Violet. Opieka

Violet. Opieka

Saintpaulia, fiołek uzambarskaya

Rodzina. Genserievie (GESNERIACEAE).

Ilość wyświetleń: około 1200.

Fiołki rodzinne: Góra Uzambarskie w Afryce.

Opis fiołki (Saintpaulia)

Fioletowy – stemless roślin, tworząc rozetę liści, systemu korzeniowego powierzchni. Liście są podłużne, owalne, soczyste na ogonkach, mięsiste, gładkie lub lekko ząbkowane krawędzie. Barwiące światła ciemnozielonej w zależności od gatunku.

Kwiaty mogą być proste lub podwójne, osiągając średnicę 4 cm, różne kolory – biały, różowy, fioletowy, purpurowy, różne odcienie bzu, oprócz częstych odmian z podwójnego kolor kwiatów (obramowanie wokół krawędzi płatków i połowie pomalowane w kontrastowym kolorze) ,

Rosnące fiołki. Wymagania wstępne

Wolę umiarkowane temperatury, nie może tolerować ostre wahania. Optymalna temperatura na wiosnę i lato – 21-22°C. W zimie, pożądane jest, żeby spadek, ale nie mniej niż 16°S.

Fiołki nie toleruje przeciągów.

Światło sztuczne światło wymagające, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Wskazane jest, aby zachować je na oknach wschodnich i zachodnich. Dla równomiernego oświetlenia może obracać się od czasu do czasu fiolet pot, ponieważ, w przeciwieństwie do wielu innych roślin, są korzystnie na tej procedury.

Dobre rośliny postrzegają i sztuczne oświetlenie. Tak więc, dodatkowe oświetlenie może znacznie przedłużyć kwitnące fiołki podczas krótkich dni.

Jak podlewać fiolet

Saintpaulia wilgoć miłości, ale nie toleruje stojącej wilgoci w glebie, więc trzeba podlewać je jako suszenia górnej warstwy podłoża. Woda do celów nawadniania tylko dobrze uregulowane, w temperaturze pokojowej. Musi być starannie podlewać, korzenie – woda nie powinna spaść na liściach, gdyż może to spowodować ich gnicie.

Można zastosować podlewanie od dołu, wlewając wodę do zasobnika.

Nawozy fiołków

Dla optymalnego wzrostu i kwitnienia potrzebują długich fiołków tydzień karmić nawozów.

Nie ekspresji.

Wilgotność powietrza

Saintpaulia preferują wysoką wilgotność, ale nie można spryskać liście roślin, tak aby zapewnić komfort fiołków należy umieścić garnek na tacy z mchu lub keramzytu, stale nawilżać. Nie trzymaj w pobliżu grzejników lub Saintpaulia grzejników. Jeśli pod parapet, gdzie są kwiaty, jest bateria – musi powiesić mokry ręcznik.

Fioletowy przeszczepu

Z proliferacją fiołków i tworzenie nowych spółek zależnych placówki potrzebują

przesadzać rośliny z jednoczesnym oddzieleniu. Garnki Saintpaulia musi być płytkie, ale szerokie.

Optymalna mieszanka podłoża ich torf, ziemia, arkusz miękkiego torfu i piasku w stosunku 3: 2: 1: 1: 1. W celu uzyskania kolorowych oryginalnych kompozycji jeden pot może stworzyć wiele różnych gatunków fiołków.

Hodowla Fioletowy

W domu, fiolety są propagowane przez zależnych zbytu dla transplantacji, a także sadzonek liściowych. Mogą być cięte liście fiołka, umieścić go w wodzie, a po chwili pojawi się uchwyt korzenie. Ulotki z korzeniami posadzone w doniczce z 3-5 sztuk razem.

Share →