Uprawa truskawki z nasion.

Uprawa truskawki z nasion.

Chyba każdy marzy o tym, że ogrodnik na jego miejscu miał własną, choć niewielką, plantacji truskawek, które jest miłe dla oka, wydzielane niezwykły aromat dojrzałych jagód, i że będzie ulubione miejsce w ogrodzie dla dzieci i wnuków.

Ale jak zapewnić, że krzaki truskawek były zdrowe, silne i jagody – piękne i smaczne. To zależy od wielu czynników: wybór odmian, z pielenie, podlewanie wystarczy terminowe stosowanie nawozów organicznych i mineralnych. Bardzo ważną rolę w tym jest użycie innego materiału rozmnożeniowego.

Materiał sadzenia r plantacjach truskawek można uzyskać na różne sposoby. Jeśli ogrodnik nie będzie rosnąć na jego unikalnego, coś gruntów zupełnie inną, na przykład, z sąsiednich łóżek, a następnie mogą pożyczyć dość młodych truskawki wylotowe, które są produkowane w wielu roślinach wąsami. Zazwyczaj takie rozdarcie wąsy, więc nie miała wpływu na krzewów owocowych, ale do dalszego rozmnażania tego wąsami z rozetami pozostawione w najzdrowszych roślin. Inny przykład truskawek hodowlanych – oddzielanie zdrowe, silne bush na kilka części i następnie ich przekazania, sposób ten jest szczególnie przydatny do hodowli truskawek wąsy.

Wszystkie z powyższych metod hodowli truskawek, oczywiście, mają pewne zalety: dostępność sadzonek, łatwe w pielęgnacji, w krótkim czasie od posadzenia do owocowania. Ale mają też wady: Ten materiał sadzenia mogą być zaatakowane przez chorobę, pożyczyłem go od rośliny macierzystej, a cały nowy łóżko mogą być zagrożone wyginięciem. Ponadto roślina długo propagowane tylko wegetatywnie stopniowo ulegają degeneracji, jagody są mniejsze, nieatrakcyjne.

Tylko w ten sposób, że gwarantuje idealnie zdrowe krzewy truskawek – uprawy truskawek z nasion. A jeśli chcesz umieścić na swojej stronie najbardziej niezwykłe krzewy truskawek, takie jak jagody różnych kolorów lub rozmiarów wszech czasów, do sadzenia nasion – najlepszym rozwiązaniem. Muszę powiedzieć, że ta metoda jest bardzo czasochłonna i od sadzenia do dojrzałości jest znacznie więcej czasu mija, ale jeśli wszystko jest źle, wynik powinien przekroczyć wszelkie oczekiwania.

Sadzenia cechy i zdolności kiełkowania

Gleby do sadzenia nasion truskawki nie być żyzna, musi to być zwykła ziemia bez żadnych dodatków, znacznie ułatwiające jego kruchości i lepszego mieszania z piaskiem. Przed sadzenia nasion potrzebuje dobrego smażyć lub różne szkodniki lub patogeny mogą uszkodzić delikatne kiełki.

Nasiona obrzęk zanurzyć na chwilę, ale nie obejmują ich całkowicie z wodą, w przeciwnym razie nie będzie w stanie lepiej oddychać umieścić je na mokrym wacikiem lub szmatką, a także powinny być stale wilgotna. Po około dwóch dni powinny być rozłożona na wilgotnej powierzchni gleby i delikatnie wcisnąć w ziemię, ale w żadnym wypadku nie pokryte ziemią, a pędy przetargowe nie mogą przebić się przez warstwy gleby. Pojemność zdenerwowany nasiona koniecznie przykryć folia, tworzenia efektu cieplarnianego i postawić w ciepłym miejscu. Każdego dnia należy obserwować wilgotność w tym siedlisko, w żadnym wypadku nie wolno suszenia wilgotność gleby i strat.

Spray gleby lepsze od zraszacza.

Kilka dni później nasiona kiełkują, ale film z nich nie powinny być usuwane aż do 1 – 2 prawdziwych liści, wilgotność wpływa kiełki truskawki bardzo korzystne. Korzystnie tylko w filmie Małe otwory wentylacyjne. Powinna stopniowo twardnieje roślin i zastąpić je przez krótki czas w promieniach słońca na uzależnienia.

Kiedy sadzonki truskawek dorastać do 5 – 6 lisci, mogą być obsadzone już w stałym miejscu, pod warunkiem, że są one wystarczająco utwardzone i przyzwyczajony do słońca. Pielęgnacja roślin w ogrodzie na początku jest tylko w celu zapewnienia odpowiedniego podlewania i regularnego pielenie chwastów.

Jeśli truskawki nasiona (pod warunkiem, że powtarzające się) w lutym – sieją marca, owoce mogą być uzyskane w bieżącym roku, a odmiany truskawek, mając nie tylko zbiory w następnym roku.

Tak, rosnące truskawki z nasion – Proces choć nieco czasochłonne, ale bardzo ciekawe i ekscytujące, a co najważniejsze – pozytywny wynik będzie źródłem dumy dla każdego ogrodnika i zachwyci i zaskoczyć sąsiadów, przyjaciół i znajomych.

Share →