Waga dziecka do roku

Waga dziecka do roku

Zbyt cienkie, zbyt grube, młode matki często usłyszeć absolutnie sprzecznych opinii na temat masy ciała dziecka, zagadkowe i czasami przerażające. Wzrost i waga dziecka wydaje się tak ważne, aby ustalić prawidłowy rozwój i jest coraz częściej wysyła go na wadze i sprawia, że ​​taśma pomiarowa na tatusia dziecka. Dalej są bolesne poszukiwanie norm i porównań z wynikami. Jednak informacje o tych parametrach – wzrost i waga, sprzeczne i znacznie różnić.

Jak więc rozumieć, że normą, a co nie jest?

Ciężar i dokładna masa ciała dziecka Wskaźnik jest bardzo niestabilna – mogą się zmieniać w zależności od wielu czynników, a całkiem szybko. Szczególnie w pierwszym roku – najbardziej przyrost masy ciała w Pierwsze sześć miesięcy życia. Wiek 4,5 miesięcy Zazwyczaj waga dziecka jest dwukrotnie (waga urodzeniowa nie fizjologicznej utraty wagi pomnożona przez dwa), a przez rok – trzyosobowe i wynosi około 10 – 10,5 kg (normalny zakres od 9 do 12 kg).

Warto zauważyć, że Wzrost w zależności od masy ciała :

  • waga początkowa – u dzieci z niską wagą urodzeniową początkowej lub przedwczesnego wzrostu jest szybsze i bardziej w skali globalnej, u dzieci urodzonych z wysokim przyrostem masy ciała masa jest mniejsza;
  • choroba ;
  • Poszczególne cechy dziecka – wszyscy jesteśmy różni, są ludzie, wysokie i niskie, Corpulent i cienkie osób;
  • rodzaj żywności
  • charakter i Intensywność aktywności ruchowej – więcej dzieci ruchome przyrost masy ciała wolniej ze względu na duże zużycie energii.

Normy

Pierwsze trzy miesiące przyrost masy ciała dziecka, zgodnie z normami 800-1000 g miesięcznie. Do zestawu lat masy zmniejsza się do 350 g na miesiąc – W związku ze zwiększoną aktywność ruchową w porównaniu z pierwszym miesiącu.

Zazwyczaj, zaakceptowane i normalny wzrost, masę ciała dziecka, można znaleźć w tabeli

Share →