Uleczalna lub jąkanie

Uleczalna lub jąkanie

Język – jeden z najbardziej złożonych i cenne przejęć osoby. Występuje wtedy, gdy wyższe części układu nerwowego – korze mózgowej – w wystarczającym rozwoju. Rozwój języka następuje stopniowo. Od 3 miesięcy życia dziecko zaczyna się do dźwięków naśladowczych. W 5-6 miesięcy, dziecko uczy się połączyć poszczególne dźwięki na sylaby, a do końca, mówi 5-10 słowa. Drugi rok słownictwa dziecka wzrasta do 200-400 słów.

W trzecim roku, dzieci zaczynają mówić frazy, częściowo opanować gramatykę języka. Rozwijają zdolności do uogólniania początkowych umiejętności, wyrok.

Podczas nauki języka dziecko musi być traktowane ze szczególną starannością. Konieczne jest dorosłych rozmawiać z dzieckiem właściwie bez zniekształcania słów.

Formy zaburzeń mowy mogą być różne: onieśmielony, brzdęk, jąkanie. I zatrzymują się na końcu, jak dzieci z jąkania, stanowią dużą grupę dzieci uczęszczających do szafy neuropsychiatra.

Jąkanie pierwsza odnosi się do choroby, która wpływa na aparat wokalny (języka, krtani, strun głosowych) i oddychanie. Teraz uważają, że jąkanie się powszechnym zaburzeniem, nerwice z przeważającym funkcji języka.

Sześcioletni Val, która prowadzi do matki skarży ciężkiej odbioru jąkanie, nie śpi. Ona jest łatwe i często woła poirytowany; fizycznie osłabiony znacznie zmniejszoną moc. Ponieważ nie było jąkanie, dziewczyna przestała grać z rówieśnikami.

Jest to pasywne wstrzymane, maloslovna zamknięte. Jej ulubionym zajęciem jest słuchanie czytania, a ona była dobrze odczytywane przez siebie. Matka wspomina go: „Lalki jej nie interesuje, i książki. siedzi z otwartymi ustami i słuchanie, czytanie, nie spać bez upadków. ” W nocy, dziewczyna wydaje się być na nią zwierzęta nocne jest czarny z zielonymi oczami, strasznej Baby Jagi, a ona mówi mi o tych okropnościach, dużo jąkania i blada.

Mała Ilya, wręcz przeciwnie, disinhibited, wszystko podczas spaceru w biurze, wiele prób, aby mówić, ale mu się nie udało z powodu silnego jąkania. On rumieni i łzy pojawiają się w jego oczach. „On jest tak mądry jak na swój wiek chłopca – matka mówi, że jestem w jego obecności, czasem pracy ze studentami historii, więc dosłownie zdumiony.” Po inspekcji, rozmawiałem z chłopakiem. Jąkanie, Ilya trudno odpowiedzieć na moje pytania.

Zapytałem go o zabawki, bajki, towarzysze, ale Ilya zna opowieści. „Wiem, że prace naukowe klasyki” – mówi mi to dziecko. A potem zaczyna notować nazwy tych skomplikowanych książek, mnie naprawdę uderzenie. „On ma niesamowitą zdolność!” – Zawołała matka. „A gdzie są ci prawa ręka?” – Pytam Iliusza. Jest nieco zdezorientowany i podnosi lewą rękę. „A ilu z was ma palce na dłoni?” – Zapytałem ponownie. „Myślę, osiem” – odpowiedzi chłopak. Następnie patrzymy na zdjęcie, rysować kostki, zastanowić się, jak wiele nogi konia, ale kiedy pytam go, aby powiedzieć, jak wiele łapy z kurczaka, odpowiada: „. To z jednej strony na dwóch nogach i dwóch innych”

„Czerwony Kapturek”, „Gingerbread Man” – to już przeszłość – powiedział mi ojciec trzech Igor – teraz badamy z nim do Indii „- i poprosił mnie, aby dać lek, który pomoże poprawić mowę dziecka, nie podając wartość swojego błędu edukacja.

Jest to, że sposób można wychować dziecko? On nie otrzymał jeszcze podstawowe pomysły na temat konieczności, i to tak przypadkowo, głupie opłata pamiętać skomplikowanych warunków.

Jąkanie występuje najczęściej w wieku 2-5 lat; jąkanie, które występuje u osób dorosłych, zazwyczaj nawracające jąkania, które miały miejsce we wczesnym dzieciństwie. Powody, które przyczyniają się do jąkania, podzielonych na dwie grupy: predysponujące i natychmiastowe. Czynników predysponujących należą wrodzoną słabość aparatu wokalnego, rodziców, nerwowe, konfliktów rodzinnych, niekorzystny okres prenatalny, utrudnione pracy, i tak dalej. Ale D i obecność tych przyczyn jąkania nie są zawsze. Przez bezpośrednie przyczyny jąkania, onieśmielony własnością skomplikowane, szybkie tempo mowy, naśladownictwo, nadmierne obciążenie pracą aparatu mowy dziecka podczas tworzenia wypowiedzi i długotrwałego urazu psychicznego.

