Usuwanie tatuaży? Usuwanie tatuażu (tatuaż) sposoby ...

Jak usunąć tatuaż? Usuwanie tatuażu (tatuaż): metody, przeciwwskazania. Laserowe usuwanie tatuażu, porady

Usuwanie tatuażu (tatuaż)

W młodości, wielu z nas nie marzył o tatuaż. Niektórzy nawet zdecydowali się na to. Ale to, co wygląda stylowo na dziewczyny, a czasem nie do końca odpowiednie dla dorosłych kobiet.

Tatuaże nie zawsze z powodzeniem wprowadzony do obrazu, a kontury starzenia się skóry jest często niewyraźne, traci swój urok.

Możesz rozwiązać ten problem – w arsenale współczesnej kosmetologii Istnieje wiele różnych sposobów, aby usunąć stały wzór. Jednak do tego trzeba dużo czasu i pieniędzy, a także cierpliwości. Po tym wszystkim, aby usunąć tatuaż jest bardziej skomplikowana, niż to ma do nabycia.

Metody usuwania tatuaży

Jednym z najstarszych sposobów informacji tatuażu tzw kamuflaż. Ściśle mówiąc, wzór nie jest usuwany, a pomysłowo przebranie, powodując ponad stare obwody kolorowanie kolor pigmentu skóry. Wady oczywiste 😕 Pierwsza procedura jest dość bolesne?

Po drugie, całkowicie usunąć tatuaż jest praktycznie niemożliwe. Kamuflaż jest wykorzystywany głównie do korekcji małych tatuaży – stały „płótnie” z nim nie będzie mógł się ukryć.

Klasyczny sposób, aby usunąć nudne wzór – wycięcie powierzchni skóry. Pozbądź się tatuaż może być jedną sesję. Ale … na blizny skóry, a więc w otwartych obszarach ciała Technika ta, oczywiście, nie jest to konieczne do zastosowania.

Kriochirurgia stosowane do budowy stałych rysunków ciekłym azocie. Sposób ten jest obecnie często używany, chociaż, jak poprzednie, procedura ta jest bardzo bolesne, a ponadto wymaga dużo czasu. Przez obszar tatuażem jest dociskana do tkaniny impregnowanej ciekłego azotu – do tego momentu, aż do skorupy lodu.

Po kilku godzinach tkanki poddaje się głęboko mrożone, puchnąć, mogą tworzyć specyficzne bańki, a po dwóch lub trzech dniach w jego miejscu pojawia się suchą skórkę. Tydzień później znika, odsłaniając różową bliznę. Z biegiem czasu, on rozjaśnić i stać się praktycznie niewidoczne.

W elektrokoagulacji Rysunek Sear elektrody z prądem o wysokiej częstotliwości. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jak to przypadku kriochirurgii suche strupy skórki tworzonej których siedem – dziesięć dni wyeliminowane.

Blizny po koagulacji – bardzo powszechnym zjawiskiem. Ryzyko blizn można zmniejszyć przez stosowanie specjalnych kremów i maści leczniczych. Innym problemem, który może wystąpić, – oparzenia skóry podczas procedury. Ale jeśli lekarz spędza ją prawidłowo, to nie powinno się zdarzyć.

Wreszcie ostatnia, która stała się popularna technika – dermabrazja lub skóry nawierzchni. Korzystanie z warstw tnące diamentowe naskórka, zawierające pigment, kolejno ociera. Czasami całkowite usunięcie tatuażu wymaga dwóch lub trzech sesji, a gojenie się w tym samym czasie, może trwać kilka miesięcy. Wadą szlifowania jest zmniejszenie właściwości ochronne skóry, otwierania bramy do penetracji choroby produktywnych bakterii.

Więc trzeba nosić bandaż i regularnie obsługiwać uszkodzony obszar antyseptycznych. Niestety, po dermabrazji często powstałych blizn, pozbyć się, że bardzo trudno. Dlatego metoda ta wymaga nie tylko wysoki poziom profesjonalizmu od kosmetyczki, ale także ścisłego przestrzegania jej zaleceń przez pacjenta.

Przeciwwskazania do usuwania tatuaży

 • uszkodzenia i chorób skóry w obszarze zagrożonym (łuszczyca, zapalenie skóry, egzema, grzybicy skóry i innych.);
 • ostre choroby zakaźne;
 • choroby układu krążenia;
 • onkologii;
 • padaczka;
 • ciąża

Usuwanie tatuażu laserem (laserowe usuwanie tatuażu)

Niestety, tradycyjne metody tatuaże informacyjnych nie są doskonałe – są dość traumatyczne, a w większości przypadków po blizny zabiegu. Techniki laserowe – bardziej zaawansowane. Najczęściej – selektywne fotokavitatsiya (Fototermolizą).

Nowoczesny laser wysyła wiązkę bardzo precyzyjnie, selektywnie działających tylko na wytatuowaną skórą i bez wpływu na zdrowe tkanki. Ponadto, wnikają one wystarczająco mocno do skóry tak skuteczny, nawet w przypadku, gdy tatuaż został prawidłowo nałożony (to pigment barwiący przeniknęła do skóry właściwej).

