Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV HPV): leczenie

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV HPV): leczenie

Zakażenia wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego ( HPV. Wirus brodawczaka ) Są bardzo popularne i wpływa na skórę i błony śluzowe. Zakażenie HPV może przejawiać takie stany: normalny Brodavko, podshvennie Palmar brodawki, brodawki płaskie, brodawki rozrostu nabłonka jamy ustnej ogniskowej, papulosis Bowen, choroba Bowena, brodawki narządów płciowych i odbytu i narządów płciowych śródnabłonkowej neoplazji. Istnieją wiarygodne dowody, że niektóre typy wirusa HPV wywołuje raka szyjki macicy i narządów płciowych. Niektóre są zaangażowane w rozwój raka krtani i jamy ustnej.

HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową poprzez.

Co to jest HPV

HPV jest wirusem DNA o wielkości 55 nm. Obecnie zostanie opisany około 200 typów HPV. Choroby wywoływane przez HPV, w dużej mierze zależą od typu wirusa.

HPV nie rosną na pożywkach, ale skutecznie diagnozować metodami molekularnymi (PCR). Wirusy brodawczaka są klasyfikowane w oparciu o różnice w strukturze cząsteczkowej.

Jak HPV wpływa na ludzkie komórki

HPV dostanie się do organizmu przez błony śluzowe i uszkodzoną skórę. Pierwsza uderza głębokich warstw nabłonka (naskórek jest wierzchnia warstwa skóry lub błony śluzowej). W głębokich warstwach nabłonka brodawczaka jakiś czas jest w stanie pasywnym.

Miarę dojrzewania głębokich warstw na powierzchni, gdzie rozpoczyna swoją reprodukowana virus. Hodowla, wirus infekuje sąsiednich komórek i ich wzrostu przyczyny nekontoroliruemy. HPV jest bardzo specyficzne dla lokalizacji. Wirusy nie tylko skórę i wirusy infekowania tylko śluzówkę. Typów wirusów brodawczaka zarazić ściśle określone obszary ciała.

Się do komórki gospodarza wirusem szybko zintegrowane z DNA komórki i zaczyna powodują transformację.

HPV, z powodu choroby okolicy odbytu i narządów płciowych:

 • Brodawki narządów płciowych: 6.11 Rodzaj
 • Brodawki: 6. 11.18, 31 Typ
 • Nowotwory nabłonka szyjki macicy (CIN): 16, 18, 31, 33, 35, 39, 42, 43, 44, 45, 51, 52, 56 typu
 • Choroba Bowena (cheshuychatokletochny rak skóry): 6.11 Rodzaj
 • Guz Buschke-Lowenstein (gigant kłykciny): 6, 11 Typ
 • Neoplazji sromu nabłonka: 16 Typ (rzadko 6,11)
 • Rak szyjki macicy: 16, 18 Typ – wysokiej częstotliwości; 31, 33, 35, 45, 51, 52, 56, średnia częstotliwość typu 6, 11, 42, 43, 44 type – częściej.
 • Neoplazji śródnabłonkowej prącia: 16.18 Rodzaj
 • Anal nowotwory nabłonkowe: 16 typu, rzadko – 6,11,18,33 Typ

Jak to zakażenie HPV, narządów żrące

HPV jest przenoszony drogą płciową. Kiedy należy skontaktować się z operatorem w celu zdrowej osoby. Na korpusie nośnika wirusa nie ma żadnych objawów.

Wirus jest przenoszony przez uszkodzoną skórę lub błony śluzowe. Prezerwatywy nie zawsze zapisać się na transmisji, ponieważ patogen może być obecny na ziemi, nie objętych prezerwatywy.

Gdy pojawią się objawy po infekcji HPV

HPV nie może nawet pryavlyatsya po infekcji za 9 miesięcy. U niektórych osób, na przestrzeni lat, że istnieje w utajonej fazie. W 90% osób zakażonych wirusem brodawczaka ludzkiego sam znika w ciągu roku po zakażeniu.

Jak zauważy objawy zakażenia wywołane przez HPV

Muszą przejmować jeśli genitalia skóry i błon śluzowych są małe, wystające powyżej powierzchni formacji, strukturę podobną do kalafiora. Wszelkie błony śluzowej narządów płciowych edukacji na podejrzenia i powinny powodować spowodować wczesną wizytę do lekarza. Kobiety, które są aktywne seksualnie, zawiadomienie uszkodzenie szyjki macicy i pochwy może być tylko ginekolog przez kolposkopii.

