Wodniak jądra lub wodniak Co muszle wodogłowie ...

Wodniak jądra lub wodniak Co to jest Wodniak od tego, co to jest, jak często?

Wodniak jest wodniak lub gromadzenie się płynu w obrębie jądra tunica vaginalis, które zwykle otacza jajo i jest jedną z jego membrany lub ściany moszny. Pochwy otoczki, w rozwoju płodu w macicy, są utworzone z jajka w jamie brzusznej, a w rzeczywistości jest częścią otrzewnej, która jest w trakcie rozwoju płodu opada do moszny z jąder. Funkcja tunica vaginalis w jądrach jest, że, jak otrzewna produkuje płyn, który służy jako smar do jaj i przyczynia się do jej swobodnego przepływu w obrębie moszny. Normalnego zachowania równowagi pomiędzy produkcją płynu i jego wychwyt zwrotny. Zaburzenie tej równowagi z powodu ograniczonej zdolności osłonki pochwowej ssać produkuje ciekłe wyniki w jego akumulacji i rozwoju wodogłowia lub wodniaka (od greckiego „hydro” – wody i „celowy” – uchyłka).

Przyczyny tego stanu mogą być wrodzone rozszczep połączenie między brzucha i jądra tunica vaginalis (Wodniak, wrodzoną stan jest bardziej powszechne u dzieci), zapalenie jąder i najądrzy (zapalenie jąder, zapalenie najądrza), moszny urazów, uszkodzeń pachwinowych i węzłów chłonnych miednicy (przerzuty nowotwory, choroby pasożytnicze – fillyarioz), ciężka niewydolność serca. Wrodzona podłączony Wodniak występują u około 6% niemowląt i około połowie przypadków są sami. U dorosłych mężczyzn wodniak stopa jest w ciągu 1 – 3%, chociaż dane te różnią się znacznie w poszczególnych krajach.

Wodniak może rozwinąć się jako powikłanie chirurgicznej korekcji przepukliny pachwinowej lub żylaków powrózka nasiennego.

Simptmy wodniak

Wodniak zwykle jest chory wypadek. W tym przypadku stwierdza bezbolesny obrzęk moszny, których wysokość może się znacznie różnić. Obrzęk, że czuje się elastyczna, kolor skóry w obszarze normalnym. Przy hydrocele tym obrzęk może zniknąć w poziomym położeniu pacjenta.

W wyprostowanej pozycji pacjenta, nie pojawia się natychmiast, ale stopniowo. Stan ogólny pacjenta nie jest złamana. Często jednak nie są nieprzyjemne odczucia podczas chodzenia, wysiłek fizyczny.

Jak się okazuje, wodniak jak jest zdiagnozowana i jak to jest niebezpieczne?

Wodniak objawia się wzrostem jednej lub obu połówek moszny (wodniaka dwustronnych), czasami jest tak wielka, że ​​przeszkadza w ruchu. Fig. 1 przedstawia muszle wodogłowiem prawa jądra, które miała objętość 1300 ml.

Fig. 1 obrzęk muszle prawo jąder.

Gdy uczucie wzrosła pół moszny ciasno ellasticheskih konsystencję, bezbolesne. Wzrost wielkości Wodniak może być bardzo powolny (kilka lat) i szybkie (kilka tygodni), który zależy od przyczyn wodniaka i pojemności wyrównawczej organizmu. Podstawą rozpoznania tej choroby jest badanie lekarskie i badanie przedmiotowe (w tym przypadku uczucia lub dotykiem moszny).

Dokładna diagnoza pomaga ustalić lampą i USG moszny.

Wodniak nie jest szkodliwa dla życia pacjenta, przynosi tylko estetyczne i funkcjonalne zaburzenia. Czasami Wodniak może być tak duża, że ​​uniemożliwia chodzić i siedzieć.

Powikłania wodniak

 • Dyskomfort i ból w mosznie, zwłaszcza gdy walking, ćwiczenia fizyczne.
 • Defekt kosmetyczny.
 • Przystąpienie do procesu zapalnego
 • Urazy i rozwój krwiaka (naczynia krwionośne pęknąć i gromadzenie się krwi) moszny
 • Zaburzenia krążenia jąder i spermatogenezy

Powikłania zależy od wielkości hydrocele wodniaka, czas trwania choroby, których działanie pacjenta oraz innych czynników.

Jak to wodniak?

Terapie lekowe Wodniak nie istnieje. Czas i szybka pomoc może być udzielona pacjentowi przez specjalny obrzęk przekłucia igłą i ewakuacji płynu puchlinowy z strzykawki. Jednak przebicie obrzęk kończy jej nawrót w 100% przypadków. Tylko radykalny sposób, aby pozbyć się wszystkich wodniaka jest operacja.

