Warunki korzystania z czystej sierści

Warunki korzystania z czystej sierści

Błyszczące, zdrowe włosy czyste sami już wyglądają tak pięknie, że nawet specjalną fryzurę może nie być konieczne.

Jeden będzie tak trudne? Moje włosy częściej – i sukces jest gwarantowany. Ale nie wszystko jest takie proste!

Jakość wody

Główny problem – to jest woda, że ​​mamy do mycia ciała i włosów. Zwykła woda z kranu, obficie bogata chlorem, nie można zaliczyć do „mokre na życie.” Brud i tłuszcz to, oczywiście, myje, ale jednocześnie przynosi następujące problemy:

• suche i łamliwe włosy

• Końcówki włosów są cięte

• farbowane włosy szybko tracą jasny kolor

• włosy trudne do stylu

Cóż, co może doradzić? W dawnych czasach, a nawet pięćdziesiąt lat temu, miękka woda do mycia włosów zebrane w deszczu lub śniegu podsycane, teraz stwierdzić, środowiska takie, że nawet w małych społecznościach, gdzie nie ma niebezpiecznych przemysł i transport, to jest ryzykowne, aby umyć twarz i włosy trochę wody.

Najlepszy ze wszystkich, na podstawie opinii Hanzy, umyć włosy z przegotowanej wody. Zmiękczania wody może być dodane do niego: sodę amoniakalną boraks albo glicerol (1 (1 h wody 1 L). (1 h L. 2 L wody). (1 godzina 2 litrów wody). h. l, 1 litr wody).

Ponadto, rozwiązaniem byłoby stosowanie filtrów – dyszy z filtrem nowoczesnego wzornictwa zainstalowanego na każdej miksera (prysznic głowy) jest dość prosta.

Rozkład temperatur

Po umyciu włosy temperatura wody jest również ważne: Częstym błędem – stosowanie zbyt gorącą wodą. Zbyt gorąca woda aktywuje pracę gruczołów łojowych, dlatego włosy mogą nabywać nadmierne wazeliniarstwo. Jeśli woda jest zbyt gorąca, czyszczenie elementów zawartych w szamponie, jak „przyspawane” i osiedlić się na włosy szarym rozkwicie, która jest źle zmywany. Rozpocznij nawilżają suche włosy nadal potrzebują zimnej wody, stopniowo zwiększając temperaturę. Po pierwsze stosowanie szamponu sprawia, że ​​woda gorąca, że ​​podczas płukania pomaga usunąć brud i tłuszcz z włosów, a następnie wrócić do ciepłej wody.

Zawarcie temperatura wody do mycia jest obniżana o kilka stopni. Po płukaniu użyteczne do ugaszenia włosów z zimną wodą.

Na głowie, na ogół korzystny efekt kontrastu temperatury wody podczas prania.

Jak myć włosy?

Wybór szampon do wszystkich rodzajów włosów pochodzących od różnych producentów na półkach aptek i ogromne. Jak nie zgubić się w tej odmiany? Po pierwsze, nie należy polegać wyłącznie na przyjemny zapach i kolor i obecność egzotycznych składników.

Ilość piany nie jest całkiem jednoznaczne chwila. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na główny składnik szamponu – detergenty, nazywane są środki powierzchniowo czynne (surfaktanty) lub dergenty. Określają one jakości szampon, a ich liczba zależy od rodzaju szamponów zaprojektowane – dla tłustych powyżej.

Większość szampony stosowane są syntetyczne dergenty. Amonu, laurylosiarczan (laurylosiarczan amonu) oraz siarczan amonu Laureth (siarczan amonu Laureth). Są tanie, mają dobre właściwości czyszczące, jest łatwo zmyć z włosów.

Ich główną wadą – dermatologiczne sztywność, częściowo skompensowany poprzez osłabienie dodatków (kokosoamidopropylofosfatydylo beta okamidopropil sulfobetainy, Laureth-11 butylu, sulfosuktsinaa sodu, kokoamfodioctan kokonianu glitseret sodu).

Drogie, wysokiej jakości szampony użyć bardziej miękkie dergenty. Laurylosiarczan sodu (laurylosiarczan sodu), Sodium Laureth Sulfate (laurylosiarczan sodu), TEA Layril Sulfate (Thea lauryl sulfate) Thea Laureth Sulfate (Thea laureth sulfate), można je stosować do uszkodzonych włosów.

Ponadto detergenty, szampony zawierają konserwanty, barwniki, aromaty, regulatory lepkości, perły i inne dodatki. Aby poprawić wygląd włosów odżywki szampony często wprowadzony. Nie zawsze jest to połączenie dobrze – vinogda wspólnej cząsteczki aplikacyjne szampon i neutralizują się nawzajem. Chociaż istnieją nowoczesne szampony „2 w 1”, w którym dodatki do obróbki nie są skuteczne, dopóki szamponu płukania.

Po pianki zaczyna rozpuszczać się w wodzie, są aktywowane i otaczają włosa.