Oprócz kolposkopii dla kobiet w wieku powyżej 30 lat zaleca się 1 raz w roku cytologia i przesiewowe HPV ryzyko viskoonkogennogo. Częstotliwość ta jest konieczna, ponieważ wykazały znaczącą obecność wirusa brodawczaka korelacji i raka szyjki macicy. dysplazja szyjki macicy i nadżerek.

Leczenie wirusa brodawczaka ludzkiego

Nie zawsze obecność nosicieli HPV wysokiego ryzyka wymaga leczenia. Większość osób z chorobą HPV powodującego okolicy odbytu i narządów płciowych, znika w ciągu jednego roku. Jeśli po pierwszym roku od odkryciu wirusa nie nastąpi zanika, to jest konieczne zastosowanie leczenia.

Zabieg może być podzielony na leczenie klinicznie znaczących form zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego i leczenia nośnikami.

 • Leczenie zakażenia HPV: obecnie nie ma jednoznacznych skuteczność zabiegów. Leczenie rekombinowanego interferonu nie daje jednoznacznych wyników.

  W związku z tym, w niektórych przypadkach wskazane jest, aby ograniczyć wizyty u lekarza raz w roku dla jednego badania i kolposkopii i cytologii.

 • Leczenie zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego polega na chirurgicznym usunięciu zmian skórnych i błon śluzowych. Również maści nadaje błony śluzowej przetwarzania czynników hamujących podział komórek zawierających. W przypadku zastosowania płciowych diathermocoagulation (zmiany martwicy spowodowanych efektów termicznych prądu elektrycznego), fal radiowych alblatsiyu i skutki chemiczne solkoderm leku zawierającego mieszaninę kwasów (kwas trójchlorooctowy, kwas azotowy, i tak dalej. D).

  Solkoderm bardzo skuteczna dla małych zmian i nie wymaga znieczulenia. Dla wszelkich procedur chirurgicznych, nie jest ograniczeniem. Od HPV często wpływa wiele komórek, niektóre obszary są w początkowej fazie zmiany. Nie mogą one fizycznie obserwować leczenia, a zatem czasami chirurgiczne usunięcie brodawki procedury musi zostać powtórzony po pewnym czasie.

  Maści do miejscowego leczenia stosować krem ​​zawierający 5% fluorouracyl. Fluorouracyl jest umeneshine podział komórek, a ich wymarcie. Leczenie podtrzymujące może być stosowany interferon rekombinowany iniekcji.

  Stosowany również środki pomocnicze, które aktywują funkcji makrofagów, produkcji endogennego interferonu gamma. Leki immunostymulujące przedstawicielem jest krem ​​ALDARA i Zyklara. Do leczenia erozji i dysplazji szyjki macicy, stosując krioterapią diathermocoagulation operacji fal radiowych, i ablację plazmy argonu (krzepnięcia).

Profilaktyka HPV, szczepionka HPV

W pierwszym rzędzie w celu zapobiegania zakażeniu ludzkim wirusem brodawczaka zamawiania płci. Idealnie, para powinna używać prezerwatyw w celu zapobiegania zakażeniom i do zaangażowania się w wolnym związku prostu upewniając oboje partnerzy są żadne objawy kliniczne i przewóz zakażenia HPV. W niektórych krajach jest on powszechnie wykonywane u osób szczepionych, ale są aktywne seksualnie.

Obecnie istnieją dwie szczepionki Gardasil i Cervarix::

 • Szczepionka Gardasil czterowalentna: skuteczny w zapobieganiu infekcji przez wirusy brodawczaka ludzkiego 11 czerwca 16 i 18 typ. Zastosowano w wieku 9-26 lat. Większe niż 90%.

  Zapobiega rozwojowi raka szyjki macicy, brodawki narządów płciowych i odbytu.

 • Szczepionka Cervarix dwuwartościowy: skuteczne w zapobieganiu zakażeniu wirusami typu 16 i 18. Stosować u kobiet w celu zapobieżenia pojawianiu dysplazji i raka szyjki macicy.

Dr Michael Petrik

ultarsound pro ™ 2 © 08-2013

Share →