Uniwersalny sosem grzybowym

Uniwersalny sosem grzybowym

O grzyby nie pisałem na sto lub więcej lat. Grzyby pakowania przykuł moją uwagę w swej doskonałości i dostosować się do idei stworzyć coś pysznego.

Istnieje przekonanie, że grzyby nie są tak cenne grzyby takie jak kurkami lub białe, które nie jest duhovitie, że nie jest smaczne, nie tak smaczne. Z myślą o zakwestionowania tego szablonu, mam zrobić sos do różnych dań, które w zależności od smaku może konkurować z białych.

Po zapoznaniu się z istniejącą już sieć na ten temat, byłem przekonany, że mniej lub bardziej inteligentne przepisy na grzyby praktycznie żaden. Ale wciąż natknąłem się na przepis, że podobało mi się – przepis na krem ​​z sosem grzybowym marisha_solo . I postanowiłem wziąć go jako podstawy.

Więc, co wziąłem.

Grzyby – 500g

Cebula – 2 średnie cebule

Pomidory – wziął okno obrane i pokrojone pomidory 370 g orzechów włoskich

Czosnek – 3 ząbki

Śmietana 10% – 200 ml

Śmietana – 3 łyżki

Olej do smażenia

Shampinony były dość duże, ale w dobrym stanie 🙂

Teraz kilka słów o gotowania grzyby.

Po pierwsze – nie myć grzyby – absorbują wodę i wtedy będzie w nim pływać, jak karp w bagno.

Weź czystą wilgotną szmatką i wytrzeć grzyby, nie zaraza nam nie grozi, tym bardziej, że odbędą się grzyby gotowane.

Po drugie, nie gotować grzyby w oleju natychmiast – nie będzie działać, będą one przeznaczyć wody i gotować, i odparowanie wody pogarsza smak i aromat grzybów.

Zrobiłem tak. Przed pokrojonymi grzybami Berner w cienkie plasterki.

No to ogrzewanie dużą patelnię i wylewa powrotem grzyby – olej, suche!

Wstępnie tylko nieznacznie solone je.

Grzyby ciepła natychmiast rozpocząć przeznaczyć sok. Przykryć garnek pokrywką i zobaczyć go od wewnątrz pokryte kroplami wody wyparowuje z dna patelni. Od czasu do czasu ostrożnie podnieść pokrywę, aby zapobiec przedostawaniu się wody z niego na patelni, a następnie wylewa wodę.

Po około 5-7 minutach tej procedury grzyby uwalniają swoje soki. Musimy zachować.

Aby przetłumaczyć zawartość patelni na durszlak oczka do stosu wszystkie soki.

W sam pan rozgrzać tyle oleju (wziąłem mieszankę ciepłych i słonecznika) i wlać go grzybów. Zaczyna się prawdziwe, gorące, które obecnie nie koliduje z wodą.

Po dość krótkim czasie grzyby są rumiane.

W tym samym czasie ogień i posiekane cebule, które wprowadzone pod koniec smażenia plasterki czosnku na talerzu.

Na patelni, dodać pieczarki, gdzie grilla cebulę, wlać pomidory z opakowania (jeśli pomidory żywo – oshkurte je i pokroić na małe kawałki) i wlać z powrotem tą samą śmietanę i sok z grzybów (miałem trochę). Zastrzegamy gaśnie wszystko razem przez około 5 minut.

Cóż, ostateczny szlif – dodaj śmietanę w sosie, spróbuj, sól i pieprz czarny pieprz.

Teraz jesteś już gotowy.

Usuwanie próbkę sos staje się testem silnej woli, gdyż po każdej łyżka powiedzieć sobie, że nie smakowało i dotarcie do innego gałką.

Co mogę powiedzieć – to jest bardzo smaczne sos, smak grzybów hity, tkliwość i spójność tak harmonijny, że nie ma słów, aby to wszystko opisać.

Napisałem w tytule, jest to uniwersalny sos. Tak, rzeczywiście uniwersalny – uzupełnia danie z boku: ryż, kasza gryczana, makaron, ziemniaki, sos może służyć klopsiki i nawet chude ryby, takie jak dorsz z jej flirtu.

Na przykład, makaron tagliatelle (również domowej roboty) z sosem. Wow wygląda, prawda? A smak – nie bajka, ani pióra. )

Ale ja, ja szybko smażone frytki i sosem grzybowym towarzyszył jej.

Uwierz mi – nie otrzymałem takiej przyjemność jedzenia 🙂

Share →