Ukryty depresji: w wielu odsłonach objawy

Ukryty depresji: w wielu odsłonach objawy

Opisując swoją państwową lekarza, pacjenci skarżą się na zmęczenie, brak inicjatywy, energii, niezdolność do podejmowania decyzji w nagłym uczuciem zmęczenia, lęku nieskończoność. A wśród najczęstszych objawów zaburzenia snu powinny być nazywane, że są sprzeczne z zasypianiem w ciągłości snu i wstawania wcześnie. Bezsenność, utrata apetytu, utrata masy ciała, utrata libido i potencji (kobiety zbyt zdenerwowana   menstruacyjny   cykl   Przed   do braku miesiączki), wewnętrzny niepokój, poczucie ociężałości matowa i staleness w organizmie tworzą szereg objawów, które powinny budzić podejrzenie o zamaskowanym depresji w przypadku braku   organiczny   choroba.

Częste skargi i różnorodność doznań bólu, uczucie ciężkości, pieczenie lub drętwienie w klatce piersiowej, brzucha, głowy, kończyn, kręgosłupa, nudności, wymioty, zaparcia (lub biegunka), duża ilość gazu w jelitach (wzdęcia), zawroty głowy, kołatanie serca w tym sensie, wstydu i kurczenie podczas oddychania, uczucie guzek w gardle, utrata włosów. To nie jest pełna lista objawów. Gdy istnieje taka różnorodność objawów i nie mogą być ograniczone w pewnych cierpień fizycznych odzwierciedla dysfunkcji każdego narządu lub narządów, co do zasady, jest ukryty depresji.

Obecność ból — Częstym objawem, trudne do zdiagnozowania depresji. Ból jest często towarzyszą nieprzyjemne odczucia głębokiego lęku, oraz stres mogą być zlokalizowane w dowolnym miejscu organizmu. Zazwyczaj są one gorsze w nocy i we wczesnych godzinach, możliwość migracji, zazwyczaj topograficzne ból dysproporcja obszary objawem unerwienia.

Pacjenci są w stanie odróżnić atypowy ból powodowany przez schorzenia. Jednak, często mają duże trudności w opisywaniu swoich uczuć: skarżą się na pieczenie, uczucie ściskania, «Trzaskać», «Wrap» na głowie.

We wszystkich przypadkach, skargi te podkreślić, nieprzyjemny charakter bólu (bardzo bolesne, głębokie mięśnie, kości), i wskazuje na nieskuteczność środków przeciwbólowych. Nieprzyjemne odczucia w głowie (pełnia, uczucie ciężkości w głowie, ucisk w skroniach, i tak dalej. D) często towarzyszy nagłe wystąpienia zawrotów głowy,    towarzyszy    strach.

Wszelkie reklamacje z objawami somatycznymi, które składają się na obraz kliniczny depresji utajonego, charakteryzujący się niezwykłą mdłości. Tak więc, zaburzenie czynności przewodu pokarmowego, skarżą ciężkości w żołądku, żołądka drgań bulgotanie, ucisku uczucie pełności, ból na skórę i mięśnie brzucha. Gdy prowadzi obraz kliniczny choroby są zaburzenia sercowo-naczyniowe, pacjenci skarżą się na skurcze serca, pulsacji, mrowienie w okolicy serca i jego kompresji, odprowadzeniach presji na bóle w okolicy lędźwiowej, pieczenie w klatce piersiowej i silnego bicia serca ..

Ważne jest, aby wszystkie rodzaje parestezje oraz «somatyczny» Skargi mogą wyrazić ukrytą depresję bez jednoczesnego uszkodzenia organu lub organów. Jednak utajone depresja może towarzyszyć podobnych zmian obiektywnie rejestracyjną w różnym stopniu nasilenia.

Na przykład, u pacjentów może wystąpić wzrost lub spadek ciśnienia krwi, statycznej naruszeniem kręgosłupa, zmiany elektroencefalogramie. Chwilę często mikrosimptomatika że przypomina w organicznej choroby neurologiczne, a zatem powinno być dokładnie zbadane przez neurologa. Warto zauważyć, że jedynym objawem zaburzeń depresyjnych mogą wykonywać okresowe napady wyprysk, rumień, łuszczyca, Neurodermię, i tak dalej. D i rwą te zarzuty lumbago i rwa kulszowa.

Utajonej depresji zwykle w odpowiedzi na pytania, których celem niektórzy pacjenci skarżą się lekarz depresji lub niemożności radować, jak wcześniej. Nie pokazują swoją wrodzoną wcześniej energię i aktywność, stał się niespokojny i nerwowy, czasami oznaczone uczuciem lekkiego strachu. Problem podejmowania decyzji — również charakterystyczne dla tego stanu. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy z ich obniżenie nastroju lub dolegliwości somatycznych wyjaśnić swoje.

Liczba «somatyczny» Reklamacje, które nie mieszczą się w ramach konkretnej choroby, nieobecności lub przemijania zmian organicznych, niepowodzenia leczenia za pomocą komórek somatycznych   powinien   przyczyna   podejrzenie   depresja okultyzm.

Share →