Warunki korzystania z opieki stomatologicznej

Warunki korzystania z opieki stomatologicznej

„Nie zapomnij, aby myć zęby dwa razy dziennie” — to wszechstronny kawałek porad dla każdego. Ale opieka dentystyczna jest różne w zależności od stanu zębów, styl życia, a nawet menu.

Jedzenie

Mniej powszechne ze szczoteczką do zębów może być miłośników jedzenia stałych: jabłka, marchew, sałatka jarzynowa, chleb kukurydziany i inne podobne produkty. Przedłużone żucia błonnik pozwala zęby czyścić samodzielnie i pomaga usunąć szkodliwe bakterie.

Ta kategoria osób może tak jak powinien wypłukać usta po jedzeniu i szczotkowanie i pasta do zębów dwa razy dziennie.

Jeśli często jeść fast foodów. lubisz słodycze lub po prostu wolą miękkie i delikatne jedzenie tekstury, będzie musiał zadbać o swoje zęby dokładniej. Po tym wszystkim miękkie i lepkie jedzenie pozostaje na powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych i służy jako pożywkę dla bakterii powodujących próchnicę.

Więc po zjedzeniu słodyczy lub burger stoi dostać się do szczoteczki do zębów i szczotkować zęby prawidłowo. Jednak czasami jest to niewygodne, więc muszę się gumy do żucia z ksylitolem.

Pamiętaj, że działanie czyszczące gumy trwa tylko 10 minut. Stała gum do żucia przez dłuższy czas może prowadzić do problemów żołądkowych, TMJ i dzieci także nieprawidłowego położenia zębów.

Napoje

Miłośnicy napojów bezalkoholowych należy pamiętać, że takie wody wymiana stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia zębów, ponieważ zawiera duże ilości cukru i kwasu.

Dlatego, lemoniada lub cola lepiej pić przez słomkę, a następnie przepłukać usta wodą. Ale do mycia zębów natychmiast po wypiciu wody sodowej nie jest konieczne, ponieważ powierzchnia szkliwa w tym momencie jest bardzo wrażliwy i łatwo rannych.

Pop zepsute zęby nie koniec, porozmawiać z dentystą o wyborze pasty do zębów i płukania jamy ustnej z fluorem i wapnia, które promują remineralizacji – przywrócić szkliwa.

Kawa i papierosy

Pijących kawę uważa, że ​​ich zdrowie nie jest przyczyną tych uszkodzeń, a palaczy, ale także tych, a inni nie mogą się pochwalić dobrym uśmiech i białe zęby. Po tym wszystkim, tytoniu i kawy, a także mocnej herbaty zawiera pigmenty, które przyczyniają się do ciemnienie szkliwa zębów.

Aby poprawić wygląd zębów jest zdecydowanie warta palaczom porzucić nałóg, a miłośnicy kawy i herbaty — zmniejszenie zużycia drinka do 2–3 filiżanki dziennie.

Więcej efektywnego czyszczenia zębów, po konsultacji z dentystą, warto kupić wybielającej pasty do średnio ścieralności. Te pasty zawierają enzymy, które rozkładają się płytki nazębnej i ułatwiają jego usunięcie. Miękka whitening pasta nie uszkodzić szkliwa i może być stosowany codziennie przez okres jednego do dwóch miesięcy.

Jeśli zęby palacza wiele blaszki ciemności (brązowy lub czarny), należy zwrócić się do lekarza stomatologa, którzy posiadają profesjonalne czyszczenie zębów. Nałogowi palacze mogą korzystać raz w tygodniu ścierne pasty do zębów.

Wybielanie zębów profesjonalnych u dentysty daje lepsze rezultaty niż zastosowanie pasty do zębów, wybielające, ale ma pewną liczbę przeciwwskazań. Pamiętaj, że palenie i częste korzystanie z mocnej herbaty i kawy znacznie zmniejszyć czas trwania efektu wybielającego.

Po raz kolejny o paleniu

Oprócz tworzenia gęstej brązowej lub czarnej płytki na zębach palaczy z dużym doświadczeniem często obserwuje rozejście przestrzenie międzyzębowe powodu zniszczenia międzyzębowej dziąsła brodawek w obszarze przedniej.

Ponadto palacze bardziej intensywnie utworzone kamienia nazębnego, w tym poddziąsłowej. I regularnego palenia papierosów duża liczba składników dymu tytoniowego gromadzić w szkliwie, co powoduje ciemne zabarwienie zębów. Wszystko razem tworzy wrażenie niestosowności zewnętrznego.

Jednym z najbardziej przykrych następstw palenia tytoniu jest szybkie niszczenie kości szczęki, w wyniku upośledzenia otworem montażowym do zębów, a na końcu do jej utraty.

Wśród palaczy wieku powyżej 65 lat dwukrotnie częściej stwierdzono całkowity brak zębów, niż ich niepalący rówieśnicy. Nie należy spodziewać się odszkodowania za brakujących zębów za pomocą implantów – palaczy one zakorzenić i wykonują wiele gorzej.

A jednak – palenie jest jedną z najczęstszych przyczyn raka błony śluzowej jamy ustnej z, warg i języka.

Jak można myć zęby?

1. Rano, zaleca się myć zęby przed śniadaniem i po śniadaniu powinien wypłukać usta wodą.

2. Po umyciu zębów nie trzeba, aby ruch poziomy. Skuteczne usuwanie płytki nazębnej z najbardziej odległych miejscach wokół dziąseł między zębami w celu jedynie pionowy ruch szczotki w kierunku dziąseł. Ruchy koliste są dobre w końcu szczotkowania zębów masażu dziąseł.

3. myć zęby normalne szczotki potrzeba co najmniej trzy minuty.

4. Nić dentystyczna jest zalecane co najmniej raz dziennie – zwykle w godzinach wieczornych.

5. płyny do płukania ust, nie są stosowane przed i po szczotkowaniu. Dla jednego płukania tyle 10–15 ml środka do płukania (określić właściwą ilość roztworu, co do zasady, należy użyć dostarczonego nakrętka). Czas trwania leczenia – 30 sekund.

Płukania zawierające więcej niż 30 procent alkoholu (pasta do zębów, skoncentrowany zmiękczania tkanin) przed zastosowaniem należy rozcieńczyć wodą.

Papierosy mogą dzwonić 8-800-200-0-200 (Połączenie jest bezpłatne dla mieszkańców Rosji), powiedział, że potrzebuje pomocy w rzuceniu palenia, i będzie włączyć specjalistów doradczych call center pomoc w porzuceniu używania tytoniu (TCC). W przypadku wszystkich ekspertów w tej ruchliwej KTC czasu, jego numer telefonu zostanie wysłany do KTC poprzez e-mail, w ciągu 1–3 dni na niego zadzwonić.

Zaapelował do KTC opinii przedstawionej przez psychologów i lekarzy. Psychologowie pomagają przygotować się na dzień rzucania palenia, pomaga znaleźć zastępstwo dla rytuałów związanych z paleniem, a także zajęły określenia najlepszego sposobu pokonania nałogu, wsparcie w trudnych chwilach walki z nałogiem palenia tytoniu. Lekarze doradzają w sprawie najbardziej skutecznych metod leczenia z rzucenia palenia, udziela porad dla pacjentów z różnymi chorobami, w jaki sposób lepiej przygotować się do rzucenia palenia w ramach istniejących problemów zdrowotnych.

Share →