Uprawa truskawek: pięć wskazówek, jak uzyskać dobre plony

Uprawa truskawek: pięć wskazówek, jak uzyskać dobre plony

Strawberry powszechnie określane jako truskawki, a nawet stare – Victoria. Ona pasuje do nazwy: gromadzenie zbiorów pachnących owoców, naprawdę czujesz, że zrobiłeś trochę zwycięstwo. I tajemnicy – na oddziale intensywnej terapii.

Należy stosować się do obrotu

Krzewy truskawek szybko starzeją się i tracą swoje plony nie są w związku z tym zaleca się, aby utrzymać je w jednym miejscu dłużej niż 4–5 lat. Idealna opcja – każdego roku zasadzić nowy kwiat łóżko. a pięć lat później usunąć. Tak więc w swoim ogrodzie będzie mieć pięć różnych epokach działek:

1 rok – novosadka;

3 lata – Ziemia produktywne;

4 lata – Druga Ziemia produktywne;

5 lat – starzenie działkę po zbiorach raskorchevyvayutsya i przygotować się do warzyw.

Wśród znajomych na pewien, że będzie tych, którzy z powodzeniem uprawia truskawki w jednym miejscu 6–7 lat i dłużej. Nic nieprawdopodobne w tym. Nie wszystkie odmiany starzeją się szybko, i nie "stulatków", Jeszcze lepszy czas na zmiany i rośliny, i miejsce załadunku – będzie to ograniczenie rozprzestrzeniania się szkodników i chorób, pomaga przywrócić żyzność gleby.

Aby obrócić odmian

Aktualizacja asortyment musi nie tylko z ciekawości, jeśli co roku rosną tej samej odmiany, patogeny stopniowo dostosowywać się do swojego profilu immunologicznego. Sortuj podoba się "kształcą" ich pasożyty – mniej lub bardziej szkodliwe wyścig grzyby, podtypy wirusa, zdolne "rozłam" jego obrona. Stało się tak z różnych pachnące i pyszne Festiwal.

Odszedł z liderów rynku przez grzyba Verticillium. powodując usychanie Verticillium. Najpierw choroba unikać Festiwal z boku, ale to nie była nowa rasa, został wybrany ten rodzaj, który dosłownie życie nie było ani w szkółkach lub działkach.

Obrót odmian można nie tylko określić najbardziej smaczne i nadaje się do ogrodu, ale także zmniejszyć zagrożenie rozprzestrzeniania się choroby. Jednak ani reklamy, ani zalecenia "doświadczony" nie dają pełnego obrazu. Jak wielu ludzi, tak wiele opinii na temat tego, co powinno być idealne truskawki. Najlepszym sposobem na – nie zaniedbując rady przyjaciół, zdobyć własne doświadczenia, regularnie kupuje i uczucie dla wielu instancji różnych odmian.

Ulubiona rasa.

Jak pozbyć się chwastów "truskawki"

Self-wysiewu lub sadzenia w losowej zakupu truskawek mogą przeniknąć agresywny śmieci "gatunek": Montaż Bahmutka, Zhmurko, lasy dębowe. Są one nieznacznie różnić od siebie: jeden nie kwitną, inne tworzą jałowe kwiaty lub małe krzywe jagody na wszelkie, nawet najbardziej zadbane. Truskawki na śmieci różni potężny wzrost wegetatywny. Jej rośliny są zazwyczaj większe niż ich krewniacy kulturowe i daje niezliczone wąsy.

Nawet jedna instancja sezonie może rozprzestrzeniać na dużej powierzchni, "tłumione" Otoczenie rośliny wysokiej jakości. Miej oko do sadzenia, koncert i zniszczyć instancji agresywne chude.

Propagowane poprawnie

Nowy plantacji zwykle leżał częściowo zakupione rośliny, częściowo z ich materiału rozmnożeniowego. Przygotowanie sadzonek lepiej zacząć w czasie żniw. W tej chwili ocenić najlepsze krzewów i korty.

Nie łudźmy się, gdy zobaczył jeden z jagód krzewu wielkości kurzego jaja: jeśli tylko duże owoce dojrzewają na kilku roślin "groch truskawek"Oznacza to, że roślina genetyczne skłonności i niska lub brak opieki nad nim, ani z jego plonów potomnych nie mogą być osiągnięte.

Wybierz i znak kołki rośliny z zdrowsze i mniej więcej równa się wielkości jagód – są najlepsze z nich i tylko ich sadzenia materiału warto do układania się w następnej sekcji.

Kiedy "ulubionych" Rośliny zaczynają się pojawiać wąsy, zakorzenienia w ich najlepiej nie zwlekaj – opóźnienie wpłynie na jakość sadzonek. Wybierz najbardziej potężny wylot pierwszej kolejności (z dala od krzewów dominującej). Z placówek drugim i kolejnych zleceń (z dala od innych spółek zależnych gniazd) na słabszych krzewów.

Aby uzyskać maksymalną wydajność, lepiej sadzić truskawki w lipcu. na dobrze oświetlonej powierzchni (nawet zmienna cieniu drzewa przeszkadza w rozkwicie roślin i owoc). Gleby na novosadki miejscu powinien zrobić sobie przerwę od truskawek (4 lat), z ziemniaków, pomidorów i innych psiankowatych (minimum 2 lata). Zazwyczaj wybrać miejsca, które są mniej więcej w środku lata zwolnionej z zielonej fasoli i grochu. rzodkiewka. Sałatka. cebula. czosnek. zieleni.

Odpowiednie prekursory – buraki i marchew. ale pożądane jest, aby były one oddzielne łóżka, obsadzony "do spożycia letnim", Od września, gdy główne uprawy zbiera buraki i marchew, truskawki posadzone zbyt późno.

Share →