Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego

Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego

Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego

Przez wiele lat nie było niesprawiedliwe wrodzonego zwichnięcia opinia, że ​​hip – wynika z nieostrożnych działań położników, gdy dziecko w świat. Być może w bardzo rzadkich przypadkach, skręcenia się zdarzyć w oddziałach położniczych, ale wrodzone zwichnięcie – choroba zupełnie inna i znacznie poważniejsze. Choroba ta jest ukształtowana w macicy.

Z powodu nieprawidłowego rozwoju wspólnego głowy kości udowej płodu jest luźna w gnieździe przeznaczonym dla niego.

Radiogramy stawów hryaschiki niewidoczny, więc zidentyfikować wrodzoną hip dyslokacji może tylko nienarodzone dziecko. Dlatego zaleca się, aby matki w pierwszych dniach, wraz z lekarzem bardzo dokładnie zbadać noworodka. Jeśli dziecko co najmniej jedna noga nieco krótsza od drugiej, a pośladkowego pasuje asymetryczna jeśli w jakiś sposób jest nierówne i nierówne Przypisuje nogi w ręce, masz dobry powód do poważnego niepokoju.

Jeden z pierwszych metod zapobiegania oraz leczenia wrodzonej zwichnięcie stawu biodrowego, proste i jednocześnie skuteczne, są szeroko pieluszki. Lekarze twierdzą, że jest ona tak swaddled dzieci szpitali położniczych – w tym te, które nie wykazują żadnych wad. A jedynym sposobem na swaddle mamusie mają dzieci w domu w wieku do lat trzech. Rozwiązanie to nie jest trudne.

Jeśli używasz pieluch jednorazowych, a następnie na wierzchu lub pod pieluchy konieczne jest zawarcie flaneli pelenochku, złożone w czterech, i naprawić to prosty pieluchy złożony trójkąt. Dzięki tej metodzie, dziecko jest w „żabę”, głowy kości udowej i zajmuje jego miejsce w jamie. W każdym przypadku, i dla przemieszczenia stawu biodrowego więcej nie należy ściśle owinięty dziecko. I nie wierzę, że ktoś powie, czy to nie napięty pieluszki nogi dziecka będzie krzywy – to przesąd dawna potwierdzona praktyką.

Co się dzieje, gdy leczenie dysplazji nie rozpocznie się od pierwszych dni życia? Szkielet dziecka System rozwija, głowa kości udowej jest stopniowo powiększały. W tym samym czasie bezczynności wgłębienie jest wypełnione tkanką łączną i staje się mniejszy, a tuż na głowie bardzo szybko wzrasta może być bardzo trudne.

Rozwija się bardzo niekorzystne skutki uboczne: głowa kości udowej jest przesunięty w bok lub nad umywalką. „Shout” ruchy głowy podczas dziecka, jak lodowisko na chodniku, przewrócił basenu i zagnieść ją do tego stopnia, że ​​strona przestaje rosnąć – w przyszłości będzie musiała wzrosnąć o zabiegu.

Zdecydowanie zalecamy, aby rodzice wkrótce po wypisie ze szpitala, aby pokazać ortopeda dziecko. Niestety, niektóre mamusie i tatusiowie zastanawiać się późno i wziąć ze sobą dzieci, które już zaczynają chodzić, a okaże się, że są one bardzo przypadający na jedną nogę.

Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego u niemowląt jest często związane z innymi poważnymi chorobami – hipertonicznych przywodzących. Hip nie jest podane, a nie dlatego, że jego szef nie jest w depresji, ale ze względu na wzrost naturalnych mięśni. Aby usunąć skurcz odbywa się bardzo długotrwałego leczenia, które, oprócz ortopedy, neurologa i zaangażowany. Późne rozpoczęcie leczenia dysplazji występuje bardzo trudne i wymaga pełnego zrozumienia lekarza i rodziców.

To trwa wiele miesięcy, a nawet lat, a wynik zależy od profesjonalizmu, który traktuje dziecko i rodziców staranne przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarskich.

Nawet jeśli można wyprostować głowę kości udowej do jamy, to w pewnym momencie o resztkowej podwichnięcia, jak to było ze względu na opóźnienie w leczeniu dziecka nie jest poprawnie utworzone połączenie. Ogromny problem dla dziecka, gdy mama i tata odwołać się do kręgarza lub innych „uzdrowicieli”, którzy obiecują leczyć wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego w ramach jednej sesji. W rezultacie, jednorazowy, ostre zwichnięcia występuje zmniejszenie taką samą liczbę nagłymi problemami krążenia, a następnie rozwinąć poważnych powikłań – martwica głowy kości udowej.

Dlatego rodzice powinni mieć świadomość, że choroba jest utwardzana w krótkim czasie jest niemożliwe. Na bardzo wczesnym leczeniu łagodnego klocków porywacza może czasem wyrównać przesuwaniem się w trzech do czterech miesięcy. W bardziej złożonych przypadkach, stosowane w leczeniu strzemion Pavlik i pozostałe urządzenia specjalne.

Wszystkie środki powinny być używane tylko zgodnie z jej przeznaczeniem ortopedy, nie za radą przyjaciół, krewnych, przyjaciół.

Jeśli leczenie rozpoczyna się w wieku trzech miesięcy, bez narzędzi nie przepisze i nałożyć funkcjonalny gipsu. Redukcja dyslokacji pod jego wpływem następuje w ciągu jednego – sześciu miesięcy. Jeżeli nie jest możliwe ograniczenie dyslokacji z odlewu przejściem do następnego etapu leczenia – zrobić w znieczuleniu ogólnym i osiągnąć dobre wyniki.

Ale w przeciwieństwie do kręgarzy lekarze od dawna przygotowuje dziecko do procedury.

To był dość ciężki, kiedy wszystkie te metody nie są wystarczające do uciekania się do operacji. Czasami jest tak, hip dyslokacji obraca się wokół własnej osi, co ma zrobić detorsionnaya osteotomii. Ta operacja korygująca, i nie trzeba się bać. Gdy niezabudowane ubytki dachowe zrobić operację plastyczną, która nazywa – plastikowy dach.

Po zakończeniu leczenia wyznaczony sparing reżimu, których przestrzeganie jest całkowicie zależne od mamy i taty. Przede wszystkim jest całkowicie wolny od szkolnych zajęć wychowania fizycznego. Bieganie, skakanie, salta – wszystko to dla Twojego dziecka. Na mocy zakazu są: sport, taniec, długie dynamiczne wędrówki z podnoszenia ciężkich i wszystko, co tworzy niepotrzebne obciążenia na biodrach. Potrzebne są również ćwiczenia terapeutyczne, aby wzmocnić wszystkie grupy mięśni, które otaczają te stawy. Oznacza to, że dla dużych i średnich mięśni pośladkowych i mięśni brzucha, które są również zaangażowane w chodzeniu.

Jest to przydatne, aby przejść pływanie, jazdę na rowerze, ale nie do zmęczenia.

Share →