Walentynki (Walentynki)

Walentynki (Walentynki)

Oficjalnie Walentynki jest już od ponad 16 wieków

W dniu 14 lutego w wielu krajach obchodzony jest Walentynki lub Saint Walentynki .

Uważa się, że Walentynki jest już od ponad 16 wieków, ale festiwal miłości znane jeszcze wcześniejszych czasów – od czasów starożytnych kultur pogańskich. Na przykład, w połowie lutego Rzymianie obchodzili święto erotyzmu, zwany Lupercalia, na cześć bogini miłości Juno Februata.

Na festiwalu nie są specyficzne „winowajcą” – Christian ksiądz Walenty. Ta historia sięga około 269 lat, podczas gdy przepisy imperium rzymskiego cesarza Klaudiusza II. Wojowniczy armia rzymska doświadczonych dotkliwy brak żołnierzy kampanii wojskowych i dowódca wojskowy był przekonany, że głównym wrogiem jego „napoleońskich” planów – małżeństwa, do małżeńskiego legionisty chwały imperium myśli znacznie mniej niż, jako rodziny do wyżywienia. I utrzymać żołnierzy w ich ducha walki, cesarz wydał dekret zakazujący legionistów żenić.

Ale zakochać się w niektórych żołnierzy, nie stają się mniej. I ich szczęście był człowiekiem, który, nie bojąc się gniewu cesarza, zaczął potajemnie poślubić zawodników zagranicznych z najbliższymi. Nich był ksiądz o imieniu Walenty od Terni rzymskiego miasta (Valentine Terni). Wydaje się, że był to prawdziwy romantyk, a jego ulubiona rozrywka było pogodzić kłótni, pomoc w pisaniu listów miłosnych i dać wniosku Legioniści koloru obiektu ich pasją.

Oczywiście, gdy cesarz dowiedział się o tym, postanowił „działalność przestępcza”, aby zatrzymać. Walenty został skazany na śmierć. Tragedia sytuacji był jeszcze w tym, że on i Valentine był zakochany w córce dozorcy.

Dni przed egzekucją, kapłan napisał pożegnalny list do dziewczyny, w którym mówił o swojej miłości i podpisał je „Valentine”. Czytaj było już po jego wykonaniu.

Następnie, jako chrześcijański męczennik, który poniósł za wiarę, Valentine został kanonizowany przez Kościół katolicki. Ale w 496 papież Gelasius (Gelazjusz I) w dniu 14 lutego Walentynki.

Od 1969 roku reforma kultu św Walentego został usunięty z kalendarza liturgicznego Kościoła katolickiego (wraz z innymi rzymskimi świętych, szczegółów z życia, które są sprzeczne i niewiarygodne). Jednak do 1969 roku, a kościół nie popiera ani nie wspierać tradycję świętować ten dzień.

Więc, czy to było tak, ale, jak widać, to było w zwyczaju pisać na Walentynki miłości notatki – „Valentine”. I w tym festiwalu jak zorganizować wesele i ślub. Uważa się, że to będzie klucz do wiecznej miłości.

W Europie Zachodniej, Walentynki stały się powszechnie obchodzony od 13 wieku, w Stanach Zjednoczonych – od 1777.

Tradycja dawania prezentów w tym dniu stał się silniejszy z każdym rokiem, a dla niektórych stał się dość udany biznes. Na przykład, na początku ubiegłego wieku Americans podjęto przesłanie brides marcepan, które były dość drogie.

Japonia Tradycja, aby ten dzień słodkie pojawił składając dużej firmy do produkcji czekolady. Tam zaczął świętować Walentynki w latach trzydziestych, i nadal pozostaje najpopularniejszym czekolada prezent. Nawiasem mówiąc, nie jest Walentynki jest nieco przypomina „08 marca dla mężczyzn”, jak Japończycy się, być może, jeszcze więcej prezentów niż kobiet: Akcesoria dla mężczyzn, takie jak maszynki do golenia, balsam, portfel i tak dalej.

Na dobry Francuski jak Walentynki postanowił dać biżuterię, i romantyczny Dania ludzie wysyłają sobie nawzajem suszone kwiaty białe.

W Wielkiej Brytanii 14 lutego niezamężne dziewczęta wstawać przed wschodem słońca, są przy oknie i patrzeć na przechodzących ludzi. Według legendy, pierwszy człowiek, którego widzą, i nie jest zwężenie.

Ale jest na świecie, niektóre kraje są szczególnie wyróżnili się w obchody Walentynek. To jest przede wszystkim Arabia Saudyjska. która jest jedynym krajem na świecie, gdzie to święto … oficjalnie zakazane, pod groźbą ciężkich kar.

A w Rosji było święto dla zakochanych, powiedział, że nie tylko w zimie i na początku lata. Był związany z legendarną historią miłości Piotra i Fevronia i dedykowanym Kupały – słowiańskie boga pogańskiego Perun syna.

Share →