Laserowe usuwanie tatuażu procedura jest dość bolesne. Jeśli obszar rysunku jest dość mała – proces może trwać pięć – dziesięć minut, w takim przypadku będzie to wystarczy krem ​​znieczulający. Dla dużych tatuaży są zwykle używane w znieczuleniu miejscowym. Niestety, w jednej sesji, aby zmniejszyć wartość nie uda, wymaga co najmniej dwa lub trzy etapy.

Po obróbce laserowej na skórę mogą tworzyć pęcherzyki wykraczających trzech do czterech tygodni. Teraz użyj kosmetyczne kilka rodzajów laserów opartych na zasadzie selektywnej fotokavitatsiya. Ruby jest szeroko stosowany do usuwania zielony, niebieski i czarny pigment znajdujący się w górnych warstwach naskórka. Głębokości tatuażu usunięto za pomocą bad – do penetracji warstwy skórnej, to konieczne jest zwiększenie intensywności wiązki świetlnej, która może doprowadzić do zaburzeń pigmentacji blizn i trwałe.

Ponadto, wiązka laserowa rubin działa wystarczająco powoli, tak że konstrukcja rysunków dużą skalę może być czasochłonne.

Aleksandryt lasera ma podobny mechanizm działania i radzi sobie z małej ciemnej tatuaże i graffiti. To działa znacznie szybciej, ale, niestety, ma takie same skutki uboczne. Obie te lasera bezsilni wobec czerwonych i czerwonych pigmentów.

Laser ostatnie pokolenie – neodymowy – uważany jest za uniwersalny. On działa przez kilka fal o różnych długościach, a zatem z powodzeniem wyświetla zarówno ciemne i kolorowe (czerwony, żółty, zielony) tatuaż. Ponadto jest w stanie usunąć pigment głębokich warstwach skóry, bez uszkodzenia struktury i nie prowadzi do powstawania blizn.

Z minusów tego oddziaływania można zauważyć, poza tym, że są wysokie koszty procedury.

Wraz z lekkich laserów stosowanych do usuwania tatuaży i ablacji laserowej parowania lub usunąć zdjęcie. Złożonymi względem zwykle schowany powierzchnię odparowywania skórze za pomocą wiązki laserowej. Metoda ta jest dość wąska specjalizacja. Lasery te są z powodzeniem zająć tylko profesjonalnie wykonanych tatuaży, gdy pigment jest zlokalizowane tylko w naskórku – najbardziej powierzchowną warstwę skóry. W tym przypadku działanie jest niezwykłe. Jeśli tatuaż została wykonana przez amatorów i leży na tyle głęboko, laser może tylko zaszkodzić – potraktowane obszary będzie długi czas leczenia, wnosząc znaczny dyskomfort.

Aby całkowicie przywrócić skórze kilka tygodni, a miejsce będzie bardzo brzydkie blizny postać.

Porady postanowiła usunąć tatuaż (tattoo)

Pamiętaj pięć podstawowych zasad przestrzegać, że dostaniesz dobry wynik i uniknąć niepożądanych efektów.

 • Usuwanie tatuaży – Procedura jest skomplikowana, wymaga wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego Kreator wybór należy podchodzić bardzo poważnie, ze względu na jego doświadczenie i wiedza w dużej mierze zależy zdrowie i atrakcyjność skóry.
 • Obsługiwać tylko w specjalistycznych klinikach i ośrodkach medycyny estetycznej, które mają wszystkie niezbędne licencje.

  Przy okazji, nawet z najlepszym kosmetologa nie należy oczekiwać cudu – nie wszystkie tatuaże można usunąć bez śladu w krótkim czasie. Prawdopodobnie musiał odwiedzić klinikę więcej niż raz – dokładna liczba sesji określi mistrza, na podstawie wielkości wzoru, głębokości jego penetracji i indywidualnych cech skóry. Profesjonalne Tatuaż jest znacznie łatwiejsze do usunięcia niż amatorskiej twórczości.

  Łatwiejsze do pracy przy stosunkowo świeżych wzorów. I być przygotowanym, że po tych wszystkich procedur na blizny skóry nadal. Jak zauważalne są uzależnione od sposobu usuwania specjalistycznych kwalifikacji i cech okresu rekonwalescencji.

 • Po zabiegu dwa lub trzy razy dziennie, zaleca się smarować skórę z roztworem nadmanganianu potasu. Tydzień później, możesz zacząć aktywnie stosowania kremów kosmetycznych i żele mające właściwości zmiękczające, nawilżające i regenerujące działanie. W tym czasie, lepsze wykorzystanie wrażliwej skóry, która jest zagwarantowane, aby nie powodować podrażnienie.

  Alternatywą – łatwe dziecko krem ​​z ekstraktów roślinnych.

 • W ciągu czterech, pięciu dniach po zabiegu nie powinno być dozwolone bezpośredni kontakt skóry, w których tatuaż był z wody, dlatego należy zachować ostrożność podczas brania prysznica, dobrze, z wanną, oczywiście, będzie musiał dać.
 • I oczywiście, aby uniknąć promieni słonecznych.

  Wychodząc na zewnątrz, pokrywa obszar skóry dotkniętej lasera lub innych efektów, – w przeciwnym razie, mogą tworzyć ciemne plamy. Ogólnie usunąć tatuaże lepiej w zimnej pogody – i UV mniejsze i łatwiej się ukryć przed wzrokiem ciekawskich cały „urok” w okresie zdrowienia.

Jak pozbyć się trądziku: leczenie trądziku (trądzik)

Share →