Wick podlewania fiołków

Wick podlewania fiołków

Wielu entuzjastów uzambarskih fiołki Zapytaj: Co należy zrobić, aby rośliny intensywnie uprawiane i ewoluowały, pąki pojawiły się szybciej i kwitnienie było obfite i długie? Osiągnąć te wyniki za pomocą tzw Knot podlewanie. na podstawie zjawisk kapilarnych. Knot. który znajduje się w roślinie naczyniu dostarcza wodę sił napięcia powierzchniowego.

Ten samoregulującego układu, i gdy woda dostaje się do zbiornika jak odparowanie wilgoci w glebie, a podłoże jest utrzymywane na stałym poziomie.

Rosnące Saintpaulia «na jarzmie»I użyciu plastikowych doniczkach o średnicy 6-9 cm (wielkość zależy od wielkości gniazda). Do wytwarzania ucisku użycie konwencjonalnych średnicy przewodu syntetyczny 2-4 mm. Jej długość jest 20X5 cm oraz grubość powinna odpowiadać wielkości puli: jest mniejszy niż cieńszej ucisku, i vice versa. Przewód jest przeciągany przez otwór spustowy i wyciągnąć górnego końca krawędzi garnka. Trzymaj jarzmo pozycji pionowej, wlać mieszaninę do ziemi garnek do 1/3 jego wysokości, umieścić kabel w górnej części gleby i sadzenia senpoliy konwencjonalny sposób. Wypełnij podłoże pot i delikatnie nacisnąć ją wokół zakładu.

Następnie mieszanina ziemi rzucić aż ucisk Nie zamoczyć. Pot z roślin Montowany na pojemniku, na przykład konwencjonalny jednorazowego zlewki plastikowej 0,2-0,5 litrów w zależności od średnicy garnka. Takie pojemniki są bardzo wygodne: są lekkie, nietłukące, dobrze umyte, pozwalają na monitorowanie poziomu wody i dostosować go w razie potrzeby. Woda musi być dodana do naczyń raz 7-10 dni (w zależności od rozmiaru i wieku rośliny, jej stanu systemu korzeniowego, objętość naczynia, temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu).

Saintpaulia. w języku Metoda knot nawadniania. umieścić w ciepłym miejscu światła. W zimie, to lepiej, aby nie umieszczać na zimne parapety, jak również w temperaturach poniżej korzeni roślin mogą gnić 18C.

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie gruntu dla mieszaniny rośliny na podlewania knota. Podłoże musi być bardzo lekki i wystarczająco przepuszczalna vozduhoemkost. Dla ich senpoliy Optymalny skład podłoża I zbierane doświadczalnie. Jako podstawę, używam równe części dwóch gotowej ziemi: «Vermion elity» i «Greenworld dla roślin»,

Wymieszać i dodać perlitu, wermikulitu i węgla drzewnego melkodrobleny (4: 0,5: 1: 0,5). Takie optymalne podłoże dla roślin, to nie ciasto i dobrą przenikalność powietrza, co pozwala na uniknięcie psuciu systemu korzeniowego przy stałej wilgotności.

Pojemnik jest wypełniony w obronie wody, która dodać nawóz «Pokon do roślin kwitnących» (Można użyć dowolnej płynny nawóz dla roślin kwitnących o niskiej zawartości azotu). Stężenie nawozu w roztworze powinno być 4 razy mniej niż wskazany w instrukcji użytkowania.

Po przeliczeniu senpoliy do Metoda knot nawadniania otworów drenażowych garnka może pojawić się korzenie. To nie powinno się bać, bo takiego zjawiska – zaloguj normalnego rozwoju roślin.

Przeniesienie części swojej kolekcji do podlewania knota, zobaczył, że fiołki lepiej i szybciej się rozwija. Oni zwiększa intensywność i formy gniazdo. staje się silniejszy system korzeniowy, przyspiesza proces r pąków, zwiększa liczbę łodyg. Na każdej z nich w celu wytworzenia większej kwitnące w tym samym czasie, a tym samym coraz obszerniejsze kwitnienia.

Wzrost wielkości kwiatów, a kolor jest nasycony i jaśniejszy. Wszystkie znaki pierwotne senpoliy pojawiają się w pierwszym rozkwicie. I tak zwane «ciasne klasy» i kultury z płyt falistych, że w ramach nawadniania tradycyjnej rosną bardzo powoli i nie kwitną, «na jarzmie» rozwijać się szybciej.

Saintpaulia. wzrosła tak kwitną przez dwa lub trzy miesiące wcześniej niż zwykle. To z powodu ciągłego i jednolite wilgoci przez rośliny. Zastosowanie tej metody, możemy chronić nasze kwiaty z możliwych naprężeń wynikających z nieregularnym podlewaniu, kiedy fiołki mogą cierpieć z nieadekwatne, a od wilgoci.

Należy pamiętać, że nadmiar wilgoci po wysuszeniu wywołuje znaczny rozpad systemu korzeniowego. Wick metoda nawadniania jest również dobre, jeśli chcesz zostawić na chwilę i opuszczą zakładu bez nadzoru.

Jednak, podobnie jak w każdej monety, sposób ten ma wadę. Odległość między półkami, które są rośliny, które rosną kosztem wysokości zbiornika na wodę. Pot z roślin w szkle staje się mniej stabilny, co powoduje pewne niedogodności podczas usuwania patelnię z półek z roślin rack.

Sam zabieg trwa dłużej podlewania, jak garnek z roślin należy najpierw usunąć ze zbiornika, napełnić go wodą, a następnie wrócić wszystko do pierwotnego stanu. Ścienne przezroczyste okulary z czasem objęte glonów rozkwicie, rośnie w wodzie. Mimo, że nie szkodzą senpoliy. Okulary należy prać względów estetycznych.

Po 6-8 miesiącach od przeniesienia roślin doniczkowych do Wick nawadniania gleby alkalizuje i dlatego należy zastąpić świeże podłoże życia. Co więcej, metoda ta nie może być stosowana w miejscach zimnych i wilgotnych. To również nie jest zalecane dla młodych fiołki. tylko, że osadza się z pisania, bo mają słabe i słabo rozwinięty system korzeniowy, podatne zagnevaniyu. Jeśli roślina przeszczepiano nagle lekko podvyali i wilgotność gleby, w tym samym czasie, to jest konieczne usunięcie garnek z pojemnika nieco sucha i gleby bez usuwania jarzmo pewnego czasu do wody ją w zwykły sposób.

Później Saintpaulia dobrze znane, można spróbować ponownie wlać go przez knota.

Jeśli zdecydujesz się spróbować tej metody, można rozpocząć z dwóch lub trzech egzemplarzy nie są zbyt cenne odmiany. Uważaj na ich rozwój. i jeśli jesteś zadowolony z wyników, może być tłumaczone na Metoda knot nawadniania i inne rośliny. Mam nadzieję, że techniki opisane powyżej pozwoli rozwijać zdrowe, piękne fiołki i ułatwić opiekę nad nimi.

Irina Anisova

Najnowsze artykuły w tej kategorii

Share →