Jakie operacje w leczeniu wodniaka? Odbywają się one i jakie są ich cechy?

Istotą każdej operacji, na zawsze eliminuje wodniak jest eliminacja jądra tunica vaginalis przez rozbioru i sieciowania w stanie skręconym (działania Winckelmann), wycięciu oraz usunięciu (operacja Bergman) lub rozwarstwienia następnie sporządzania (plikację) ze specjalnymi szwami (pracy Pan). Doświadczenie ogromna liczba takich operacji wykazały, że jajko jest normalnie funkcjonować i nie powoduje żadnych kłopotów człowiekowi, jeśli tunica vaginalis jest usuwany. Ta operacja jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu często lokalnych i dożylne lub czas trwa 25 – 30 minut. 2 – 03:00 po zabiegu i jak tylko znieczulenie weszła w życie, pacjent może wrócić do domu. Po operacji, konieczne jest 2 – 3 razy, aby odwiedzić lekarza na badania kontrolne z bandażami zmian i usuwania szwów. Wodniak nawrót po powyższych działań są rzadkie.

Najczęstsze powikłania tych operacji jest zapalenie jądra, to ze względu na jego mechanicznej stymulacji w czasie operacji i obrzęk moszny. Komplikacje te są mniej lub bardziej występuje z częstością 20 do 50% pacjentów, ale nie są praktycznie wszystkie, niezależnie, często bez leczenia w ciągu 2 tygodni od zabiegu. U niektórych pacjentów, obecność tych powikłań, konieczne jest określenie antybiotyków i leków przeciwzapalnych. Innym częstym powikłaniem zabiegu operacyjnego lub krwawienia krwiak wodniaka moszny, który występuje z częstością do 5%. Rozwój krwiak ze względu na fakt, że podczas operacji nie zaobserwowano w ogóle często małe naczynia krwionośne krwawienia trwałe i które powoduje powstawanie wylewów.

Małe krwiaki nie wymagają dodatkowego leczenia i rozwiązać na własną rękę. Duży krwiak moszny wymagają otwarcia i odwadnianie. Aby zapobiec powstawaniu krwiaków, w przypadku braku zaufania do zatrzymania krwawienia sumienności, drenaż pooperacyjny zainstalowany.

Wyższe kompetencje i doświadczenie chirurga, częstotliwości możliwych powikłań zabiegu poniżej. Poniżej przedstawiono wygląd wodniak przed i po operacji. Wodniak mieści się 1300 ml płynu puchlinowy (zdjęcie po lewej).

Po zabiegu, Bergman – Winckelmann, moszny i penisa nabyła normalny wygląd.

Fig. 2 Wodniak operacji (po lewej) i po operacji (po prawej).

Skleroterapia wodniaka

Ten sposób działania obejmuje odprowadzające płyn puchlinowy od skorup jaj i wprowadzenie do nich środków do obliteracji żylaków, na przykład alkoholu, betadyną i innych. Zasadę tej metody polega na tym, że substancje te powodują aseptyczne (np niezakaźny), zapalenie skorup jaj, a następnie ich połączenie. W rezultacie, wnęki całkowicie znika, w którym ciecz może gromadzić.

Naukowcy, którzy korzystają z tej metody podkreślają niski wskaźnik nawrotów po zabiegu (około 1%).

Endoskopowe leczenie wodniaka

Obecnie zyskał popularność endoskopowe leczenie wodniaka. Atrakcyjny aspekt tej techniki operacyjnej są:

 • Drobne urazy i krótki czas trwania operacji;
 • Zdolność do wykonywania operacji z minimalnej opieki anestezjologicznej (znieczuleniu miejscowym znieczuleniu, maska);
 • Łatwy pooperacyjny;
 • Zmniejszenie długości pobytu w szpitalu i rehabilitacji okresie, w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia;
 • Niewielkie ryzyko powikłań pooperacyjnych;
 • Doskonały wynik operacji kosmetycznych.

Co to jest zapobieganie Wodniak?

Aby uniknąć wodniak moszny powinno być chronione przed uszkodzeniem, wszelkiego rodzaju sposób, aby uniknąć i zapobiegania chorobom zakaźnym, w tym infekcje, choroby przenoszone drogą płciową (w tym chlamydią, która jest przyczyną 55% ostrego zapalenia jąder, najądrzy u mężczyzn w wieku od 35 lat ). Należy wystrzegać się chorób pasożytniczych, zwłaszcza gdy jesteś w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli pójdziesz do lekarza w leczeniu wodniaka, pamiętaj, że przebicie obrzęk doprowadzi jedynie do chwilowej poprawie i po wodniak 100% powtarza.

Share →