Duże znaczenie ma strachu.

Siergiej, który był 4 lat, zaczął się jąkać po obejrzeniu filmów „Jungle”, Coast trzyletni – raz widziałem z okien ogień kolejowego w dwuletnim Tolley jąkania przyszedł dwa tygodnie po jego matka wisiała nad łóżkiem rodzicem chłopca pasa, grożąc że teraz za nieposłuszeństwo będzie go ukarać. W osiem lat zaburzenia mowy Alla rozpoczął miesiąc po matka wyszła ponownie za mąż. Przebywanie sam w pokoju, dziewczyna nie mogła spać, a jej matka często płacze w łóżeczku (wcześniej spali razem).

Mechanizm występowania jąkanie staje się jasne, jeśli pamiętać, wszystkie rzeczy, o których mowa powyżej. Kora mózgu u dzieci w wieku 2-5 lat, nie jest wystarczająco dojrzałe. Podstawowe procesy nerwowe są słabe, mobilność i waga nie są wystarczające.

Profesor TP Symeon w swojej książce „nerwic u dzieci, ich profilaktyki i leczenia,” zauważył: „Wśród jąkających można znaleźć dwa istotnie różne grupy dzieci. Pierwsza grupa to dzieci, charakteryzujące się senność, bierności, maloslovnost, izolacji, (co zaobserwowano w Vale), drugi – dzieci z wyraźnym wielojęzyczności, mobilności (np Iliusza), szybko reagować na wszystko, a często przerwy dyscypliny. „

Dziecko, które zaczął się jąkać, należy natychmiast pokazać neuropsychiatra i przepisać leczenia. Dzieci powinny być niezauważalne dla nich, kiedy jąkanie centrum uwagi i ustanowić specjalny system. W ostrych przypadkach choroby, na początku zalecanym resztą złoża.

W żadnym przypadku nie można wyrazić niepokój, rozmawiać z chorym dzieckiem w Jego cierpieniach, ponieważ może rozwijać swój brak zaufania do odzysku, strach, że jest poważnie chory. Zadaniem dorosłych – zaszczepić w pacjenta dziecko wesołość, pewność, że wszystko pójdzie. Musimy postarać się o dziecko jak najmniej mówić o wprowadzenie rodzaju trybie cichym. W zależności od wieku należy wybrać interesującą ćwiczenia, które nie wymagają mówienia:. Kostki, kolorowania zdjęć, gry z piasku itd dr Małe dzieci lepiej się po raz pierwszy do ochrony przed zespołem, tak aby nie zranić ośmieszanie starsze powinny uczestniczyć w społeczności, aby utworzyć w życiu takie zainteresowania (sport, muzyka, praca, praca w grupach badawczych, porządku publicznego i inne.), która powoduje w mózgu kory nowej, ciekawszej ognisk pobudzenia, może spowolnić „punkt pacjenta” (jest to konieczne, ponieważ kiedy jąkanie Zmieniający się charakter dzieci). Pojawia się rozdrażnienie, niechęć, strach przed własną mowę, co dodatkowo pogarsza stan dziecka.

Jednocześnie należy zapewnić dziecku odpowiednie odżywianie, sen, odpoczynek, spacery i, oczywiście, do przenoszenia leków przepisanych przez lekarza. Bardzo dobra praca. zabiegi wodne: 10-15 minut w temperaturze łaźni 35-36 stopni. Poprawa ogólnego stanu dzieci, pomagają ustalić sen, zmniejszyć lęk i obawy. Bardzo wielkie znaczenie perswazji i sugestii. Jest to konieczne ze starszymi dziećmi na rozmowę, podczas której wyjaśnienia, że ​​choroba ta jest odwracalna.

Nie należy myśleć, że jąkanie będzie sam: wcześniejsze leczenie jest zakończone, szybsze odzyskiwanie przyjdzie.

Czy to możliwe, aby zapobiec występowaniu jąkania? Tak, to możliwe! Od pierwszych dni życia i trzeba starannie dbać o zdrowie dzieci, z zachowaniem wszystkich zasad edukacji, monitorowanie rozwoju mowy u dzieci, aby nie przeciążać im dodatkowej wiedzy, nie zmuszaj ich do nauki długie wiersze, a nie „lisp” mówienie o nich.

Nie można pozwalać dzieciom na oglądanie telewizji, słuchanie programów radiowych przeznaczonych dla osób dorosłych, nie jest możliwe, aby zastraszyć i pieścić dzieci.

Poprawianie psychoneurologists językowych zaangażowanych we współpracy z logopedów. W przemówieniu biura terapii spędzić z dziećmi klas specjalnych.

Share →