiając go do gleby na poziomie znaczników.

Zrób to samo z kolejnych płytek. Sekwencja Okładziny dobierane w zależności od płytek wzór.

Rozpocznij r zniszczonych nawierzchni dala. Tak, stopniowo przesuwając się do przodu, to pójdziesz dopiero po instalacji.

W ten sam sposób, przygotowanie i stworzenie podstaw następnego pasa płyt chodnikowych.

Jeśli natknąć przeszkód (w tym przypadku gazociągu i studzienki), muszą obejść całych płytek. Końcowy stan i pasuje lepiej zrobić na końcu.

Po każdym dniu roboczym płytki muszą prometat. Na zakończenie szczeliny utworzonej pomiędzy płytkami, które muszą być napełnione. Jest to proces wypełniania luk i nazwie prometaniem.

Prometaniya musimy suchy piasek i cement. Muszą być zmieszane w stosunku 1 do 6. Mieszaninę równomiernie posypać na wierzchu płytki, a następnie kilka razy miotła Prometheus, wypełniając lukę.

Jest mało prawdopodobne, że witryna będzie idealnie prostokątny, więc nie ma podcięcie nie uda. Gdzie trzeba wyciąć, określenie miejsca. Przycinanie płytek wykonanych z użyciem szlifierki do betonu ostrzem diamentowym.

Jeśli chcesz, aby łóżka, zaznacz je za pomocą wątków i refleksji. Dodatkowa płytka, która rozciąga się poza klombów, odciąć.

Kwietniki i krawędzie są ułożone z płytek należy oprawić granicę. W tym celu wzdłuż krawędzi pacy wykopać rów lub niewielką łopatę. Głębokości wykopu jest wybrany w oparciu o głębokość sadzenia granicy.

Ustaw punkt graniczny i dołączyć je do wymiata grubą rozwiązania.

Przy krawężniku będzie komórka, w której chcesz wyciąć płytek zawrzeć. Gleby w tych obszarach należy dokładnie ubity jak mógłby kruszyć przy kopaniu okopów.

Wyciąć resztę płytek potrzebnych do wypełnienia luki powstałe podczas jazdy przeszkód.

Gdzie płytki zbliża się do bramy, to lepiej, aby nie wprowadzić do mieszaniny cementowo-piaskowej, a rozwiązaniem, ponieważ tego miejsca załadunku na płytki będzie maksymalna.

W tym artykule omówiono proces układania płytek na podwórku, w przypadku ścieżki w ogrodzie i okolicy ślepego jest o wiele łatwiejsze i nie wymaga takiego starannego przygotowania.

Share →