Wewnętrzne żeńskie narządy rozrodcze

Wewnętrzne żeńskie narządy rozrodcze

Wewnętrzne żeńskie narządy rozrodcze obejmują gonady – jajniki, szyjki macicy, macicy, jajowodów, pochwy.

  • Jajniki – parzyste gruczoły zlokalizowane w miednicy mniejszej, o wielkości 2h2h3sm.

Składają się one z substancji gęstej warstwy korowej na zewnątrz i miękkie Cerebral wewnątrz. Materiał Cork dominuje w jajnikach. W korze dojrzałego jaja. Komórki rozrodcze są wykonane w żeńskim płodu po 5 miesiącach rozwoju płodu raz na zawsze. Od tego czasu, nie więcej nie tworzy gamety, ale umierają.

W noworodka dziewczyna w jajnikach jest około miliona komórek jajowych (komórki rozrodcze), w czasie dojrzewania, było ich tylko 300 000. Dla życia tylko 300-400 z nich zamieni się w dojrzałych jaj, a tylko nieliczni – nawozić. Reszta zginie.

Rak jajnika uszkodzenia są nieodwracalne. Wszystkie szkodliwe czynniki działające na kobiety w czasie jej trwania, spowodować nieodwracalne zniszczenie komórek rozrodczych. Dlatego ważne jest, aby chronić funkcji seksualnych kobiet w dzieciństwie, aby zapobiec hipotermii infekcji, zapalenia narządów miednicy mniejszej. ich traumy.

Niezbędne do ochrony i ciał innych układów organizmu, więc operacja dla przyczyn zrostów w jamie brzusznej i zaburzeń seksualnych.

  • Macica – muskularne ciało w formie gruszki wielkości pięści.

To repozytorium dla nienarodzonego dziecka. Jej śluzówka co miesiąc przygotowuje się do przyjęcia zapłodnionego jajeczka, a jeśli zapłodnienie nie nastąpi, to zostanie odrzucony – miesiączkować – tzw "łzy macicy udało ciąży", W trakcie ciąży macicy zwiększyła się wielokrotnie i zajmuje całą objętość jamy brzusznej, wypierając inne narządy. Po porodzie macica stopniowo zbliża się do stanu pierwotnego.

Zbyt wczesne lub zbyt częste ciąże prowadzić do rozciągnięcia macicy, co może zagrozić jego pęknięcie podczas porodu – śmiertelną stan niekontrolowanego krwawienia. Czasami macica jest rannych aborcji a bardzo często – z postępowań karnych.

  • Jajowodów (jajowodów) – wąskie rurki z wyraźnym warstwy mięśni stale maleje.

Ich mucosa składa się z komórek rzęskowych, które tworzą strumień płynu w kierunku od miednicy do jamy macicy. Zatem istnieje egg transport z jajnika do macicy. Na drodze – w rurze – nawożenie odbywa się – jego fuzji z plemników. Jajko staje się cięższe i wolniejsze dociera do macicy.

Naruszenie urządzenia rzęskowego spowodowane zapaleniem rurki, zmniejszając naruszenie pipe skoordynowane skurcze mięśni prowadzi do tego, że żółtko osadza się w rurze, i wywołane ciążą pozamaciczną jajowodów – stan śmiertelna prowadzi do pęknięcia rury i krwawienia.

Końcówki rur stojące jajniki, frędzle, również utworzyć prawidłowy przepływ płynu. Gdy zapalenie tych frędzli można szczelnie zamknąć otwór rury, co prowadzi do niepłodności jajowodów – najbardziej obiecujący formę leczenia niepłodności.

Jajowody do jajników postaci macicy.

  • Szyjka macicy – dolna część zwrócona do wnętrza pochwy, to znaczy, że nie ma w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym.

To jest najmniej znany od zwykłego człowieka układu rozrodczego, choć bardzo ważne. Szyjka macicy ma otwór, przez który sperma przeniknąć do macicy, przez które menstruacyjny urlopu i po urodzeniu wydzielina, i przez które dziecko się rodzi. Ta dziura po porodzie lub aborcji zmienia swój kształt, więc kobieta nie może oszukiwać ginekologa o swojej przeszłości.

Wtyczka śluz szyjki macicy prowadzi zwykle zapobiega przedostawaniu się mikroorganizmów i spermy do jamy macicy. Wtyczka ta staje się przepuszczalna tylko podczas miesiączki, a w połowie cyklu – podczas owulacji (dojrzewanie jaj). To właśnie w tym czasie zwiększa szansę na zakażenie narządów płciowych wewnętrznych. Należy pamiętać, że plemniki są nosicielami drobnoustrojów chorobotwórczych w przydatków macicy. Mikroorganizmy te mogą być zarówno męskiej spermy z dróg rodnych u kobiet.

Dlatego życie seksualne zwiększa częstość chorób zapalnych narządów miednicy, dlatego jest to niezbędne środki higieny. że to, co jest niebezpieczne aktywność seksualna w czasie miesiączki. Dlatego nawet podczas robienia hormonalne środki antykoncepcyjne jest lepiej używać prezerwatywy dodatkowo, dlatego w przypadku wykrycia infekcji należy traktować wszystkich partnerów!

Zewnętrzna powierzchnia szyjki macicy u dziewczynek i młodych kobiet, są często pokryte materiałem szyjki macicy – ze względu na brak dojrzałości i brakiem równowagi hormonów. Ginekolog coraz diagnozę "nadżerka szyjki macicy", Jednak skomplikowane erozją występuje tylko w dziewic, gdy o tym po prostu nie wiem.

Zazwyczaj towarzyszy erozja zakażenia, najbardziej niebezpieczne w tym względzie jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV PVI); krwawienie, ból lub ma specjalną strukturę, bardziej niebezpieczny z onkologicznego punktu widzenia. Rak szyjki macicy – drugi w częstości raka układu rozrodczego kobiety po raku piersi (i nowotwory złośliwe układu rozrodczego kobiety – wspólne onkologii w ogóle). Średnia wieku jego rozwoju – 22-25 lat! Każdy nowotwór ma swoją przednowotwór!

Wszelkie raka można zapobiec! Szyjka macicy – ciało, dostępne nawet w ginekolog kontroli dziewic! Każda nieprawidłowość szyjki może prowadzić do raka! Obecnie istnieją sposoby leczenia tej choroby, absolutnie nieszkodliwy nawet dla kobiet pierwiastek! Zalecana częstotliwość rutynowych kontroli na ginekologa – jeden raz na 6 miesięcy bez skarg!

Rak szyjki macicy nie może być w danym okresie!

  • Pochwa – Rura łącząca mięśni macicy do sromu.

Błona śluzowa pochwy krotnie. Środowisko pochwy jest kwaśny, który promuje naturalne metody antykoncepcji, ponieważ plemniki mogą żyć tylko w środowisku zasadowym. Pochwa jest bardzo luźne, podczas stosunku płciowego, dostosowuje się do wielkości partnera penisa i pokrywa ją całkowicie. Więc całe to gadanie o braku długości i grubości penisa spotkać kobiety nie mają podstaw.

Jeśli chodzi o klinicznych przypadków niedorozwoju lub przerostu, każdego członka do pochwy ściśle splecione z odpowiednim rozwoju mięśni. Dlatego kobiety muszą szkolić swoje intymne mięśnie specjalnych ćwiczeń, przez sposób, aby pomóc w przyszłości, w czasie porodu.

Share →