Wczesne debiut seksualna: Plusy i minusy

Wczesne debiut seksualna: Plusy i minusy

Istnieją różne opinie co do tego, kiedy powinniśmy zacząć uprawiać seks. Niektórzy twierdzą, że należy to zrobić tak późno, jak to możliwe, podczas gdy inni twierdzą, że jest to całkiem normalne, kiedy aktywność seksualna zaczyna wczesnych nastolatków, lata 14-15. Być może warto pomyśleć, aby znaleźć "plusy" i "minusy" wczesna aktywność seksualna.

Wczesne debiut seksualne – argumenty "na"

Jeśli słuchasz opinii psychologów, można powiedzieć, że znaleźli tylko dwa argumenty na rzecz wczesnej aktywności seksualnej młodzieży. Pierwszy argument "na" przejściowy wzrost samooceny młodzieży, która wyraża się, że czuje się nie gorzej niż inni, wzmacnia swoją wiarygodność wśród rówieśników, którzy mają pozytywny stosunek do wczesnego współżycia. Drugi argument "na" – To jest odpowiedzieć na potrzeby uznania i miłości.

Argument ten jest szczególnie ważny dla dziewcząt, które często traktują seks jako dowód wyraz miłości i delikatny stosunek do nich chłopcy. Ale psychologowie mówią, że nie są bardziej wydajne sposoby uzyskania dowodu miłości i wzmocnienie autorytetu w zespole, a to nie był seks. Wczesne życie seksualne grożąc mnóstwo kłopotów kruche ciało jako nastolatek w aspekcie fizycznym i psychicznym.

Negatywne aspekty wczesnego początku aktywności seksualnej

Po pierwsze, argument przeciwko wczesnej aktywności seksualnej można nazwać prawdopodobieństwo wczesnej ciąży dziewcząt. Pomimo faktu, że organizm fizjologicznie nastolatek jest prawie gotowy do stosunku płciowego, aby ciało A dziewczynka nie jest gotowy fizycznie lub psychicznie dodatek, na początku ciąży wywołuje poronienie, który grozi również powikłań fizyczne i psychiczne. Istnieją również dowody, że kobiety, które rozpoczęły aktywność seksualną w ciągu 15 lat wcześniej, rak szyjki macicy występuje dwa razy częściej niż osoby, które rozpoczęły aktywność seksualną w wieku 19 lat. Kolejnym argumentem "przeciw" – To choroba, choroby przenoszone drogą płciową

Przede wszystkim jest to chorobami przenoszonymi drogą płciową jak i kiły, rzeżączki, jak HIV, AIDS, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, opryszczka narządów płciowych, mocznik i mykoplazmozy, chlamydia, wirus cytomegalii, wirus brodawczaka ludzkiego. A to nie wszystko, bo chorób przenoszonych drogą płciową, o ponad 40, a naukowcy odkrywają coraz więcej. Efekty psychologiczne, które mogą wystąpić u młodzieży i argumentacji "przeciw", Seksuologów, że regularne życie seksualne w wieku poniżej 18 mogą hamować zarówno psychicznego i fizycznego rozwoju dziecka.

Wynika to z faktu, że seks jest istotnym stresu na psychikę, nastolatek, hormonalnego i nerwowego.

Aby uniknąć negatywnych skutków stresu, nastolatki zaczynają używać alkoholu i narkotyków, partnerów zmian, ale nie może zapobiec jej manifestacji. Że seks jest często przyczyną depresji prowadzącej do nastoletniego samobójstwa. Jak widać, argumenty "na" wczesna aktywność seksualna jest bardzo mała, ale argumenty "przeciw" dużo, więc lepiej jest powstrzymać się od zbyt wcześnie zacząć, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Share →