USG w ciąży

USG w ciąży

USG w czasie ciąży jest obowiązkowe badania kobiet w ciąży. Ta procedura jest konieczne przede wszystkim w celu potwierdzenia ciąża, jak również w celu wykluczenia jakichkolwiek patologii płodu i prądów.

Kiedy zrobić USG?

Jeśli ciąża jest nieskomplikowana USG jest zwykle wykonywane 3-4 razy.

Pierwsze USG w czasie ciąży w przypadku braku skarg (bóle brzucha, krwawienia) zaleca się nie wcześniej niż 10 tygodni, jak w czasie ewentualnych błędów wcześniej diagnostycznych. USG w czasie ciąży we wczesnym stadium pozwala

określić okresu ciąży, liczby płodów, struktury płodu, kołatanie serca i krążenia państwa. Szczególną wagę w okresie 10-12 tygodni jest grubość fałdy szyi płodu, wyników pomiarów, które sugerują, wady wrodzone. Również pierwsze USG określa pozycję i miejsca zamocowania łożyska, ton macicy i ilości płynu owodniowego.

Drugie USG w dniach 19-23 tygodni i ujawnia, czy rozwoju płodu, czy wymiarów tego okresu, a także stanu w tym okresie łożyska i płynie owodniowym.

USG w czasie ciąży daje możliwość zobaczenia dziecka na ekranie i usłyszeć bicie jego serca. Możesz poznać płeć dziecka.

Trzeci ultrasound zalecane 30 do 33 tygodni. To pozwala określić położenie łożyska w stosunku do macicy os, państwa matochno- łożyskowy przepływ krwi i ustanowić bardziej dokładne daty dostawy.

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby uzi i tuż przed porodem. Celem niniejszego ultradźwięków — wyznaczanie ciężaru płodu, pępowiny położenia rdzenia i stanu łożyska.

W przypadku jakichkolwiek patologii tylko lekarz może określić częstotliwość ultradźwięków.

Naruszenia ujawnia USA?

USG w okresie ciąży nie przekraczającej dziewięć tygodni do zdiagnozowania ciąży pozamacicznej. Ponadto pozwala wykryć nieprawidłowości płodu, takich jak zahamowanie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu — owoce mniejsza niż normalnie. Zaburzenie to może być spowodowane przez wiele nieprawidłowości chromosomalnych.

Na szczęście, takie diagnoza zostanie potwierdzona jedynie w 3-5% przypadków.

Naruszenie to także łożysko zagęszczające, które mogą stać się powodem do Rh, cukrzycy i wielu przewlekłych zakażeń. Niż przed wykryciem naruszenia, bardziej skuteczne leczenie będzie.

W jakich przypadkach zrobić USG w czasie ciąży jest niezbędne:

  • choroby krwi
  • diabetes mellitus
  • wszelkie podejrzenia naruszenia ciąży
  • poprzednia ciąża poronienie
  • Praca w ciąży szkodliwe dla roślin

Szkodliwy USG w czasie ciąży?

Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu matek. Negatywne skutki ultradźwięków na rozwój płodu zostały zidentyfikowane. Jest dobrze udokumentowane, że USG jest bezpieczne w obecności potężnego sprzętu i standardowego czasu trwania narażenia.

Share →