Ale w ogóle, mimo wszystko, eksperci zalecają kupowanie oddzielnego szampon i odżywka oddzielnie, choć ze względu na słabe włosy. Jeżeli Twoje włosy są słabe i kruche, musisz białka (białko), klimatyzację, na przykład, hydrolizowane keratyny. Ponieważ włosy są 93% składa się z białka, niektóre białka roślinne z małych cząsteczek wielkości są w stanie przeniknąć do trzonu włosa, wypełnij uszkodzonych obszarów, częściowo przywrócić włosy, nadając jej elastyczność i połysk.

Jeśli twoje włosy są suche, a następnie będzie zbliżać odżywki nawilżające: gliceryna z, pantenol, sorbitol, glikol propylenowy, wyciągi z niektórych roślin.

Wybierając szampon może być powinni stosować się do następujących zasad:

• Wybierz szampon z miękkiej, wysokiej jakości dergentom (PVA), znanych marek i producentów.

• Unikaj „uniwersalne” i „” rodzinne „szampony. Mimo to, włosy głęboko idividualno dla każdego.

• Jeśli szampon nie pieni, to nie znaczy, jego niskie właściwości lecznicze. Niektóre szampony mniej piany, niż pozostałe, ale nie jest to odzwierciedlone w ich właściwości detergentów. Często skuteczna oznacza mniej piany.

• Analiza wynik zastosowania szamponu. Szampon dla Ciebie, jeśli po jego wykorzystanie do włosów Live, miękkie (ale nie za lekki i puszysty), błyszczące, elastyczne, nie jest porysowany skóry głowy i nie mają reakcje alergiczne.

Wash – delikatna sprawa

Mniejsze szampon, lepiej, inaczej wielkie ryzyko wysychać włosy. Idealny – Wymieszać łyżkę szamponu w szklance ciepłej wody i umieścić w dwóch etapach na włosach. Drugi sposób: przed wlać szampon w dłoni, a następnie zastosować go równomiernie na skórze głowy. Wylewanie szamponu bezpośrednio na głowie, tworzenia wysokich stężeń substancji chemicznych w tym samym miejscu, co może następnie prowadzić do naruszenia w nim sebum.

Użyj palców (nie gwoździe) delikatnie masować skórę głowy, a następnie dokładnie spłukać szampon. Pozostawić nie musi (jeśli nie znajduje się w instrukcji). Jeśli przebywa zbyt długo w włosy, a następnie wysuszyć włosy i skórę głowy.

Przepisy babci

Cóż, jeśli nie ufasz nowoczesnej technologii i wolą korzystać z technik, urodzony mądrość ludowa i sprawdzone, a następnie – oto kilka skuteczne recepty.

• Umyj jajka (do włosów suchych)

Kompozycja zawiera lecytynę jaj i prawie wszystkie aminokwasy, które chronią włosy przed uszkodzeniami i przyczyniają się do eliminacji łupieżu. Żółtka i białka pokonać również w małej ilości ciepłej wody. Wylać pianę jajko w nasączone włosy i umyć bez mydła. Następnie włosy dokładnie spłukać czystą ciepłą wodą, a po – zakwaszone.

Bardzo przydatne w tym przypadku, spłukać włosy z ziół, które nadają włosom połysk i elastyczność.

• Mycie chleb żytni tłuste włosy

150 g chleba żytniego zalać wrzącą wodą. Zastosuj „papkę” na głowie, aby utrzymać przez 5-10 minut. Następnie dokładnie spłukać wodą.

Spłukać wlewu liści brzozy lub zioła: rumianek, pokrzywa, dziurawiec.

• Mycie z pokrzywy włosy

100 g świeżych lub suszonych pokrzywy wlać 1 litr wody, dodać 0,5 litra octu, zagotować na małym ogniu przez 30 minut. Szczep. 6 litrów wody, dodać 3/2 szklanki bulionu.

Mycia głowicy (z mydłem albo szampon, w tym samym czasie nie może być stosowany bez spłukiwania).

Wysuszyć włosy

Wytrzeć włosy są najlepsze z ciepłym ręcznikiem i pozwól wyschnięcia. Suszarka do włosów jest niepożądana, ponieważ jest bardzo suche włosy. Ale już, jeśli chcesz, aby szybko suszyć głowę, umieścić go w niskiej temperaturze, nie trzymać zbyt blisko włosów, aby ich nie boli ani nie palić wrażliwą skórę.

Możesz skorzystać z metody suszenia ludzi: jakieś ręczniki rozgrzanym żelazkiem z kolei zapłacić im włosy. W tych okładów włosy są bardzo suche szybko i nie są uszkodzone.

Nigdy szczotki mokre włosy. Włosy higroskopijny charakter i mogą absorbować wystarczająco dużej ilości wilgoci. Po tym, że znacznie zwiększa swoją wagę, a dodatkowe rozciąganie mokre włosy podczas czesania prowadzi do tego, że zupełnie zdrowe włosy, nie mogąc wytrzymać jego ciężar własny, wyciągnął, dodatkowo, mokre włosy są często mylone i rozdarty, gdy próbuje je czesać.

Bądź ostrożny i uważny na włosy, ponieważ piękno włosów – to jeden z podstawowych aspektów naszego wyglądu!

Share →